bildirgec.org

dilekçe hakkında tüm yazılar

Arzuhal

Chat Noir 1 | 13 February 2011 19:32

Keşke seni hiç tanımasaydım,
Gözlerim gözlerine değmeseydi.
Seni sevdiğimi kabul etmeseydim.
Pişman olmak için artık çok geç.
Keşke seninle dost olabilseydim.
Her anını seninle paylaşabilseydim.
Sana sarılıp her şeyi unutabilseydim.
Hayal kurmak için artık çok geç.
Keşke gözyaşlarımı silebilseydin.
Üzülmememi söyleyip beni teselli edebilseydin.
Keşke bana beni sevdiğini söyleyebilseydin.
Her şey için artık çok geç.

Güliz Ardilli / İstanbul / 8 Kasım 1997 16:25

google yasağına itirazlar

SakarPilot | 09 June 2010 10:19

bilindiği üzere google‘a ait bazı ip adreslerinin telekomünikasyon iletişim başkanlığı tarafından engellenmesi sonucu, kullanıcılar google’ın bir çok servisine erişimde sorunlar yaşamaya başladı.

engelleme kararına gerekçe olarak: ankara 1. sulh ceza mahkemesinin 05.05.2008 tarihinde verdiği kararla, www.youtube.com sitesine erişimi engellemesi,youtube.com sitesinin google inc. şirketine ait olması ve bu nedenle aynı ip adreslerini kullanabilecek olmaları gösteriliyor.

otobüste

super hero | 21 April 2010 12:40

telefon
telefon

Telefon, az sonra vereceği acı haberin etkisiyle acı acı çalarken, ben de, üzerinde günlerdir uğraştığım o çok önemli projeyi bu gün de bitirememiş olmamın sıkıntısıyla daha yeni yatmıştım. Bir telefon nasıl acı acı çalar ki,diye düşünüyor, yazarın beni uyandırması için gerçekten çok önemli bir sebebi yoksa canına okuyacağımı söylüyordum. O zamanlar cahildim. Yazarın ben olduğunu bilmiyordum.

Telefona baktım. Aynı acılıkta çalmaya devam ettiğini görünce, sadece bakmakla olmayacağına kanaat getirip ahizeyi kaldırdım.

Tüketici Hakları Nelerdir; Neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

majesty s infinity | 09 December 2009 20:34

Her birimiz onlarca teknolojik cihaz alıyoruz ve bu cihazların bir kısmı haliyle arızalanabiliyor. İşte böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda bir çoğumuz yasal haklarımızın neler olduğunu bilmediğimizden teknik servislerin ve satıcıların insafına kalıyoruz. Oysa yasal haklarımız bize öyle geniş imkanlar sunuyor ki…

Ben bu yazıda yaşanan sorunlardan değil, yasal haklarımızdan ve neler yapabileceğimizden bahsedeceğim.

Diyelim ki teknolojik bir cihaz aldınız ve ürün arızalandı. Bu durumda yasal haklarınız neler?

İmalatçı-üretici, satıcı, bayi, acente ve/veya ithalatçıdan;

1- Ürününüzün onarımını,
2- Ürününüzün yenisiyle değiştirilmesini,
3- Ürüne ödediğiniz paranın geri ödenmesini,
4- Arıza oranında verdiğiniz paradan indirim yapılmasını talep edebilirsiniz.

(Not: Genellikle satın aldığınız yere gittiniğizde size diğer haklarınızdan bahsetmeden direkt olarak onarıma gönderirler.)

Onarıma verdikten sonra azami tamir süresinin aşılması, onarımın imkansız olması veya aynı arızanın süreklilik arz etmesi durumunda da yasal haklarınız var. Bu durumda ise yine yukarıda bahsettiğim haklarınızı kullanabiliyorsunuz. Yani onarımının tamamlanması için bekleyebilirsiniz; ya da para iadesi, ürünün yenisiyle değiştirilmesi veya fiyat indirimi talep edebilirsiniz.

(Not: Azami tamir sürecini aşmış ürünlerde genellikle servis sizi arayıp haklarınızı kullanmak isteyip istemediğinizi sormaz.)

Peki bu azami tamir süresi kaç gündür?

key ödemeleri itiraz dilekçesi

timon | 31 July 2008 20:39

uzun zamandır gündemi meşgul eden konut edindirme yardımı (key) ödemeleri nihayet başladı. ancak sorunlar azalacağı yerde daha da artmakta. Çünkü yapılan ödemelerin düşük olduğunu düşünenler ve listede adı hiç bulunmayanlar büyük çoğunlukta. ödemelerin 8 ağustos’ta son bulması ise kendini mağdur hissedenleri kara kara düşündürmekte. bunun için yapılması gereken, itiraz dilekçesi yazıp 27 temmuz 2008 ile 27 ekim 2008 tarihleri arasında KEY ödentilerini yapan kurum ve kuruluşlara başvurmak.

itiraz dilekçesi örneklerine kamu görevlileri için buradan, özel sektör çalışanları içinse buradan ulaşabilir. ayrıca dilekçeyle birlikte o döneme ait key kesintisiyle ilgili belgeleri de hazır bulundurmak gerekmekte.

Kredi kartı yıllık kart parası iade dilekçesi.

guney01 | 23 June 2008 22:11

Kredi kartı ücreti
Kredi kartı ücreti

Hepimizin cebinde en az 1 kredi kartı vardır.Kredi kartı o kadar hayatımıza girmiştir ki faturalara kadar her türlü ödemelerimizi yaparız. Bankalar yıllık olarak bu kartlara bir miktar borç yukluyor. Bunlara kart ücreti,kart parası,yıllık aidat gibi tanımlamalar getiriliyor. Kredi kartlarımızdan bu güne kadar kesilen tüm ücretleri talep etmek için yazılan dilekçeye buradan ulaşabilirsiniz.

internet yasaklarına karşı dilekçe kampanyası

mentor | 09 June 2008 16:20

dilekçe kampanyası
dilekçe kampanyası

Ülkemizde internete girip de yasaklardan sıkılmayan yoktur. Tepkimizi dile getirmek adına Bilişim Sivil Toplum Kuruluşları internet yasakları konusunda bir dilekce kampanyası başlatıyor. sayfada bireyler, stk’lar ve firmalar için birer dilekçe örneği, ilgililerin faks numaraları ve e-posta adreslerine yer verilmiş. dilerseniz web sitenize kampanya bannerlarını koyarak da destek verebilirsiniz.

Dilekçe örneği

takip | 16 March 2008 19:50

Devlet işlerinde en sıkıldığımız bürokratik aşamalardan biri de belki dilekçe yazmak. Eğer hazır bir şablon elinizde yoksa, ne nereye gelecek diye düşünmek bile sıkıntı verebiliyor.

Neyse ki İnternet burada da yardımımıza yetişiyor. Çeşitli kategorilerde sözleşme ve dilekçe örnekleri bulabileceğimiz siteler bulunmakta. bu sayfada tam da web 2.0’ın ruhuna uygun şekilde, içlerinde avukatların da bulunduğu site kullanıcılarının paylaştığı dilekçe örnekleri bulunabiliyor. Ayrıca adli işlerde daha profesyonel bir yardımcı isteyenler için de ticari bir program yine aynı sayfada sunulmakta, dilerseniz Buradan demosunu indirip deneyebilmeniz de mümkün.