bildirgec.org

disney hakkında tüm yazılar

Oyunlar gerçek oluyor!

Beacool | 05 November 2012 16:11

OYUNLAR GERÇEK OLUYOR!

ScentScape

Oyun sektöründe bir şeyler kökten değişiyor bu kesin. Birileri artık oyunları gerçekten yaşamamızı istiyor. Sanal dünyanın gerçeğe dönüşme yolculuğu Wii ile başlarken bu değişim move ve kinect ile devam ediyor. 3d görüntülerin gözlüksüz hale gelmesi ile de daha bir yaşanır olacak. Tabii bunların yanında duyurulmuş ama satışa sunulmamış birçok gelişim de var. Ama çok yakında sanal dünyalar için çok büyük bir değişimin daha satılmaya başlanacağını söylesem?..

TRON EFSANESİ

paratrooper | 17 March 2010 13:02

TRON: LEGACY daha önce beyaz perdede gördüklerimizin hiçbirine benzemeyen bir dijital dünyada kurulmuş bir 3D ileri teknoloji macerası. Sam Flynn (GARRETT HEDLUND), Kevin Flynn’in 27 yaşındaki teknoloji meraklısı oğlu (JEFF BRIDGES), babasının ortadan kayboluşunu araştırır ve kendini babasının 25 yıldır yaşadığı Tron’un dijital dünyasında bulur. Kevin’in sadık sırdaşı Quorra’yla birlikte (OLIVIA WILDE), baba ve oğul çok fazla gelişmiş ve son derece tehlikeli bir hale gelen, görsel açıdan dudak uçuklatan sanal alemde bir ölüm kalım yolculuğuna çıkarlar.

Miramax Film Şirketi kapandı

queennothing | 01 February 2010 16:25

Bağımsız filmleriyle tanınan Miramax Film Şirketi‘nin geçtiğimiz günlerde kapandığı duyuruldu. Bugüne kadar mutfağından çıkan “Pulp Fiction”, “Everybody’s Fine”, “No Country For Old Men”, “Kill Bill V1 ve V2”, “Cheri”, “Last Night”, “Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain” gibi yapımları milyonlarca sinemasevere ulaştıran Miramax, tüm çalışanlarını ve projelerini Disney’e devredeceğini açıkladı.
1979 senesinde Bob Weinstein ve Harvey Weinstein kardeşler tarafından Amerika’nın kalbi New York’ta kurulan Miramax, Disney’e devredilme kararı aldıysa da ‘Miramax’ adıyla ilerlemeye devam etmek istiyor. İsteği beklemeye alan Disney’den ise henüz ses çıkmadı. Miramax’tan çıkan filmlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

toy story- lasseter

massay | 17 December 2009 16:57

Yıl 1996.
Film teknolojisinde ilk adım atılır,
gösterime giren “Toy Story” filmi ile…
Tamamen bilgisayar teknolojisi ile ortaya konan filmde kamera yok, film yıldızı yok, film yok…
Herkes şaşkın.
Dijital sahnelerin arkasına dikkatlice bakılır, her şeyin nasıl bu hale getirildiği bulunmaya çalışılır.

Beş Hollywood yıldızı, Oakland California’da buz gibi bir odanın içinde tebrikleri kabul etmek için 24 saat beklerler. Oda sıcaklığının bu kadar düşük tutulması, serinlemeleri için değildir; bu yıldızları yöneten 300 yüksek güçlü Sun bilgisayarının, San Francisco Körfezi üzerinde parlayan güneşin saçtığı sıcaktan etkilenmemesi için…

Kimsenin oyuncuların rahatıyla ilgilendiği yoktur aslında.
Görevlilerin derdi bilgisayarları korumaktır.
Çünkü anabellekte, “Toy Story” adıyla gösterime giren ve gişe hasılat rekorları kıran filmin “master” ı saklıdır.

“Toy Story”, Pixar adlı şirketin şahaseri olarak değerlendirilir. Çünkü o, tamamen bilgisayar destekli canlandırma tekniğiyle yapılmış olan ilk uzun metrajlı filmdir.

