bildirgec.org

mTanriverdi

11 yıl önce üye olmuş, 23 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

TilPark! Muhasebe & Stok Takibi

mTanriverdi | 22 February 2012 09:38

TilPark! Muhasebe
TilPark! Muhasebe

Sizlere tarafımdan hazırlanan TilPark! web tabanlı online ön muhasebe ve stok takip otomasyonundan bahsedeğim. TilPark! Muhasebe scripti php tabanlı olup açık kaynak olarak dağıtılmaktadır. İsteyen herkes kullanabilir ve kolay kullanımı ve alt yapısı sayesinde isteklerine göre modüller üretebilir ve geliştirebilirsiniz. TilPark! Muhasebe sizlere ön muhasebe ihtiyacınızın dışında stok takip otomasyonuda sunmaktadır. Üstelik barkod sistemininde içinde barındırması deponuz için kaçınılma bir nimet.
Tilpark! Muhasebe ücretsiz ve hep ücretsiz kalacak slognu ile yola çıkmaktadır. Yani kullanım için herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. İşte programın içeriğini sıralacak olursak;borç alacak takibistok takibistok barkod etiketlericari ve stok kartlarıstok kartlarına göre raporcari kartlarına göre raporödeme alma ve ödeme vermekar zarar raporukasa takibi ve kasa raporu, yeni!çek takibi, yeni!kredi kartı ve banka havale seçeneklerigeri hizmet bildirim formugörev ataması sistemi
Eğer programın demosunu görmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli olacaktır.
Programın online olmasının bir çok avantajı bulunmakta, eğer bunları sıralacak olursak web tabanlı olması ve bilgisayarda veri tutmaması, internetin olduğu her bilgisayardan, cep telefonu ve tablet gibi elektronik araçlarla erişimin bulunması.
DemoDownloadDetaylar

Php number_format()

mTanriverdi | 14 February 2012 14:35

Php ile number_format() kullanımını bir önceki kitabımda[1][php number_format()] bahsetmiştim. Ama number_format() fonksiyonun detaylarına pek inmedim. Bu makalemde number_format() ile yapabileceklerimizi göreceğiz.

1
number_format(deger, ondalik_hane, ondalik_ayirici, binlik_ayirici)

Turkcell’den footbo city facebook oyunu

mTanriverdi | 10 November 2010 19:07

footbo city
footbo city

Facebook oyunlarının ne kadar popüler olduğunu bilmeyen yoktur. Özellikle FarmVille oyunu bir çok kişi için vazgeçilmez ve bırakılmaz bi aktivite haline gelmişti. Turkcell Türkiyede ilk ve tek futbol menejerik oyununu ücretsiz olarak sundu. Footbo City olarak adlandırdığı oyunda, amaç;
Gelir ve gider dengesini korumak.
Futbol takımının oyuncularını geliştirmek, antreman ve idman yapmak.
Diğer takımların maçlarını izlemek veya casusluk yapmak.
Kendi taraftarlarımızı, takımımıza bağlayarak takımımızı güçlendirmek.
Mahalledeki çoçuklara şeker dağıtmak.
Radyo istasyonlarından insanlara seslenmek.
Taraftarların takıma bağlı kalması için ücretsiz afiş tasarlamak.
Para kazanmak için, tşört ve şapka satmak.

İlerleyen zamanlarda oyunun gelişeceği ve pek çok yeni özelliğin ekleneceği belli. Oyunu facebook veya buradan ücretsiz oynayabilirsiniz.

Joomla ile video sitesi

mTanriverdi | 05 February 2009 18:29

Göze hoş gelen ve içinde istediğimiz bir çok özelliği bulacağımız bir video sitesi yapalım mı ? Bunu joomla ile deneyelim. Belki aranızda bilenler vardır Seyret bileşeni. Bu bileşen sayesinde joomla ile video sitesi yapmamız mümkün. Bileşenin demosuna buradan bakabilirsiniz.
Bileşenin özelliklerini sıralarsak

  • Ajax destekli
  • En popüler video sitelerinden video çekebilirsiniz
  • Başka sitelerden çektiğiniz videoları kendi flash oynatıcınız ile gösterebilirsiniz.
  • Kendiniz video ekleyebilirsiniz ve eklediğiniz videolar otomatik olarak uygun formata dönüşüyor.
  • Yüklediğiniz videoların resimlerini otomatik olarak videodan çektirebilirsiniz.
  • Son videolar, popüler videolar, son izlenenler, seçilen videolar gibi modül konumları mevcut
  • Seo bileşenleri ile uyumlu
  • Türkçe desteği bulunmakta (1 , 2 )

Bu bileşenin ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ama tam sürüme geçiş yapabilmeniz için 40$ bağış yapmanız gerekmektedir. Pro sürüme geçmeden bileşenin bir çok özelliğini kullanabilirsiniz.
Bileşenin demosu
Bileşenin indirme adresi

