bildirgec.org

Qmer

12 yıl önce üye olmuş, 16 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

web tasarımcıları için 16 firefox eklentisi

Qmer | 23 August 2009 14:45

mozilla firefox tarayıcılar arasından öne çıkmış bir tarayıcı. belkide onu öne çıkaran eklentiler, temalar ile kişiselleştirilebilir olması. daha önce bir çok yerde ( *, *, * ) web geliştiricileri için firefox eklenti listeleri yapılmıştı. şimdi de sitepoint tarafından web tasarımcıları için firefox eklentileri listelenmiş.

renk araçları

colorsuckr

colorsuckr renk skalası yaratmaya yarayan bir araç.

site açılmıyor

Qmer | 17 August 2009 14:56

merhaba arkadaşlar,

sorunun tam olarak ne olduğunu bilmediğimden başlık saçma oldu.

internet sitem var ( link ).

site benim bilgisayarımda açılmıyor. aynı dakikada girdiğim yandaki bilgisayarda açılıyor ( yandaki derken 2 kat altta 😀 )

format atmak dışında bir çözüm yolu var mı ?

20 göz alıcı logo

Qmer | 05 August 2009 17:24

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz daha önceki tüm yazılarda yabancı kaynakların yazdığı yazıları haber veriyordum. Dün düşündüm ve kendi derleme ve makalelerimide yayınlamaya karar verdim. İşte ilk derlememiz 20 göz kamaştırıcı logo.

arrowfish
arrowfish
arrowfish
fish

resime link ekleyince kaymalar oluyor

Qmer | 28 July 2009 14:41

merhaba arkadaşlar,

kodlamaya ayırdığım paranın üzerine biraz daha koyarak flash olarak kodlanmasını istiyorum. css/xhtml’de bana kaldı. kodlarken bir sorunlarla karşılaştım, aklıma ilk bildirgec geldi.

yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi resimlere link ekleyince bu şekilde kaymalar oluyor ( adobe dw cs4 )

İyi Bir Portfolyo İçin 5 İpucu

Qmer | 25 March 2009 15:06

Haftanın yazısı olarak bunu seçtim bende. Bir portfolyo sitesi hazırlamanız için birden çok nedeniniz olabilir. Peki ya iyi bir portfolyo açmak için..

Logo

Sitenize giren bir ziyaretçinin ilk göreceği şey büyük ihtimal logonuz. Akılda kalıcı, anlaşılır bir logonuzun olması size her zaman +puan kazandırır. Logonuzu nereye koyacağınıza kararsızsanız neredeyse tüm web siteleri gibi sol-üste koyabilirsiniz. Hatta koyabilirsiniz değil koymalısınız. İsterseniz headerin tam ortasınada yerleştirebilirsiniz. Fakat gidip Arapça bir site gibi sağa veya footera koyduğunuz logolar hiç hoş durmaz.

ilham alınabilecek logolar

Qmer | 20 February 2009 19:29

Daha önce kendi blogumda karaladığım ve bildirgec’e uygun olan yazıları bildirgec’e aktarmaya devam ediyorum. şimdide ilham almak için birebir logoları sunuyorum.

futurearth
futurearth

gördüğünüz gibi future ve earth kelimeleri ile oluşan kuruluşları adına yaptıkları logo hem f, hemde e harfini anımsatıyor. ilk gördüğümde etkilendiğim harika logolardandır.

QmerDesign Yazı Tipi Derleme 02

Qmer | 13 February 2009 16:32

yeni bir yazı tipi arşivi ile tekrar karşınızdayım. yazı tipi arşivine yine sans/sans serif tipi fontlarla devam edeceğim. serinin ilk bildirisine buradan ulaşabilirsiniz.

grayscale
grayscale

indir

tuffy
tuffy

indir