Çocuklar için dizüstü bilgisayar: Netpal

gorcun | 18 June 2009 14:33

Asus Disney Netpal
Asus Disney Netpal

Teknolojik ürünlerde her kesime özel ürünler çıkarılmaya devam ediyor. ASUS’un bu seferki hedefi 6-12 yaş arası küçük çocuklardan oluşuyor. Dizüstünün ciddi görünümünden çocukların ilgisini çekebilecek bir görünüme dönüştürülen Disney logolu bu Eee PC 701 modeli bilgisayarlar erkekler için Sihirli Mavi kızlar içinse Prenses Pembesi renklerden oluşuyor. Netpal, 8.9 inç LCD ekrana (1024×600 piksel) ve 1.6 GHz Atom işlemciye sahip. Ayrıca 16GB SSD ve 160GB sabit diski bulunuyor.

Asus Disney Netpal
Asus Disney Netpal

Bu özelliklerinin dışında Aile kontrol yazılımı ve Mickey Mouse, Wall-E, Toy Story gibi Disney kahramanlarına ait özel temalar bulunuyor. 40 ayrı seçenekli aile kontrol yazılımı sayesinde çocukların girecekleri siteler ebeveynler tarafından kontrol edilebilecek. Ürün Windows XP işletim sistemi yüklü halde satılacak. Disney ve Asus’un ortak ürünü olan Netpal’in yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Almak isteyenlerin en az 350 Amerikan Dolarını gözden çıkarmaları gerekecek. İnternet üzerinden satın almak için Amazon.com veya Toys R US sitelerine bakabilirsiniz. ayrıntılı bilgi için ise buraya

Walt Disney: Sanatla Ticaretin Muhteşem Karışımı

| 19 November 2008 16:44

Walter Elias (Walt) Disney, (1901-1966) Chicago’da dünyaya gelen, Amerikalı çizgi film ustası. Resim ve karikatür eğitimini tamamladıktan sonra bir reklam stüdyosunda çalışan Disney, burada resim sanatçısı Ub Iwerks ile tanışır ve birlikte Hollywood’da bir şirket kurarlar.

Disney‘in sinemaya girişi, 1924’de “Alice Çizgi Film Diyarında” adlı bir dizi çizgi filmle olur. 1928’de otel odasında bir delikten çıkan fındık faresinin verdiği ilham ile Iwerks tarafından çizilmeye başlayan Mickey Mouse (Miki Fare) tiplemesi ile de çok büyük başarılara imza atar.

Frankenweenie

osmanxx | 01 November 2008 09:54

Tim Burton’un gençlik dönemlerinde fikir babalığını ve yönetmenliğini yaptığı Frankenweenie (1984) Frankenstein ailesinin küçük çocukları Victor’un köpeğini kaybetmesinin ardından elektrik vererek ona tekrar hayat vermesini konu ediyor. Filmde komşuluk ilişkileri çok güzel irdelenmiş. Tim Burton, Disney ile yaptığı ve Disney’den kovulmasına neden olan Frankenweenie korku ögeleri içerdiği için film kesile kesile en son halini almış ve 25 dakikalık bir Tim Burton klasiği ortaya çıkmış. Anlaşılan Tim Burton kesilen sahneler yüzünden filmi tekrar çekmeye karar vermiş ve yeni Frankenweenie 2009 yılında bizleri bekliyor.

Tim Burton ve Johnny Deep Harikalar Diyarında

kakariku | 28 September 2008 12:10

Hollywood’un sevilen ikilisi Tim Burton ve Johnny Deep,Disney tarafından çekilecek olan “Alice in Wonderland”(Alice Harikalar Dİyarında) filminde tekrar birlikte çalışacaklar.

Disney tarafından yapılan açıklama ile duyurulan haber sonrasında en son Sweeney Todd filminde çalışan ikili büyük başarı yakalamıştı.

2008 En Değerli Markalar Listesi

pasacocugu | 22 September 2008 15:30

İnterbrand her yıl olduğu gibi bu yıl da en değerli markalar listesi “Best Global Brands List | 2008” ‘i yayınladı. Listeye bilişim sektörü damgasını vurdu ve Google ilk kez lilk 10’a girmeyi başardı. Listede 100 şirket bulunuyor. Ferrari, Giorgio Armani, Marriott, Fedex ve Visa ilk kez dahil olmuş. Listenin zirvesini Coca-Cola 66.667 milyon dolarlık değeriyle yine kimselere bırakmamış. Maalesef 100 şirketten hiçbiri Türk markası değil.