bildirgec.org

best hakkında tüm yazılar

en iyi 10 medya oynatıcı

silver530 | 12 February 2011 11:33

bazı oynatıcılar destekledikleri format sayısının çokluğuyla, bazıları basit ve kullanışlı olmalarıyla, bazıları ise gelişmiş ayar seçeneklerinin olmasıyla ön plana çıkıyor. şimdi bu yazımızda en iyi olanlara bir göz atalım.

1 – GOM Player

en popüler oynatıcı denilebilir. ücretsizdir ve temel ses ve video codecleri beraberinde gelmektedir. bir kısmı bozuk olan dosyaların sağlam kısımlarını oynatabilir. indirilmekte olan dosyaların inmiş kısımlarını da oynatabilir.

GOM Player
GOM Player

2010’un En İyi Ücretsiz İkonları

admin | 29 December 2010 18:00

Yılbaşına günler kala ve 2010’u geride bırakırken her yıl olduğu gibi arkamızda bırakılan yılın özellikleri sıralamaya ve en iyiler listelerini yapmaya başlarız. Aşağıdaki yüzlerce ikonu sizin için derledik. 2010 yılının en iyi ücretsiz ikonları :

Nixus

Vector Social Media Icons

10 En İyi Ücretsiz Resim Yükleme Sitesi

aksuck | 10 December 2010 14:32

photobucket

photobucket’da resim paylaşmanın yanında videolarınızı da yükleyip patlaşabiliyorsunuz.

imgzzz

imgzz çok yeni bir site. arayüzü çok sade. bilgisayarınızdaki bir resmi yüklemeyebilmenin yanısıra herhangi bir web sayfasındaki resmin URL sini yazarak da siteye yükleme yapabiliyorsunuz. ayrıca siteye resim yükleyerek para kazanabiliyorsunuz. detaylarını siteden bulabilirsiniz.

flickr

flickr bildiğimiz gibi sanırım en büyük resim yükleme ve paylaşma sitelerinden bir tanesi. siteye üye olarak resim yükleyebiliyorsunuz.

web tasarım ve geliştiricileri için 150 jquery

ismlyldz | 07 October 2010 15:03

eskiden dinamik web sayfaları derken bunun server-side kısmını ele alırdık. ajax ile birlikte artık sadece kod değil görüntüde oldukça dinamik, yerinde düzenleme ile yapılan değişiklikler, kendini yenileyen div-ler ve benzer uygulamalar. hem programcının işini basitleştirdi, hem de ziyaretçinin daha hoş görünen bir sitede gezmesine sebep oldu. başlıktanda anladığınız gibi işimizi kolaylaştıracak ajax kütüphanelerinden neredeyse en ünlüsü olan jquery ile yapılmış örnekleri sizle paylaşmak istedim. bu örnekleri kullanmasınız bile jquery dili ve kullanışlılığı açısından size bir fikir verecektir.

*geçiş efektleri

innerfade

(tasarımlar üzerine uygulandığında iyi çalışan standart bir geçiş efekti)

flip

(flash’a benzeyen ama saf jquery ile yapılan geçiş efekti)

jquery circulate

(dairesel hareket kullanan bir animasyon)

Yeni Siteler Keşfedelim – V

Atomic Bomb | 13 September 2010 09:33

Dragontape: Bazı zamanlar internette izlediğimiz videoları, “keşke bunları birleştirsem de toptan izlesem deriz.” Şahsen sevdiğim sanatçıları video kliplerini birleştirip izlemek istediğim çok oldu. Karşılaştığım bu site sayesinde youtube’daki videoları arka arkaya koyup izleyebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Oluşturduğunuz mixtapelerin linkleri kalıcı linkler olarak linkleştirildiğini hatırlatalım.

Wallpaper: Bu siteyi çok seviyorum ve rss’si sayesinde de takip ediyorum. Çok güzel manzara fotoğrafları yayınlıyorlar. Üstelik hemen her çözünürlük mevcut. Tavsiye ederim.

Trasir: Bu siteye benzer çok site var ama bence bahsedeceğim site çok sade ve direkt amaca yönelik. Bu site ip’mizi, bulunduğumuz yeri, kullandığımız tarayıcıyı, çözünürlüğü, şehri (hatta bu şehrin google maps’deki yerini), saati, host ismini, kullandığımız işletim sistemini gösteriyor.

Mola bitti keyif sürüyor…

mehmetbastug94 | 26 August 2008 08:41

Arkadaşlar yıllardır coca cola nın bu reklamına gıcığımdır. Tam bir dizi en heyecanlı noktasındadır. Birden bir bardağa doldurulan cola sesi sonrada reklamlar girer araya. Mola bitti keyif sürüyor.

Dizide fatma, ayşe herneyse bir konuşmaya girer sonrada reklamlar bir cola sesiyle başlar. Bunedenle kola sesine gıcığım! Sende benim gibimisin? O zaman gel buraya gıcığım yaz!