bildirgec.org

cem başpınar hakkında tüm yazılar

200.000’lik pilli artık daha da güçlü

xerre | 11 December 2008 18:07

Türkiye’nin önde gelen, üyelik esaslı ve içeriğini üyelerinin oluşturduğu siteleri bünyesine barındıran Pilli Network 200 bininci üyesini önümüzdeki günlerde kaydetmeye hazırlanıyor.

Pilli network, içeriğini üyelerinin belirlediği ve elde ettiği reklam gelirlerinin %70’ini, yazılarının tıklanma oranına göre, içeriği oluşturan üyeleri ile paylaşan siteler topluluğu.
2007 haziranda 100 bininci üyesini kaydeden pilli, aradan geçen yaklaşık bir buçuk yıl içinde daha büyük adımlar attı.
taze açılan ve çiçeği burnunda olan siteler:

sinepil.org
pilli ilan
kodaman.org

ve bunların yanında bildirgeç ağırlıklı olmak üzere birçok sitede kullanıcılardan gelen istek,şikayet ve öneriler doğrultusunda kullanıcıları düşünen, onların işini kolaylaştırmaya yönelik yapılan değişiklikler.

Pilli Ofisi

admin | 06 August 2008 11:21

başlık biraz(!) petrol ofisini andırıyor kabul ediyorum. O kadar çok şirketin ofisini gördük ama pilli network olarak, günde onlarca bildirinin döndüğü, hararetli tartışmaların yaşandığı (iyi veya kötü), birçok şeyin ilk defa öğrenildiği bu oluşumun ofisini, çalışma koşullarını hep merak ediyordum. Webrazzi (Arda Kutsal) bu merakımı nebze de olsa giderdi diyebilirim. Pilli hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdiği için Arda’ya da teşekkürler.

Hasan (Hafif Uyku) ve Aylin Yalçınkaya (Shane)‘ya buradan selamlar, sevgiler. Cem Başpınar (Aftermath) seni unutmadım elbette 🙂 Kendi adıma konuşmam gerekirse; bu oluşumda yazma fırsatını veren herkese binlerce kez teşekkür ederim. iyi ki varsınız. Sağolun, varolun.

not: Hasan Bey, viewsonic ekrana hasta oldum 🙂
videoda söylendiğine göre bildirgeç’te 5-6 editör varmış. Bunları cem biliyormuş, yaz artık şunları cem. Millet öğrensin bakalım.

pilli: cem başpınar ile 5 dakika (bölüm 1)

azurenus | 07 January 2008 14:37

bildirgeç okurları için pilli network ve sosyomat gibi camiaları yaratmış ve devam ettiren üç kişi ile kısa söyleşiler yaptım. kendilerini ön plana çıkartmaktan hoşlanmıyorlar, pilli network’ün başarısının büyük gönüllü ekibe ve yazarlarına bağlı olduğunu defalarca vurguluyorlar ancak onları çok az kişi tanıyor. sorularımı oluştururken 5-10 dakika gibi bir sürede yanıtlanabilmesine, pilli network kullanıcılarına gelecek hakkında bilgi vermesine ve biraz da perdenin arkasındaki kişiler hakkında daha önce sorulmamış özel sorulara yer vermek istedim. ilk bölüm, uzun süreli arkadaşım ve bildirgeç’in yaratıcısı cem başpınar ile.

Pilli 100bin’inci Üyeye Doğru Koşuyor

ayolcay | 27 August 2007 12:02

Türkiye’nin en büyük üye kaynaklı içerik sitelerini altında toplayan Pilli Network grubu 100.000inci üyesine önümüzdeki birkaç gün içinde ulaşacak (veya siz bu yazıyı okuyana kadar ulaştı bile).

Pilli’nin şu an için 9 tane sitesi bulunuyor. Bunlar internet teknolojileri ile ilgili haberlerin yer aldığı bildirgec.org, teknolojik ürünlerin tanıtıldığı zamazing.org, fotoğraf makinelerinin tanıtıldığı ve fotoğrafcılıkla ilgili bilgilerin verildiği 3ayak.org, her türlü ilgi çekici haberin yer aldığı hafif.org, pilli yazarlarının kendi aralarında haberleştiği torpilli.com, yerli yabancı dizilerin konu edildiği 22dakika.org, reklamların işlendiği yenimecra.org, el becerileri ile ilgili yazıların yer aldığı 10marifet.org.

