bildirgec.org

dreamweaver hakkında tüm yazılar

Web siteniz için inanılmaz bir eklenti.

ferfote | 18 March 2011 18:27

Wow Slider olarak adlandırılan bu program sayesinde,iki satır dahi kod yazmadan, animasyon ve biçimlendirme gibi birçok özelliği ayarladıktan sonra fotoğraflarınızı slayt olarak web sitenize doğrudan ekleyebilirsiniz.Bu programı diğerlerinden farklı kılan, bu işi gerçekten kaliteli bir görsellikle icra etmesi.

-Wow Slider-
-Wow Slider-

Tasarımcılar bu iki siteye bir göz atın derim.

ferfote | 15 March 2011 14:01

Tasarım adına aradığınız birçok şeyi size tanıtacağım bu iki sitede rahatlıkla bulabileceksiniz.Photoshop eklentilerinden tutun, kartvizit tasarımlarına, yüksek kalite fotoğraflardan, ses efektlerine kadar farklı kategorilere sahip bu iki site,bu ara kaynak bulmakta zorlanan tasarımcıların imdadına yetişecek gibi.

http://www.heroturko.org
www.heroturko.org

web tasarımcıları ve geliştiricileri için

GokhanKARAKAS | 07 December 2009 18:34

web tasarımcılar ve web uygulama geliştiriciler için, wordpress, jquery, php, html, xhtml, css, renk kodları, html karakter kodları, ayrıca adobe ürünlerini (photoshop, flash, illustrator, fireworks, dreamweaver, indesign) kapsayan ipuçları hilelere bu makalede değineceğiz.
bir tasarımda yada web uygulamasında gereken kısa yollar, minik kodlar için elinizin altından hiç eksik etmeyeceğinizi düşündüğüm klavuzunuz olabilir.

wordpress
1. liquidicity – wordpress yardım sayfası (pdf)

2. wordpress döngü

3. wordpress tema geliştirme şeması

Zen Coding: Html / CSS yazmanın en hızlı yolu

siriusbee | 26 November 2009 12:24

Zen Coding
Zen Coding

Bir website tasarımında html kod yazarken ne kadar zaman harcarsınız? Etiketler, özellikler, tırnak işaretleri, parantezler vs. Özellikle de benim gibi bütün karakterleri sıfırdan tek tek yazan biriyseniz sizi bu zaman kaybından kurtaracak ve çok kolayca html/css kodu oluşturabileceğiniz bir uygulamadan bahsetmek istiyorum: Zen Coding.

Zen Coding
Zen Coding

html/css kodu yazmanın en hızlı yolu olan Zen Coding Sergey Chikuyonok tarafından geliştirildi. Hem Mac hem de Windows ortamında çalışabilen versiyonları olan Zen Coding’i kullandığınız editöre (dreamweaver, GEdit vs) entegre ederek iç içe geçmiş en karmaşık div yapılarını oluşturma zahmetinden kısa zamanda kurtulabileceksiniz.

20 dakikada CSS ile web tasarımı

hakancamoglu | 06 November 2009 17:01

20 dakikada CSS ile web tasarımı
20 dakikada CSS ile web tasarımı

Hakan Çamoğlu‘nun CSS ile ilgili video derslerini internet üzerinde birçok sitede gördüm ve hepsini böyle bir başlık altında toplamak istedim. Gerçekten harika bir video ders serisi. Web tasarımı ile uğraşan herkes izlemeli, öğrenmeli…

Bu videolardan CSS ile ilgili olanları bir başlık altında toplayacak olursak çok güzel bir seri ortaya çıkıyor: 20 dakikada CSS ile web tasarımı…

resime link ekleyince kaymalar oluyor

Qmer | 28 July 2009 14:41

merhaba arkadaşlar,

kodlamaya ayırdığım paranın üzerine biraz daha koyarak flash olarak kodlanmasını istiyorum. css/xhtml’de bana kaldı. kodlarken bir sorunlarla karşılaştım, aklıma ilk bildirgec geldi.

yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi resimlere link ekleyince bu şekilde kaymalar oluyor ( adobe dw cs4 )

ilham alınası 25 form örneği

safayasin | 10 June 2009 18:17

Formlar web site ile kullanıcı arasındaki birinci iletişim aracı. Bu yüzden formlarımız Ne kadar etkileyici ve kullanışlı olursa sitemizde o kadar etkileyici olur. Misal facebook kullanıyorsunuzdur sanırım ne kadar istemesem de bende kayıt oldum ve kullanıyorum. Neyse facebook un büyük özelliklerinden biri formlar sade ve sayfa içersinde otomatik olarak güncelleniyor ve kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor. Facebook’un tek sevdiğim yanı bu. değim gibi formlar ne kadar etkili olursa kullanıcı da okadar memnun kalır ve site o kadar etkileyici olur.
Bu bildiride ilham alınası 25 form örneğini inceleye bilisiniz.

en basit dinamik php sayfası

bilenbiri | 08 April 2009 13:14

bu çalışmamız web sayfası yapmaya yeni başlayan arkadaşlarımız için. basitçe bir dinamik site yapacağız. bunu denedikten sonra eminimki kafanızda bir sürü fikir canlanacaktır. ama kendinizi daha da geliştirmek isterseniz şu siteyiöneriyorum. dinamik sayfamıza gelince ilk önce basit bir tablo ile yapılmış sayfamızı hazırlayalım. dreamweaver programını çalıştıralım. karşımıza aşağıda görünen sayfa gelecektir. burdan

15 popüler metin editörü

vectro | 02 April 2009 21:16

programlama ile uğraşanlar bilirler ki, karmaşık projeler için güçlü bir editöre ihitiyac vardır. bu makalede 15 tane güçlü metin editöründen bahsedeceğim. Editöründen memnun olmayanlar farklı editörler denemek isteyenler buyursunlar.

15- SciTE

Linux ve windows için açık kaynak düşük boyutlu bir editör. ileride .net ve java desteği de sunacaklarını söylüyorlar. gücünü ünlü Scintilla’dan alıyor. http://www.scintilla.org

14- Edit plus

EditPlus HTML ve programlama için bir Windows metin editörüdür. Bu editörle HTML, ASP, C,C, VBscript, CSS, PHP, Javascript konularında çok rahat geliştirme yapabilirsiniz. Ayrıca Otomatik tamalama ve dahili bir tarayıcıya sahiptir. görsel olarak projenizi takip edebilirsiniz. EditPlus ücretsiz değildir 1 kullanıcı lisansı: US $ 35. incelemek isteyen buradan.