bildirgec.org

game hakkında tüm yazılar

İPHONE ve İPAD için Joystick

siyasal | 30 December 2011 13:20

iPhone, İpad ve tüm Android akıllı telefonlar için tasarlanan bu küçük boyutlu oyun kumandası herhangi bir pil ya da farklı bir aparata ihtiyaç duymuyor. Tüm yapmanız gereken sanal kontrol pedi ekran üzerine yerleştirmek ve aşağı doğru itmek. Sonra iPhone ipad ya da diğer akıllı telefonlarla en sevdiğiniz oyunların keyfini çıkarabilirsiniz.

Kullanmadığınız zaman da kolayca ekrandan oyun kumandasını kaldırabilirsiniz. Fiyatı ise $17.99
İphone İçin bu video
İpadiçin bu video

Yüksek Kalitede 3D Flash Oyun Keyfi: “Molehill”

thrashman | 06 March 2011 18:32

Adobe firmasının geliştirdiği Molehill API si ile yakında Metro2033 kalitesine yakın yapımları tarayıcılarımızda oynamak hayal olmaktan çıkacak.

Bildiğiniz gibi Adobe Flash altyapısı; CPU ağırlıklı çalışan bir teknolojiye sahip. Bu nedenle şu ana kadar geliştirilen tüm 3d projeler performans açısından sınırlı kalıyordu. Fakat Adobe firması dünya üzerindeki flash tabanlı geliştirilen 3D motorlarını görmezden gelmeyip, geliştirmiş oldukları ve tahminen 2011 yılında flash player 11 sürümünde yer alacak API`leri üzerinde çalışıyorlar. API kod adı olarak Molehill olarak geçiyor.

Fierce 5000 DPI Laser Gaming Mouse V2

maxhoper | 03 February 2011 09:56

Rudegameware firması adından da anlaşılacağı gibi oyuncular için mosue, mouse-pad, speakers, kıyafet vb ürünler üretiyor.

Şu an için ön siparişlerini kabul etmeye başladıkları yeni bir mouseları var. Lazer teknolojisini kullanan mouse; 5000 DPI hassasiyete sahip. Yapımcılar, oyuncular için performans artırıcı bir takım düzenlemeler yaptıklarınından bahsetmişler. Satış fiyatı ABD için 49.95$ olacak.

rude-mouse
rude-mouse

Sony ps 3 ‘ ün hazin sonu!

KEBOY | 16 January 2011 12:02

Sony ps 3 ‘ün hazin sonu olmaz dediler buda oldu sonunda. Hacker’ lar bunuda başardı. Yıllardır ps3 oyuncuları büyük paralar verip oyun almaktan son derece şikayetcilerdi, hacker’ lar boş durmadı ve Sony firmasına büyük darbe vurdalar ve ps3 leri hack’ lemeyi başardılar. Ps3 oyun konsoluna yapılıcak ufak bir işlemle konsol jail break ismi verilen usp disk aleti kullanabilir duruma geliyor. Daha önceden oyun konsolunuzu internete bağlayıp güncelleme yapmışsanız bu işlemi yapmak gerekli. Konsolun versiyonunu aşaya çekip bir adet oyun ücretine onlarca oyun yükleniyor. Sony firmasıda boş durmadı, daha önceden 3.55 versiyon yüklenmiş konsollar bundan faydalanamıyor ve ayrıca bazı yeni oyunlarda 3.50 ve üzeri versiyonları şart koşuyor. Hacker’ lar 3.50 versiyon oyunlar için ilk çalışmayı yaptılar ama umulan olmadı ve 3.50 versiyon isteyen oyunlar şimdilik jail break kullanılarak oynanamıyor.

Özetlemek gerekirse sony için kötü ps3 kullanıcıları için güzel haber.

İnternette Jenga Oyna

Gertsson | 24 December 2010 11:15

Jenga oyununu bilmeyenimiz yoktur. Üst üste dizili tahtacıkları alttan alttan tek elimizle çekerek üste koyarız. Bu tahtadan kuleyi düşüren oyunu güzel bir ceza alarak bitirir.Leslie Scott isimli bir kız Afrikada yaşıyor ve canı sıkılınca kendisinden 12 yaş kadar küçük olan kardeşiyle bu oyunu oynamaya başlıyor.Bu oyunu ben bilgisayar ortamında da oynamak istiyorum diyorsanız eğer böyle buyrun

Wikileaks’de oyun oynamaya ne dersiniz?

thomasguven | 22 December 2010 15:30

Bugünlerin en çok konuşulan sitelerinden olan Wikileaks’in ortaya çıkartığı belgeleri konu alan bir bilgisayar oyunu web dünyasına bomba gibi düştü.

wikileaks game
wikileaks game

Online olarak oynanan oyunda oyuncular, Obama’nın Oval ofisindeki masasının arkasında saklanan Wikileaks kurucusu Julian Assange rolünü oynuyorlar ve mouselarını kullanarak, başkan uyurken başkanın laptop’undaki gizli bilgileri bir USB’ye aktarmaya çalışıyorlar.