Sosyomat

Alcolick | 11 June 2007 09:58

efendim malumunuz bir pilli network üyesi olarak pillinin bize sunduğu her türlü siteyi yakından takip etmekteyiz. Fakat bir site var ki Pilli hesabımız orada geçmiyor ve biz bundan çok utanç duyuyoruz. Evet sizinde tahmin ettiğiniz gibi Sosyomat. 5-6 aydır takip etmeme ragmen henüz ne açılacağıyla ilgili bir şey gördüm ne de ne gibi çalışmaların yapıldığı hakkında bir bilgi. Buradan yetkilere sesleniyorum bize sosyomatımızı geri verin. Kısaca özetlersek Sosyomat ne zaman açılacak ?

Bildirgeç’e “Neler Yazabilirim” Rehberi

hamletk | 04 April 2007 08:02

Bu bir nevi bir meta-bildiri olacak fakat şans eseri konu dikkatimi çektiği ve biraz daha bariz olarak göz önüne çıkmasının faydalı olabileceğini düşündüğüm için bildirmek istedim.

Neden bahsediyorum? Bildirgeç ana sayfasının sağ sütununda Çok Tutulanlar bağlantısının hemen altında bulunan bağlantılar topluluğunda, üzerinde ufacık bir “yeni” ibaresi bulanan bağlantıda, Pilli Network, Bildirgeç için bir “Neler Yazabilirim” rehberi hazırlamıs.

Ben Bu Pilli’yi Seviyorum

| 16 March 2007 11:32

Ben bu Pilli’yi seviyorum. Niye mi? Başlıyorum işte anlatmaya:
Bildirgeç: Adamlar üşenmemişler. Evlerinde otururken demişler ki ya biz bir site yapalım, İnternet’te sürekli internet teknolojisiyle ilgili yazılar okuyanlar okuduklarını bizimle paylaşsınlar demişler, bizim de ufkumuz genişlesin demişler. Hem bu adamların ceplerine de para veririz. Yazdıkça yazarlar demişler. Bildirgeç’i yapmışlar.
Hafif: Şimdi Bildirgeç’i oldu da demişler. Birde bu fazla merak hiçbir yeri bozmaz diyenler var onlar ne yapacaklar demişler. İnternet’te keşif üstüne keşif yapıyor bu adamlar demişler. Onları da meraklı ol diye seslenip ayçicek yağıyla kızarmış bir site yapıp; adını da Hafif koyup buraya toplamışlar. Çok iyi etmişler.
Uçandaire: Bunları yaptılar ama bir sorun vardı kafalarında. Bilimkurgucu internetçileri nereye toplamak gerekecekti? Bu 2 siteye olmazdı konular garip olur karışırdı. Biz en iyisi bilimin kurguya doygunluk oranını arttıralım demişler ve Bölge 51’den kaçırdıkları bir uçandaireyi buraya kondurmuşlar. Sonra da işte uçandaire başlayın döktürmeye demişler. Bilimkurgucular da oraya akın etmiş.

Pilli yüzbin

KuponadaM | 10 January 2007 01:41

pilli yüzbin
pilli yüzbin

Pillinetwork ailesi yüz bin üyeye ulaşmak üzere pilli.com’daki nüfus sayımında değişik zamanlarda aldığım notlar şöyle;
26 aralık : 17:56 nüfus 8100920:13 nüfus 8103823:22 nüfus 81103
27 aralık 23:48 nüfus 81407
29 aralık 15:04 nüfus 81821
31 aralık 9:27 nüfus 82313
07 ocak 17:08 nüfus 84676
Ve son olarak yazımı yayına göndermeden hemen önce ; 9 ocak 23:37 nüfus 85440
Tahminen 1 ay sonra yüzbin üye görülecek gibi, tabi bu engeç 1 ay çünkü büyüme hızı giderek artmakta gibi görünüyor.
“Süper siteleri”yle internet ortamını şenlendiren pillinetwork’e teşekkürler.

pilli google olsun (mu?)

nihilanth | 30 November 2006 13:41

“sürekli büyüyor efendim durduramıyoruz” hepimiz biliyoruz ya.. pilli network daha fazla büyüsün, el atmadığı alan kalmasın, konsept değişikliklerine gitsin hatta.. bununla ilgili ilk önerim pilli network ilan sitesiydi, hemalhemsat tarzı bir şey olmayacak tabi bu, sadece acilen elden çıkması gereken veya aranan şeyler yazılacak.

bir sinema blogunu zaten hepimiz bekliyoruz. bunun da konseptinin farklı olmasını umuyorum olursa, sadece eleştiri,tavsiye,inceleme ve film yorumları yayınlansa tadından yenmezdi. kalite daha önemli çünkü..