bildirgec.org

arkadaşlık hakkında tüm yazılar

Aşk Gibi

mavilikler | 12 September 2011 09:26

“Neden seninle konuşamıyoruz?”

Derginin sayfalarında kaybolmuş, onun varlığını unutmayı nihayet başarabilmişken can alıcı bir soruyla yine hayatının baş köşesine kuruluvermişti sevgili kardeşi. Sayfadan bakan aktör, deniz mavisi gözlerinden birini kırpar gibi geldi. Ben burdayım, korkma dercesine… Ama kardeşinin o çok iyi tanıdığı güzelim sesi hala zihninde akisler yapmaya devam ediyordu. Kendisine böyle doğrudan bir soru sormayalı epey bir zaman geçmiş olmalıydı. Birbirini görmeyen gözlerle, aynı odada saatler geçirmeleri ilk kez gerçekleşen bir durum değildi. Ama kardeşi nedense bir anda yabancılaşıvermişti bulunduğu konuma. Dışarıdan bir yerden bakmış ve gördükleri pek de hoşuna gitmemişti.

Ambalaj

mavilikler | 16 July 2011 10:04

Bir şeyler çelişiyor birbiriyle. Ama bir arada yaşamalılar ille de. Bu yüzden bir uzlaşma gerek… Tarafların elden geldiğince az ödün vererek ortak paydada buluşması, ara ara yan yollara sapsalar da ana yoldan çok da uzaklaşmaması…

“Birkaç gün kalacağım yalnızca. Kız berbat halde… Biraz yanında olayım. Yine önceki haline dönmesinden korkuyorum.”

Tutsaklık…

lemii | 16 June 2011 09:52

Bu güne kadar hep şuna inanmışımdır. “İnsan kendi kendini tutsak edemez.” ‘Hiçkimseye ve hiçbir şeye kendi isteğiyle tutsak olamaz’ derdim hep. Düşüncelerim bu yöndeyken gördüklerim beni öylesine şaşırttı ki. Bir insan, nasıl olur da “aşk” adı altında kendi hayatından bu kadar vazgeçebilir ? Geçiyor işte. İlişkisi uğruna ailesinden,arkadaşlarından,okulda çıkacağı öğle yemeğine kadar her şeyden vazgeçebiliyormuş. Hatta o yemekte yiyeceği,içeceğine bile kararı kendisi veremiyor.

Çamurlu Paçalar

mavilikler | 27 May 2011 09:11

Bu çamurlu yollarda yürümek uzun bir seyahati andırır. Daha çok içe doğru yapılan türden…

Çamurlarla cebelleşirken bir an gelir yabancılaşırsın her şeye ve kendine. Öylesine akıp giden bir yolda yürüyenler gibi akışa bırakamazsın kendini.

Ayrılırsın her şeyden, paçalarında çamurlar… Sınıftaki arkadaşlarının tertemiz pantolonları çok uzağında kalır.

Bir tas yemek ve insan insana sohbet…

bithikotsis | 23 April 2011 11:03

Hep duymuşuzdur. Dünya kadar malı var ama mutsuz. Kulak misafiri olmuşuzdur, neredeyse herşeye sahip ama tatmin olamamış, huzursuz…Evet, var boyle birileri. Sizin, bizim belki ismen bildiğimiz yahut bilmediğimiz insanlar var bu konumda olan.

Benim Renklerim

mavilikler | 28 February 2011 13:50

“Ben de gelebilir miyim sizinle?” Yanlış bir soru sormuştum. Ne desinlerdi ki şimdi? “İstemiyoruz seni!”… Ya da “Sen benzemiyorsun bize. Yanımızda aykırı durursun.” mu?

Hayır, bunları söylemediler tabii. Ama gözleri ve tavırları herşeyi açık açık anlatıyordu zaten. Ben farklıydım! Bu su götürmez bir gerçekti. Okul çıkışı birlikte bir şeyler yapılabilecek, varlığıyla bulunduğu ortama keyif katan o renkli kızlardan çok uzakta, kendi dünyamı siyah beyaz bir filme çevirmekle meşguldüm.

Üniversiteliler için sağlam bir alternatif forum” hürriyet kampüs”

firsatus | 20 January 2011 22:04

hürriyet kampüs Öğrenci olarak çok farklı forumlara üyeyim fakat belli bir seviye göremedim,beklediğimi bulamıyorum yani,arkadaşımın önerisiyle tıkladım.gençlik haber sitesi olarak hazırlanmış ve zengin içerik oluşturmayı başarmışlar. üniversitelerimizden muhabirleri var öğrenciler içinden seçilmiş özellikle… Üniversite öğrencilerinin kampüslerinden haberleri bulabileceği zengin bir site yapmışlar.Forum bölümünde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir site, kampus forum’da ziyaretçi için hemen hemen hiçbir kısıtlama görmedim. üniversite öğrencilerine göre tasarlanmış bir site olduğundan üniversitelerin kampüslerini ulaşılabilir yapmışlar,ayrıca video ve fotoğraf yükleme seçeneği sunulmuş.Forum bölümü benim daha çok hoşuma gitti. Forumda kendi üniversiten için başlık açabilir ve üniversiteden hiç tanıma imkanın olmayacağı insanları buradan bulabilirsiniz.

