bildirgec.org

eksik hakkında tüm yazılar

ADEM

il mare | 09 May 2010 12:13

Eski bir fotoğrafa bakıyorum da şimdi,

Nasıl da fazlaymışım.

Henüz beni bulmamışlıklar kadar fazla. Henüz kederlenmediğim kadar neşeli,henüz tanışmadıklarım kadar acemi,şaşkın,yabanı ve yalnız.

Fazla gülümsüyormuşum, sonrasında ağlatanlar kadar meğersem.

Bir fotoğrafa bakıyorum da, her şey ne kadar şaşırtıcı derecede oranlı; nasıl da bugün kadar dünüm orda.

Farkına varıyorum işte gitgide. Geleceğimin şu anımdaki eksikliği kadar fazlayım şimdi,adımlarımı attıkça nasıl da eksileceğim.Zaman nasıl da bir şeyleri alıp götürecek,her yarın oluşta bugünlerim nasıl da yitip gidecek. Bugün beni bulmayan acılar, aşklar,nefretler, sıralarının gelmesini bekleyen uzun bir kuyruktalar ve işte… Henüz hiçbiri yoklar; ama olacaklarından emin olduğum bir düzende,şu yalınlık halim, yarınım kadarki yoksunluğum değil de ne? Yarın beni bulacaklar kadar eksik değil miyim; ben yarın, bugün eksik olduğum kadar fazla olmayacak mıyım? Elbette olacağım.

Masaj ve Görme Engeli

wowo | 21 April 2010 15:16

Eski yazılarımdan “engelsiz dershane“de Tr’de görme engelliler için yapılan uygulamalardan birinden bahsetmiştim. Şimdi ki yazımda ise; Çin’de yaygın olan bir konudan bahsetmek istiyorum..

Çin’de yaşayan her engelli birey gibi görme engellilerinde ücretsiz olarak yararlanabildiği kurslar var. İsteyen her görme engelli verilen eğitimlere katıldığında, dokunma duyularının gelişmişliğinden yararlanılarak masör veya masöz oluyor ve çalışmaya başlıyor. yaptıkları işte en iyi olduklarını bilmek onları çok onore ediyor ve özgüvenliler.
bazı hastalıkları masajla tedavi bile ediyorlar !

Muhallâk

limoncello | 07 August 2009 13:35

Kapının tokmağı 2 kere vuruldu. Açınca karşısında küçük çocuğu ve ayağının dibinde duran kovayı gördü.
”Kaç tane” dedi. Küçük çocuk ”istediğin boyda atmışüç tane falan bulabildim” dedi. ”Aferim, ufaklarını napacaz toplamıcaz, bırakacaz ki büyüsünler demi” dedi.
Çocuk da başını sallayarak onayladı. Bir müddet kapının önünde konuştular. Vedalaşma sırasında biraz şakalaştılar sonra çocuğun saçlarını eliyle karıştırarak sevgisini gösterirken sesi titreyerek Yosun’u sordu.
Çocuk el sallayarak uzaklaşırken yerden kovayı alarak mutfağa gitti.

3G iPhone’un 10 kusuru

static | 13 July 2008 17:57

Apple ın popüler telefonu iPhone’u revize edildi fakat hala bir multimedya telefondan beklenen bazı özellikleri eksik. İşte bunların kısa bir listesi;

1. Multimedya Mesaj Servisi (MMS)

Birçok telefonda standart olan özellik birçok yeni yetenekle gelen 3G iPhone da desteklenmiyor. Söylenene göre hafızadaki veya iPhone ile çekilen fotoğraflarımızı email ile gönderme seçeneği MMS e alternatif olmakta. Ayrıca Youtube linkleri telefon üzerindeki uygulama ile doğrudan paylaşılabiliyor. Diğer yandan telefon ile kaydedilmemiş video kayıtları paylaşılamıyor. Müzik cephesinde ise DRM koruması nedeniyle iTunes müzik paylaşımını da kısıtlamakta.

Eksiksizsiniz

schizophrenia13 | 31 October 2007 09:49

Bosch’un ankastre ürünlerini tanıtmak amacıyla indirim kuponu dağıtan sitesi olan eksiksizsiniz.com, tek ürün için %15, iki ürün için %17 ve üç ürün için %20 indirim sağlıyor. Bilgileriniz ve gerekli formu doldurmanız halinde kuponunuz elektronik posta kutunuza geliyor ve 31 aralık 2007 tarihine kadar geçerliliğini koruyor.

kayıp dll dosyalarınızı bulun

ufopilotu | 28 October 2007 09:23

kayıp dll uyarısı
kayıp dll uyarısı

yazılımlarınız çalıştırılırken eğer dll dosyalarınızda eksiklik varsa muhtemelen çalışmayacaktır ve bir hata raporu ile size geri dönecektir. bu durumda gerekli dll dosyasını bulup eklemeniz gerekebilir.

dll-files
ihtiyaç duyabileceğiniz dll dosyalarını isimlerine göre arayarak size yardımcı olmak için hazırlanmış bir site. ayrıca sitenin öneri sayfasındaistediğiniz ama sitede bulunmayan bir dll dosyasını da isteyebiliyorsunuz.

dllbank ise benzer bir kayıp dll dosya deposu. arayüzü sade olmasına rağmen 20.000’den fazla dll dosyasını alfabetik olarak barındırıyor.

google in en büyük eksiği ; ( Sürükle ve Bırak ! )

| 11 June 2007 10:18

bence google in en büyük eksiği ! 🙁

google.com/ig da ( boorkmarks : adres link defteri düzenlemesinde ) ve docs.google.com ( e-tablo hücrelerinde ) WEB 2,0 yani
AJAX tekonolojisini kullandığı inkar edilemez.
ama malesef tam anlamıyla kullanılamıyor ! 🙁

her zaman sade olan şeyler daha rahat kullanılır.
diye bir söz var öyleki eğer bir Mouse’un yapacağı en iyi şey şüpesizki sürükleyip bırakmasıdır.

ve malesef hala bunu kullanamıyoruz
bunun yerine mouse ile üzerine gel
copy ‘de sonra yapıştıracağın yere git
paste ‘demek sorun değil ama 95 yılında beri
belki daha eskiden beri olan en basit bir kullanıcı arabirim teknolojilerinde biri bu ama hala tam anlamıyla kullanılamaması şahsen benim sinirlerime dokunmakta ! 🙁

Sürükle ve bırak

frh

knemo | 31 March 2004 19:43

hayal acısında dansederken izini gördüm. uçucu.
sadakat. eksik bacağın yerine yaslanacak olan. başka.