bildirgec.org

safayasin

11 yıl önce üye olmuş, 22 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

zekice hazırlanmış logolar

safayasin | 04 September 2009 17:51

logo bir bir icon değil bir markadır bu yüzden logo nekadar iyi tasarlanırsa ürün okadar etkili ve çekici olur buyüzden yaptığınız işi logoya dökmek ve anlatmak önemlidir örnek olarak bu logoları inceleye bilirsiniz.
çarpıcı doğa temalı resim kaynakları

safayasin | 15 June 2009 17:10

Harika doğa ve bitki görüntüleri insanları mutlu eder ayrıca huzur veriri veya orada kendinizi düşleye bilirsiniz. Şahsen ben he böyle resimlerin olduğu yerleri görmek isterim bunu yapmak zor olacağından bu bildiri aracılığı ile birçok doğa üzerine duvar kâğıdına ulaşa bilirsiniz

kesinlikle görmeniz gereken 87 tane doğa resmi
gübatımı,plajlar,çiçekle,çöller,dağle ve şelale resimlerine ulaşa bilirsiniz

500 e yakın doğa resimleri

4000 e yakın resim@DeviantArt

50 önemli doğa resmi

32 duvar kağıdı @ crazy-frankenstein

100 e yakın duvar kağıdı

100 e yakın Kesinlikle Güzel Doğa Duvar Kağıtları

börtü böcek

25+ yapı taşı pop-up pencere

safayasin | 14 June 2009 13:01

Web sitenin dinamikliğini sağlayan yapı taşlarından birisi olan (küçük pencere) pop-up pencerelerin en büyük özelliği, ajax/js sayesinde anında sayfa ile etkileşim kurarak, vakit kaybettirmeden yeni bir sayfa açtırmadan, o sayfa içerisinde açılarak kolaylık sağlamasıdır. Siteye kullanışlılık katığı için kullanıcının sitede dolaşması kolaylaşır ve ilgi çekici olur. pop-up pencereler bir galeride veya bilgi vermek için kullanılabilir yani hayal gücünüz ne kadar genişse o kadar kapsamlı kullanabilirsiniz. bu bildiride 25’e yakın pop-up pencere örneğini inceleyebilir ve kullanabilirsiniz.

ilham alınası 60 Tipografi

safayasin | 12 June 2009 16:17

birçok yazı türüyle ilgilendim hat, kaligrafi, graffiti gibi. fakat Tipografi ve hat üzerine tanımam. Tamamen üstün bir ustalık ve hayal gücü isteyen bir sanattır. (diğer yazı şekilleri de çok büyük beceri ister tabii). Konu başka yere gitmeden dönelim; Tipografi reklam amaçlı veya bir mesaj verme amaçlı yapılan eserlerdir. Tipografiye eser dememin sebebi yazı yazılırken belirli şekiller ortaya çıkar bu bir insan yüzü olabilir veya bir nesne. Bu yazıda 60 üzerinde Tipografi örneğini inceliye bilirsiniz.

ilham alınası 25 form örneği

safayasin | 10 June 2009 18:17

Formlar web site ile kullanıcı arasındaki birinci iletişim aracı. Bu yüzden formlarımız Ne kadar etkileyici ve kullanışlı olursa sitemizde o kadar etkileyici olur. Misal facebook kullanıyorsunuzdur sanırım ne kadar istemesem de bende kayıt oldum ve kullanıyorum. Neyse facebook un büyük özelliklerinden biri formlar sade ve sayfa içersinde otomatik olarak güncelleniyor ve kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor. Facebook’un tek sevdiğim yanı bu. değim gibi formlar ne kadar etkili olursa kullanıcı da okadar memnun kalır ve site o kadar etkileyici olur.
Bu bildiride ilham alınası 25 form örneğini inceleye bilisiniz.

ilham alınası 50 flash site

safayasin | 09 June 2009 18:22

flash bildiğiniz gibi tarayıcı üzerinde zengin içerik sunmak için etkileşimli ve etkileyici bir görsel uygulamadır iyi bir flash sitesi fazla bant genişliği yüksek bir hız istemez ve Photoshop ile olağanüstü tasarımlar yapılabilir ve bunlarıyapa bilmek için çok çalışmak ve çok inceleme yapmak gerekir. bu bildiride ise işte o inceleme işini rahatlıkla yapabilirsiniz.

portfolio
v5 Design

Sensisoft

Ari´s Labs. The Digital Home of Graphic Designer Ari Hirvonen

Agence Secondlife

proje
Imagine Air – Flash Site School project

Project: Coca-Cola Light – Tastes of the World

On Toyota’s mind

Oyunlar veya Oyunlarla İlgili
Get the Glass

BioShock

çevre
GE | Plug Into the Smart Grid

DirectGov – Act On CO2 Calculator

Ticari
Bebiko

Hewlett-Packard – Wake up your feelings with the power of touch

Real Casual

Bubbaloo

Got Milk?

diğerlerine buradan ulaşabilirsiniz

Full objektif flash (Makro-2)

safayasin | 18 May 2009 16:57

bilmiyorum neden bu makro çekimi bu kadar sevidim ama değişik bir aşk fotoğrafa çekme aşkı neyse saçmaladımmı ne hemen konumuza dönelim ya geçenlerde geziyorum google da bide ne göreyim makro üzerine bir yazı direk daldım