bildirgec.org

azurenus

11 yıl önce üye olmuş, 604 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

apple dünyasından enstantaneler

azurenus | 20 August 2010 14:46

uygulama geliştiricilerin apple appstore’da uygulama yayınlatma konusunda zorlandığını duymuşsunuzdur. apple’ın katı kuralları zaman zaman yazılımcıları bezdiriyor ve konuyla ilgili şikayet blogları yazmalarına neden oluyor. bu konudaki [ilk kıvılcım ifart uygulamasıyla] gündeme gelmişti.

sosyal medya apple’a karşı atak yapıp appstore yöneticisi phillip shoemaker’ı hedef almış görünüyor. vallaywag geçtiğimiz günlerde shoemaker’ın kapattığı twitter‘ında pornografi yıldızlarını takip ettiğine dair [bir yazı yayınladı]. yazıda ekran görüntüleri de bulunuyor.

tarkan’ın cep telefonu görüntüleri

azurenus | 24 March 2008 02:44

yine tarkan seks videosu?! tarkan’ın bir seks partisinde çekildiği iddia edilen cep telefonu görüntüleri internetteymiş. epostama pek çok haber sitesinden bir seks ve uyuşturucu partisinde çekildiği iddia edilen görüntüler ile ilgili mesajlar yağıyor. ali kırca videosundan sonra bu video ve görüntüler de gündemi meşgul edecek anlaşılan.

2007 yılının sonunda da tarkan seks videosu çok konuşulmuştu.

sizce bu var olduğu iddia edilen görüntüler birer p.r. çalışması mı?.

pilli network’te yazılara video ve mp3 desteği

azurenus | 16 February 2008 00:59

uzun bir bekleyişten sonra pilli yazılarına artık video ve mp3 eklenebiliyor. [yapılan resmi açıklamada] bu ekleme işin nasıl yapıldığı anlatılmış ama yazı yazma sayfasında konuyla ilgili bilgiler henüz eklenmemiş. bu özellik sosyomat‘ta uzun süredir var olmasına rağmen pilli network sitelerinde bulunmuyordu. sonuçtan memnun kalınmış olacak ki uygulamanın kapsamı arttırılmış.

videoların ilk örneklerini 22dakika’da lost yazılarında görmüştük. bildirgeç.org’da ilk neoturk‘un yazısında görüyoruz. neoturk’ün yorumundan anladığımıza göre editörler ilk videonun eklenmesi konusunda tüyo vermişler.

pilli: aylin çevik yalçınkaya ile 5 dakika (bölüm 3)

azurenus | 09 January 2008 13:33

serinin üçüncü ve son bölümünde aylin çevik yalçınkaya ile görüştüm.

pilli’de hangi sıfat ile bulunuyorsunuz?
açy: Pilli’deki yerimi tek bir sıfat karşılayamaz 🙂 şaka bir yana, sitelerde editörlük ve moderatörlüğün yanı sıra, kullanıcı maillerini yanıtlamak ve elimden geldiğince sorunları çözmek, çözemediklerimi diğer arkadaşlarıma aktarmak, muhasebesinden düzenine ofis işlerini yapmak, günlük para girişlerini halletmek gibi işlerim var. genel bir takip ve kontrol halindeyim. elimden gelen her konuda yardım etmeye çalışıyorum, en olmadık şeyleri de öğreniyorum gün geçtikçe.

pilli: hasan yalçınkaya ile 5 dakika (bölüm 2)

azurenus | 08 January 2008 11:29

pilli’nin yaratıcıları ile görüşmem devam ediyor. ikinci bölümü hafif.org‘un yaratıcısı hasan yalçınkaya ile gerçekleştirdim.

pilli’de hangi sıfat ile bulunuyorsunuz?
hy: html/css kalfası, ortak.

pilli’de payınıza düşen işler neler?
hy:pilli’de herkes herşeyi yapıyor aslında. Sadece benim yaptığım bir ay sonu havaleleri var, bir de html/css işleri. Bunun dışında Cem ile birlikte hata avlamak, becerebiliyorsak düzeltmek, yeni fikir pişirmek, altyapıyı gözetlemek, sorun varsa, ki hep oluyor, düzeltmeye çalışmak ve geriye kalan her boş anda ruby on rails öğrenmek ile yükümlüyüm.

pilli: cem başpınar ile 5 dakika (bölüm 1)

azurenus | 07 January 2008 14:37

bildirgeç okurları için pilli network ve sosyomat gibi camiaları yaratmış ve devam ettiren üç kişi ile kısa söyleşiler yaptım. kendilerini ön plana çıkartmaktan hoşlanmıyorlar, pilli network’ün başarısının büyük gönüllü ekibe ve yazarlarına bağlı olduğunu defalarca vurguluyorlar ancak onları çok az kişi tanıyor. sorularımı oluştururken 5-10 dakika gibi bir sürede yanıtlanabilmesine, pilli network kullanıcılarına gelecek hakkında bilgi vermesine ve biraz da perdenin arkasındaki kişiler hakkında daha önce sorulmamış özel sorulara yer vermek istedim. ilk bölüm, uzun süreli arkadaşım ve bildirgeç’in yaratıcısı cem başpınar ile.

sosyomat sürpriz yaptı

azurenus | 05 August 2007 08:40

yeni sosyomat -  kendi sosyomat'ını yarat
yeni sosyomat – kendi sosyomat’ını yarat

yeni nesil sosyalleşme aracımız sosyomat yenileniyor ve daha bir yeni nesil hale geliyor. yeni sosyomat köklü değişiklikler getiriyor ve çok daha cezbedici bir kimliğe bürünecek gibi görünüyor. benim gibi bir sosyomat böceği için sevindirici bir haber. değişim şu duyuru ile müjdelendi:

04/08/2007 03:42 haberimiz var; sosyomat yenileniyor. yaklaşık 6 aydır üzerinde çalıştığımız sosyomat v2’ye pazartesigünü geçiyoruz. gün boyu site kapalı kalacak ancak döndüğünde keşfetmenizi bekleyen bir sürü yenilikle karşılaşacaksınız.

beta aşamasında yeni sosyomat’ı inceleme fırsatı bulan webrazzi ve okyanus ötesi yeni sosyomat’ın ilk ekran görüntülerini yayınlayıp, yepyeni özelliklerini tanıtmışlar. okyanus ötesi: [kendi sosyomat’ını yarat: yepyeni sosyomat ve ilk ekran görüntüleri]. webrazzi: [sosyomat’ın yeni versiyonu ve ilk ekran görüntüleri].