bildirgec.org

wowo

11 yıl önce üye olmuş, 24 yazı yazmış. 3 yorum yazmış.

Masaj ve Görme Engeli

wowo | 21 April 2010 15:16

Eski yazılarımdan “engelsiz dershane“de Tr’de görme engelliler için yapılan uygulamalardan birinden bahsetmiştim. Şimdi ki yazımda ise; Çin’de yaygın olan bir konudan bahsetmek istiyorum..

Çin’de yaşayan her engelli birey gibi görme engellilerinde ücretsiz olarak yararlanabildiği kurslar var. İsteyen her görme engelli verilen eğitimlere katıldığında, dokunma duyularının gelişmişliğinden yararlanılarak masör veya masöz oluyor ve çalışmaya başlıyor. yaptıkları işte en iyi olduklarını bilmek onları çok onore ediyor ve özgüvenliler.
bazı hastalıkları masajla tedavi bile ediyorlar !

çin’in en büyük alışveriş sitesi “TAOBAO”

wowo | 06 April 2010 13:17

Alibaba Group tarafından 2003 yılında kurulan taobao‘nun 170milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. 2009 yılındaki işlem hacmi 29 milyar $ olan taobao çin’de ki toplam perakende ticaretinin yaklaşık %1.98 ine sahip. her çeşit ve fiyatta şeyin satıldığı sitenin malesef yurtdışına satışı bulunmuyor. Ancak orada yaşayan bir tanıdığınız aracılığıyla siteden alışveriş yapılabilir. kargo masraflarına ragmen birçok şeyi türkiye’den ucuza mal etmek mümkün! ülkemizde bulunmayan şeyler de satılıyor..

Alışveriş için mesajla bana ulaşabilirsiniz.

Her 10 bin kişiye 14 hekim düşüyor

wowo | 10 December 2008 14:24

Dünya Sağlık Örgütünün ( DSÖ ) Avrupa bölgesinde; türkiye, hekim eksikliğinde ikinci sırada. eksikliğin kapatılabilmesi için her yıl tıp fakültelerinden 14 bin mezun verilmesi gerekiyor ancak 4 bin 500 mezun çıkıyor. DSÖ ortalamaları baz alındığında, Türkiye’deki mezun sayısı Avrupa ortalamasının 3’te 1’i kadar. her 10 bin kişiye 14 hekim, 13 hemşire düşüyor!

Meslek Yüksekokulları 3 sömestre Olacak

wowo | 28 November 2008 16:11

yök ; mesleki ve teknik eğitim veren ” meslek yüksek okulları “ nı yeni bir sisteme geçirebilmek için hazırlık yapıyor. abd ve avrupa ‘ daki okullarla müfredatların eşitlenmesi için yapılan bu çalışmaların sonucunda, bir ders yılı üç sömestre olacak. toplam öğretim görülen süre yine iki yıl kalıp yarısı uygulamalı, yarısı teorik geçecek. meslek liseleri’nde olduğu gibi uygulama yapılan süre boyunca sigortalanıp, maaş alınacak. öğrencilerin abd veya avrupada bir

görme engellilere öss dershanesi

wowo | 17 November 2008 18:12

hacettepe, bilkent, ankara, odtü üniversitesi öğrencilerinden gönüllüler “Engelsiz Dershane” kapsamında görme engellilere yönelik üniversiteye hazırlık kursları veriyor. gönüllü öğrenciler “engelsiz dershane” de öğretmenliğe başlamadan önce “Engelsiz Bilinç” eğitimi alıp öncelikle stajyer olarak birkaç derse girdikten sonra ders anlatmaya başlıyorlar. diğer öss hazırlık dershanelerinden farksız çalışan “engelsiz dershane” şuan 60 gönüllü eğitmeniyle, farklı illerden gelen 14 görme engelli öğrenciye eğitim veriyor.

© Copyright pillinetwork 2006 - 2012. All Rights Reserved.