ÖLMEDEN ÖNCE MUTLAKA OYNAMANIZ GEREKEN 10 EFSANE OYUN.

eyupcan199 | 20 December 2010 17:21

Oyun dünyası gün geçtikçe katlanarak büyüyor. gelişen teknolojiler oyunların gerçeğe gittikçe yaklaşmasını sağlıyor.İşte bu karmaşık ortamda başarıyı yakalamış 10 muhteşem oyunu sizler için seçtik.

1. Call of Duty: Black Ops

2. Grand thief auto IV

Sizi strese sokacak 6 oyun

0770 | 29 November 2010 14:30

iş stresini atacağınız oyunlar demiştim, kimi beğendi kimi beğenmedi, kimi oynadı kafasını dağıttı, kimi oynadı keyif aldı derken şimdi de sizi strese sokacak oyunları yazıyorum.. ben hem zorlandım hem eğlendim oynarken, umarım siz de eğlenirsiniz.. hayatı falan sorgulamayabilirsiniz ama düşünce gücünüzü zorlayabilirsiniz.
Kilso: ben 1. bölümünü bile geçemedim bu oyunun geçen olursa paylaşsın.. amaç bloklardan sarı olanı dışarı çıkarmak..

kilso
kilso

Cubed: Oyunda 3 küp var, 1-2-3 tuşlarıyla oynattığınız küpler arasında geçiş yapılabiliyor. Amaç 1 numaralı küpü bayrağa ulaştırmak.

cubed
cubed

hayatı sorgulamanızı sağlayacak 10 oyun

xerre | 16 November 2010 10:46

oyun, denince aklımıza ilk olarak genellikle “eğlenece” unsuru gelir. hoş vakit geçirebileceğimiz, kafamızı dağıtabileceğimiz, ufak bir süre olsa da sorunlarımızı unutmamızı sağlayabilecek bir araç olarak görürüz oyunları.

bu bildiride oyunların bu “eğlence” unsurunu gözardı edip biraz düşünmemizi sağlayacak hatta ufak da olsa hayatı sorgulamamıza yardımcı olacak 10 adet oyuna yer vereceğiz. hepsi küçük boyutlu hepsi de muhteşem bir kurguya sahip.

The Company of Myself

bence dünyanın en dokunaklı ve en anlamlı oyunu. ve de en başarılı yalnızlık betimlemesi. dikkat edin, bitirince kendinizi çok kötü hissediyorsunuz.

Every Day the Same Dream

hayat gibi bir oyun. her gün aynı rüya. oyunda farklı bulmacalar var. fakat amaç bulmacaları çözmek değil. günü farklı kılabilmek için bir şeyler yapabilmek.

Turkcell’den footbo city facebook oyunu

mTanriverdi | 10 November 2010 19:07

footbo city
footbo city

Facebook oyunlarının ne kadar popüler olduğunu bilmeyen yoktur. Özellikle FarmVille oyunu bir çok kişi için vazgeçilmez ve bırakılmaz bi aktivite haline gelmişti. Turkcell Türkiyede ilk ve tek futbol menejerik oyununu ücretsiz olarak sundu. Footbo City olarak adlandırdığı oyunda, amaç;
Gelir ve gider dengesini korumak.
Futbol takımının oyuncularını geliştirmek, antreman ve idman yapmak.
Diğer takımların maçlarını izlemek veya casusluk yapmak.
Kendi taraftarlarımızı, takımımıza bağlayarak takımımızı güçlendirmek.
Mahalledeki çoçuklara şeker dağıtmak.
Radyo istasyonlarından insanlara seslenmek.
Taraftarların takıma bağlı kalması için ücretsiz afiş tasarlamak.
Para kazanmak için, tşört ve şapka satmak.

İlerleyen zamanlarda oyunun gelişeceği ve pek çok yeni özelliğin ekleneceği belli. Oyunu facebook veya buradan ücretsiz oynayabilirsiniz.