Nokia E71 cep ofisiniz

mTanriverdi | 24 December 2008 14:26

Nokia E71
Nokia E71

Nokia E serisine bağlı yeni cep telefonu Nokia E71. Bu telefon aynı zamanda bir cep bilgisayarı olarak adlandırabilir. Bir çok özelliği içinde barındıran Nokia e71 cep telefonu çoğu zaman bilgisayar ihtiyaçlarımızı karşılamakta. Nokia e71 cep telefonunun ön tarafında bulunan ışık algılayacı sayesinde bulunduğumuz ortama göre ekran parlaklığı ayarlanmakta. Ürünün üzerinde türkçeleştirilmiş klavye ve kullanımı kolaylaştıran kısayol tuşları bulunmakta. Aynı zamanda ön tarafında canlı görüşmeler için bir kamera bulunmakta. Hafıza kartı kullanmadan ürünün depolama alanı 110 MB.
Ürün hakkında detaylı bilgi almak için nokia e71 sayfasına bakabilirsiniz. Ürün hakkında daha detaylı (ürün özellikleri) bilgi almak isterseniz burayabakabilirsiniz.

Google görsel arama geliştirildi

mTanriverdi | 22 December 2008 23:39

Herkesin bildiği gibi arama motorlarından en iyisi google görsel aram konusunda kendini geliştirdi. Öncelikle görsel arama uzun zamandan beri bildiğimiz boyutlu arama seçeneği vardı. Şimdi ise google görsel arama bölümüne baktığımız zaman boyutlu aramanın yanında yeni seçenekler görüyoruz.

Google görsel arama seçenekleri
Google görsel arama seçenekleri

Yukarıdaki resimde gördüğümüz gibi görsel arama seçenekleri bulunuyor. Konuyu iyice açıklamak gerekirse Google görsel aramada “duman” diye aratalım. Bize bir resim seçeneği sunacaktır. Eğer görsel arama seçeneklerinden “Yüzler” seçeneğini seçersek bize insan resimlerini sıralayacaktır. Yüzler yerine “haber içeriği” seçeneğini seçersek bakınız bize çeşitli yangın haberlerini yani duman çıkması ile ilgili resimleri sıralayacaktır. Buyrun sizde google arama motorunda resim aramanın ayrıcalığını yakalayın.

Joomla Günleri Geliyor

mTanriverdi | 03 September 2008 19:29

Joomla günleri türkiye’de başlıyor. 21 Ağustos perşembe günü ankara’da geçen joomla günü (joomla günü ankara) istanbul’da büyük bir etkinlik ile İTÜ de gerçekleşecek. Ortalama 150 kişilik salonda 25 Ekim 2008 tarihinde joomladasy istanbul semineri gerçekleşecek. Tüm joomla uzmanları’nın buluşacağı toplantıda güzel sohbetler ve çeşitli hediyeler dağıtılacak. Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak ve fikirlerinizi ortaya dökmek için resmi sitesi joomlagünleri veya bu aşağıdaki listede yer alan forumları kullanabilirsiniz.
JoomlaTürkiye Joomla.org CmsTurk

joomla destek ve kaynak siteleri

mTanriverdi | 08 July 2008 16:40

Sırayla hazır web sistemleri (joomla, wordpress, smf, phpbb, xoops) gibi sistemlerin destek ve kaynak siteleri. İlk olarak listemizin başında yer alan Joomla ile başlayalım. Joomla destek alacağınız ve kaynak eklentileri indirebileceğiniz türkçe siteleri…
joomlatr bu sitede destek alabilir ve kaynak dosyaları indirebilirsiniz. Kaynak dosyaların başka sunucularda olması işi biraz zorlaştırıyor.
Jopil ise yeni kurulun ve qproje ekibi ile ortak proje geliştirin iyi bir joomla destek sitesi. Sitedeki tüm dosyalar kendi sunucularından olduğundan dolayı üyeliksiz ve ücretsiz olarak tek seferde download edebiliyorsunuz. Yeni kurulu olmasından dolayı destek bölümü biraz boş. Qproje‘de ise joomlayı geliştirmek isteyen gönüllüler tarafından daha çok kod ağırlık yardım edilmektedir.
CmsTürk forumu joomla konusunda destek alabileceğiniz uzman sitelerden biri. Kendi alanında uzman kadrosu ile sorularınıza kısa zaman içinde cevap bulabilirsiniz.
Joomla Dersleri sitesinde joomla derslerini bulabilirsiniz.
JoomlaForumu bu sitede joomla hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.
Yüzlerce hatta binlerce’de diyebiliriz tema bulacağınız bu sitede ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Xp satışı durdu

mTanriverdi | 01 July 2008 21:46

Windows XP
Windows XP

Microsoft XP işletim sisteminin satışını durdurdu. Kullanıcıların o kadar tepkisine rağmen bunları aldırmayan Microsoft satışını durdurdu. Ama Vista’yı kaldırmayacak olan bilgisayarda satışına devam edeceğinide açıkladı.Xp dstedği tam olarak 2009 yılına kadar devam edecek kısmı destek ise 2014 yılına kadar sürecek. Bu konuda piyasasını Linux’e bırakmak istemiyor anlaşılan. Eğer sizce bir xp kullanıcısı iseniz ve tepkiniz var buyrun buradan tepkinizi dile getirin.