bildirgec.org

thrashman

8 yıl önce üye olmuş, 3 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Yüksek Kalitede 3D Flash Oyun Keyfi: “Molehill”

thrashman | 06 March 2011 18:32

Adobe firmasının geliştirdiği Molehill API si ile yakında Metro2033 kalitesine yakın yapımları tarayıcılarımızda oynamak hayal olmaktan çıkacak.

Bildiğiniz gibi Adobe Flash altyapısı; CPU ağırlıklı çalışan bir teknolojiye sahip. Bu nedenle şu ana kadar geliştirilen tüm 3d projeler performans açısından sınırlı kalıyordu. Fakat Adobe firması dünya üzerindeki flash tabanlı geliştirilen 3D motorlarını görmezden gelmeyip, geliştirmiş oldukları ve tahminen 2011 yılında flash player 11 sürümünde yer alacak API`leri üzerinde çalışıyorlar. API kod adı olarak Molehill olarak geçiyor.

Adobe Flash Professional CS5 Çıktı…

thrashman | 30 April 2010 18:25

Adobe Flash Professional CS5 özellikle program arabirimi ve tanımlamalar için yenilikler sunuyor. Bu sürümde daha kullanıcı dostu bir arabirim, flash programcıları için daha fazla kolaylık sağlayan bir actions paneli hedef alınmış.

Adobe firmasının Macromedia yı satın almasıyla flash teknolojisinin gelişim payı hızla büyümeye devam etti. Programlama dili olan actionscript 2.0 ın 3.0 a taşınması geliştiriceleri memnun etti. OOP programlama anlayışı daha geniş daha zengin uygulamalara vesile oldu.

XAT: Flash Projenizi Net Hızıyla Test Edin

thrashman | 29 April 2010 15:47

Flash geliştiricilerinin baş ağrıtan bir problemine çözüm olabilecek program XAT Web Speed Simulator…

Flash projelerinizin internet bağlantı hızıyla tamamen nasıl yüklendiğini görebilmek için genellikle kendi özelliği olan simulate download özelliğini kullanırız. (Önyüklemelerin testi için kullanılır özellikle.)

Fakat bu çok da kapsamlı değildir. NetStream ile video player oluşturduğunuzda yada harici xml dosyaları yüklediğinizde bu yöntem pek de işe yaramaz ve nasıl yüklendiğini göremezsiniz.

İşte tam da bu noktada xat adlı web speed simulator uygulaması imdatımıza yetişiyor. (Programı buradan indirebilirsiniz)