bildirgec.org

osmanxx

11 yıl önce üye olmuş, 39 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Karagarga.net davetiye lütfen

osmanxx | 15 June 2009 17:19

Arkadaşlar ne zamandır arıyorum bir insan evladı şu site için davetiye göndermedi. Okuduğum her satırda övüyorlar ama o övenlerde davetşye isteyince canavar görmüş gibi kaçıyorlar. Lütfen arkadaşar. İmkanı olan bir yardım etsin…

5 Mükemmel Veri Kurtarma Aracı

osmanxx | 03 June 2009 14:27

Veri kurtarma (data recovery) tecrübe ve profesyonellik isteyen bir iş olsa da bu iş için kullanışlı programlar mevcut. Ama çok önemli dosyalarınız, verileriniz için bu işi yapan profesyonel işletmelere uğramanızda fayda var. Gelelim bu 5 programa…

1) Smart Data Recovery

Smart Data Recovery
Smart Data Recovery

Windows işletim sisteminde verilerinizi kurtarmanın yanında flash diksler ve dijital kameralara kadar veri kurtarma yeteneğine sahip.

Gmail Out, Wave İn!

osmanxx | 01 June 2009 15:07

Google’ın e-posta hizmeti olan ve kapasitesi her saniye artan sitem uzun yıllar beta olarak yaşamını sürdürüyordu ve beta olmaktan kurtulamadı. Google I/Q geliştiriciler konferansında tanıtılan ve 5 kişilik bir kadro tarafından geliştirilmeye devam edilen hizmet, bu yılın sonuna doğru hizmete başlaması bekleniyor.

Karşılıklı oyun oynamadan, video, fotoğraf, yazı paylaşma, yorumlama gibi özelliklere sahip.

Tanıtım videosunu izlemek için TIKLA

Tek Tip Askerlik Kapıda Mı?

osmanxx | 29 May 2009 08:31

Milyonlarca genci ilgilendiren ve askerliği ayrım yapmaksınız herkese eşit süreye çeken taslak başbakanlıkta. Şehit olaylarından sonra Genelkurmay açıklama yapmış, bedelli askerliğin olmayacağını bildirmişti. Açıklamada Başbuğ, “Biz tüm bu sistemleri genel olarak ele alıp daha sağlıklı, daha sade, daha eşit, daha adil bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bunları tek tipe indirebilir miyiz konusu üzerinde duruyoruz” demişti.

Ama şuanda taslağın içeriği tam olarak bilinmediğinden askerlik çağındakiler ikiye bölündü.

Live Search Yok, Bing Var

osmanxx | 28 May 2009 15:17

Microsoft’un Live Search‘ı Google karşısında rekabet etsede bir türlü istediği başarıya ulaşamıyor. Tabi ki bunda Live Search’ın kalitesizliği büyük etken. Google en büyük özelliği ülkelere göre aramaları sınıflandırması.

Microsoft yılmıyor ve uzun süredir bir arma motoru üzerinde çalışıyor. İsmini de Bing koyup markalaştıracaklar. Bing.com alan adı alındı ama herhangi bir çalışma bulunmuyor. 100 milyon dolarlık bir reklam bütçesi ayrılan yeni projenin, D: All Things Digital konferansında Steve Ballmer tarafından duyurulması tahmin ediliyor.

Blogger İçin 25 Süper Eklenti (Widget)

osmanxx | 05 May 2009 14:01

Blogger, Wordpress ile kıyaslandığında eklenti ve tema bakımından fakir olduğu malumunuz herkes tarafından bilinmektedir. Burada blogger için 25 tane widget bulacaksınız.

Sohbet Eklentileri

meebome
meebome

Google Talk: Blogunuzun kenar çubuğunda ziyaretçileriniz google talktan yaralanıp sohbet etsin.

Jaxtr: Ziyaretçileriniz web telefonundan arama yapsın.

Office 2010

osmanxx | 20 April 2009 23:19

Microsoft Office’in gelecek verisyonu 2010’da kullanıcyla buluşucak. Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint Server 2010, Microsoft Visio 2010, and Microsoft Project 2010, 2009 yılı üçüncü çeyreğinde bitirilmesi planlanıyor.

