bildirgec.org

güvenli hakkında tüm yazılar

En iyi browser su anda hangisi?

cenkkorbo | 04 May 2011 10:43

Google Chrome

Rakiplerine göre çok yeni olmasına rağmen kullanıcı rahatlığı, hızı ve Sistem belleğini tüketmemesi açısından tarayıcıların zirvesine yerleşmeyi başarmış ve bir çok kişininde vazgeçilmezi olmuştur. Chrome için söylenecek tek şey hala kurup denemediyseniz büyük bir kayıp içerisindeniz.

Şifre unutma derdine çare

eyupcan199 | 24 November 2010 17:31

Hepimiz onlarca siteye üyeyiz. Güvenliğimiz için her siteye farklı şifre verdiğimizde de hatırlama sorunuyla boğuşabiliyoruz. İşte bu sıkıntılara son veren güzel bir ürün: Password Memory Keeper. 50 adet kullanıcı adı ve şifreyi hafızasında tutabilen cihaz sayesinde şifremi unuttum butonu tarihe karışabilir. Oldukça güvenli ve kullanışlı olan bu cihazın fiyatı 29 ile 35 dolar arasında değişiyor.

Güvenli Şifre Saklama

Yavzas | 02 November 2010 17:43

şifreleri saklamak için, cyripto özelliği olan notepad gibi basit bir program arıyorum bilen varmı?

2-3 tane örnek buldum ama her değişiklik yapıldığında, kaydederken save as… demek gerekiyor ve şifre vermek gerekiyor. yani tam istediğim gibi bişey bulamadım…

Daha güvenli prizler ve fişler

sCoRPionTR | 09 September 2010 21:35

Yetişkin kullanıcılar için genelde çok sorun olmasa da evdeki yaramazlar ufaklıklar için çok tehlikeli olabiliyor prizler. Prizler için kapak vb önlemler alınabiliyor olsa da fişler için pek önlem alınamıyordu. Üreticiler bunu düşünmüş olacak ki daha güvenli fişler için çalışmaya başlamışlar.

SmartSwipe ile çek gitsin yahu!

Beacool | 11 May 2010 17:12

Gül gül.. Ay sonu görüşürüz...
Gül gül.. Ay sonu görüşürüz…

Kredi kartlarının hayatımıza girdiği günden bu yana ekonomimizin ne hale geldiğini konuşmaya başlasam herhalde sayfalar dolusu yazı yazmam gerekir. Sahip olmadığınız parayı harcamak ve taksitle aldığınız bir ürünün taksitleri bitene kadar aslında sahibi olmadığı gerçeğini unutan (ya da bilerek bilinçsiz bırakılan) bir kesim yüzünden birçok aile dağılırken, birçok yaşam da sona erdi.

Himmm.. Lazımmı?
Himmm.. Lazımmı?

Bu durumda banka mağdurlarımızı üzecek ama e-ticaret yapanları sevindirecek bir haberim var. Yakın bir zamanda sanal pos makinelerimiz evlerimize giriyor! Dışarıda yaptığımız gibi evde de kredi kartımızı pos makinesinden geçirip şifresi girilerek alışveriş yapılmasını sağlayan bu ürünün ismi SmartSwipe.

kidzui ile çocuklar için daha güvenli internet

xerre | 04 October 2008 16:08

daha önce burada çocuklar için olan bir video paylaşım sitesinden bahsetmiştik.

bu bildiride ise “çocuklar için internet” sloganı ile yola çıkan yeni bir uygulamadan bahsedeceğim. filtrelemeden ziyade interneti çocuklar için özelleştiren KidZui adlı tarayıcı çocuklara uygun olan 1 milyona yakın site, video ve resmi onlara güvenli bir şekilde sunuyor. çocukların güvenli bir şekilde internette gezinmelerini hedefleyen bu uygulamanın kullanımı oldukça kolay olmakla birlikte çocukların ihtiyacına göre tasarlanmış.

yayın aşamasından önce 200 öğretmen ve gönüllü ebeveynler tarafından ağ araştırması yapılan KidZui, sürekli gönüllü öğretmen ve ebeveynler tarafından inceleniyor.

Rtükten Çocuklarımız İçin Filitreleme Programı

gulli | 03 July 2008 13:28

Rtük
Rtük

Günümüzde, erişkinler için olduğu kadar çocuklar için de Internet kullanımı neredeyse bir vazgeçilmez olmuştur. Giderek artan Internet kullanımı, her alanda olduğu gibi uyulması ve dikkat edilmesi gereken kuralları da beraberinde getirmektedir.
Bilinçli ve güvenli birer Internet kullanıcısı olmamız her açıdan son derece önemlidir. Internet kullanırken karşılaşabileceğimiz risklerin, dikkat etmemiz ve uymamız gereken kuralların neler olduğunu bilmemiz gerekmektedir.
Sevgili çocuklar ve değerli ebeveynler; “bilinçli ve güvenli Internet kullanıcılığı” ile ilgili bazı bilgiler aşağıdaki bölümlerde yer almaktadır.
Rtük’ün ilgili sayfasına giderek internet filtreleme programını indirmek ve bilgisayarınıza kurmak için detaylı açıklamayı
rtük adresinde bulabilirsiniz

msn virüs temizleme – msn virus removal

mTanriverdi | 17 June 2008 14:46

msn virus removal
msn virus removal

Msn kullanıcıların çoğunun karşılaştığı yada arkadaşlarının karşılaştığı msn virüsleri vardır. Genelde reklam üzerine olan bu virüslerden kurtulmak için bu programı kullanabilirsiniz. msn virus removal adlı program sayesinde bir çok msn virüsünden kurtulabilirsiniz. Program kendini update etmekte böylece yeni çıkan virüslerden’de kurtulmuş olacaksınız. Programı güvenli kip’te çalıştırmanız tavsiye edilmekte.

Ücretsiz korumalı iletişim form’u

ErrorLog | 27 April 2008 20:02

LightForm ajax ve php kullanılarak tasarlanmış bir iletişim formu. görsellik ve güvenlik açılarından hoş bir form.

LightForm Önizleme
LightForm Önizleme | Büyümüş Hali

Yukarıdaki önizlemede de görebileceğiniz gibi formda kutu içerisine yalnış bilgi yazılınca baloncuk içerisinde niye yalnış olduğunu açıklayan bir mesaj çıkıyor. ayrıca alt bölümde spamları önlemek için basit matematiksel işlemler soruyor. Örneğin 2 + 3 işleminin sonucu kaçtır gibi..