bildirgec.org

paratrooper

8 yıl önce üye olmuş, 9 yazı yazmış. 56 yorum yazmış.

TRON EFSANESİ

paratrooper | 17 March 2010 13:02

TRON: LEGACY daha önce beyaz perdede gördüklerimizin hiçbirine benzemeyen bir dijital dünyada kurulmuş bir 3D ileri teknoloji macerası. Sam Flynn (GARRETT HEDLUND), Kevin Flynn’in 27 yaşındaki teknoloji meraklısı oğlu (JEFF BRIDGES), babasının ortadan kayboluşunu araştırır ve kendini babasının 25 yıldır yaşadığı Tron’un dijital dünyasında bulur. Kevin’in sadık sırdaşı Quorra’yla birlikte (OLIVIA WILDE), baba ve oğul çok fazla gelişmiş ve son derece tehlikeli bir hale gelen, görsel açıdan dudak uçuklatan sanal alemde bir ölüm kalım yolculuğuna çıkarlar.

Friendfeed artık içeriğinizi twitter’a itebiliyor.

paratrooper | 03 November 2008 20:14

itme lafı garip gelse de, bir servisin içeriğini siz çekmeden otomatik olarak istediğiniz yere göndermesi manasına gelen “push” teriminin tercümesi olarak kullanmış bulundum.

friendfeed
friendfeed

Biliyorsunuz Friendfeed web’deki bütün aktivitenizi bir nehir gibi gözler önüne sermek iddiasında. Google reader’da paylaştıklarınız, flickr’a, youtube’a gönderdikleriniz, del.icio.us’a kaydettikleriniz ve Twitter’daki twitleriniz friendfeed’inizde otomatikman yerlerini buluyorlar. Ayrıca arkadaşlarınız nehrinizdeki her nesneye yorumlar girebiliyorlar, tuttum diyebiliyorlar. Bu haliyle nev-i şahsına münhasır bir agregatörlük görevi üstlenen friendfeed, şimdi ilk defa kendisi yayılmak için bir hamle yapmış. İçeriğinizi twitter’a sizin adınıza otomatik olarak gönderebiliyor.

televizyonlarda bilgi yarışması düzenbazlığı

paratrooper | 04 August 2006 19:35

şu televizyonlarda, primetime dışı zamanlarda, “hadi hemen arayın, çabuk arayın”, diye kıvranan kızlardan bahsetmek istiyorum.

basit bir bilgi yarışması gibi duruyor. ama aslında kontörleri çatur çutur yiyen bir canavar.

evet, geçen gün yedim ben bunu. kız süper basit bir soru soruyordu. bilirsen 600 lira veriyordu artı bi kaç soru daha bilirsen 5.000 lira da benim olacaktı. cevap tabak gibi ortada, aha 600 lira cepte dedim, aradım.

o sırada ekrandaki kız, sanki kimse aramıyormuş gibi davranıyor, aaa hadi arayın amaa şeklinde cilveleşiyordu.