Microsoft, office yazılımlarında 14 rakamını kullancak bundan dolayı programlar; Word 14, Excel 14, Powerpoint 14, Outlook 14, Access 14, InfoPath Designer 14, InfoPath Filler 14, Publisher 14, Groove 14, InterConnect 14, SharePoint Designer 14, OneNote 14, Visio 14, and Project 14 olarak adlandırılacak.

Microsoft, ayrıca Office 2007 için Service Pack 2’yi Nisan 28’de yayınlamayı planlıyor.

Photoshop’a 5 Ücretsiz Alternatif

osmanxx | 20 April 2009 21:08

1. GIMP, GNU Image Manipulation Program

gimp
gimp

GIMP, açık kaynaklı, yüksek çözünürlükleri destekleyen, görüntülere efektler yapabileceğiniz, Mac OS, Windows ve Linux işletim sistemlerinde kullanılabilen özgür bir yazılımdır. Photoshop’a en iyi alternatif diyebiliriz. Daha da zorlarsak çoğu kişi için GIMP en iyisidir. Gimp ile basit resim düzenlemelerinden profesyonel çalışmalara kadar rahatlıkla kullanabileceğiniz donanımlara sahiptir.

Denemekte fayda var diyorsanız buradan indiririn.

2- Artweaver

Karakalem, guaj, fırça vb. donanımlara sahip ücretsiz bir resim düzenleme programıdır. Almanların ürettiği oldukça kullanışlı bir programdır. Buyrun…

Programlamada Yeterliliğin 4 Aşaması

osmanxx | 20 April 2009 12:19

Bir insan psikolojisi ve çalışmanın temel önemi bilinçaltı ve bilinçli düşüncenin analizidir. Sigmund Freud bizim ruhsal enerji akışını ilk açıkça tanımlayan kişi oldu.

Bir fikir edinmeye kalktığımızda düşüncelerimiz, duygularımız, kararlarımız ve motivasyonumuz işin içine girer. Bilinç; mantıklı ve kontrol edilebilir ama bilinçaltına göre çok küçük. Bilinçaltı; karışık, mantıksız ve irrosyonel ve büyük.

Bilinçaltını ve bilinci programlama üzerine uygulayıp var olan 4 aşamada inceleyelim.

1- Bilinçdışı Yetersizlik

Hakan genç bir web geliştiricisidir. Hakan eski bir hukuk öğrencisi, ve arkadaşlarının bilgisayarlarını iyi tamir edebildiği için evinin yakınlarında bir bilgisayarcıda işe girdi. Ve orada 6 ay içinde web geliştirmeyi, programlama dillerinini, yazılım uygulamalarını öğrendiğini idaa etti.. Hakan aslında çılgın ve acımasız bir kopyala/yapıştırcıydı. O sadece başarılı olmayı düşünen hırslı birisiydi. Burada ki problem Hakan, bunları öğrenebileceğinden beyni habersiz, bundan dolayı asla öğrenemez. Şartlanmış. O genellikle boş forumları ve sosyalleşme sitelerini ziyaret eder. Ne yazık ki Hakan şuan bu yazıyı okuyan bilgisayar kurtlarından daha fazla para kazanıyor.

Hakan bir bilinçsiz beceriksiz.

Sihirbaz Olmak İsteyenler

osmanxx | 18 April 2009 16:59

David Copperfield
David Copperfield

İllüzyon fransızcadan dilimize girmiş bir kelime. Gözün yanılması ve gözü yanılan kişinin ağzının otomatikman yavaşça açılmasıyla devam eden şaşırma olayıdır. Bir çoğumuz bu işe merak sarsada aslında şunu bunu kaybetme gibi basit numaralardan ileriye gidilemez.

Ama yine de basit numaralarla öğrenmek en iyisidir, size numara öğretecek videoları paylaşmak isterim…

Bir tane bozuk parayı iki tane yapmak