X ve Y ile oluşturulan her denklem bir ilişkiyi temsil ederse…

meflug | 11 November 2010 11:34

Arkadaşımla konuşurken farkettim, ilişkiler ne kadar ilginç. Hiçbir zaman yorum yapılamıyor hakkında. X kişisinin Y kişisine davranış stili Y’yi ilişkiden soğutur sanıyorsun, bir bakmışsın Y aşık oluvermiş X’in tavırlarına.
X ile Y’yi ilk defa ilkokulda tanıdım. Abimle babam mutfakta oturmuş bir matematik problemi çözmeye çalışıyorlar, babam problemi X ve Y’ye döküyor ve matematikten nefret eden annem de “X ve Y’den bahsederseniz giderim” diye bağırıyor. Annemin neden X ve Y’den nefret ettiğini bir türlü anlayamıyorum. Bilinmeyen şeyler annemi korkutuyor olmalı… Ortaokula geldiğimde öğretmenimiz denklem konusuna geçti ve X ve Y’den bahsedince benim gözlerim büyüdü, “hayır bu konu çok zor, gitmek istiyorum ben” diye ağlamak istedim. Bir ayda alışabildim X ve Y’ye… Ama sonra vazgeçemedim. Öyle ki, hayatımın anlamı oluverdi birden bilinmezlikler. X, Y ve artık Z’ye de merhaba…
Eminim herkes kurmuştur “ben asla …..” ile başlayan cümleler. Peki ya o asla dediğiniz şeyi bir gün yaptığınızı farkettiğinizde neler hissettiniz? Yaşamadınız mı hala? O zaman hazırlıklı olun ASLA’nızla yaşamaya. Mesela ben asla “aşk” içerikli yazılar yazmam.

En iyi 5 Facebook Arkadaşlık uygulaması

kursat128 | 22 September 2010 11:00

Dönemin yükselen popülaritesi facebook ve facebook üzerindeki en iyi 5 arkadaşlık uygulaması

Online Friends
Online Friends

Online Friends
Online Friends Facebook kullanıcılarıyla halen arkadaş çevrenizde olmasalar dahi iletişim kurmanıza hediye gönderip almanıza ve mesajlaşmanıza imkan veren bir uygulamadır. Flash tabanlı standart arkadas arama uygulamasıdır. Belirli kriterlere göre yaptığınız aramalarda bulduğunuz kullanıcılara hediye gönderebilir ve arkadaşlık daveti gönderebilirsiniz.

Online People
Online People

Online People
Online People , Online Friends gibi arakadaş arama uygulamasıdır. Html tabanlıdr. Oldukça yüksek kullanıcı vardır. En son 1.500.000 kadardı ve hızla artmaktadır. En önde gelen arama uygulaması desek yanlış olmaz. Basit bir arayüze sahip olmasına rağmen oldukça kullanışlıdır. Kendi içerisinde kredi sistemide buludurmaktadır.

Top Friends
Top Friends

Top Friends
Top Friends de yukardakiler gibi yeni arkadaşlar bulmanıza yardımcı olmasının yanında Arkadaşların derecelendirilip görselleştrmesini sağlar. Henekdar en iyi arkadaşlarım gibi bir durum olsada çevrenizi genişletmeye yarayan bir uygulamadır.

Zoosk
Zoosk

Zoosk Bİr diğer uygulama ise Zoosk. Oldukça güzel bir arayüzü olan arkadaslara arsında hediye alışverişi mesajlaşma ve davet seçenekleri olan bir uygulama. Kredi sistemiyle ekstra özelliklerini kullanmanızı sağlar. Oldukça fazla kullanıcıya sahiptir..

Cupid
Cupid

Cupid.com Son olarak Cupid den bahsedelim.Cupid sadece arkadaşlık kurmak ve yeni ilişki üzerine kurlumuş bir site. Facebook uygulamasından ziyade daha cok connect tarzı bir siteyi andırıyor. Fakat facebook tan verileri alıyor ve yetkilendirme için facebook a bağlanmamış gerekiyor. Oldukça amaca uygun hazırlanmış bir uygulama diye düşünüyorum.