bildirgec.org

akp hakkında tüm yazılar

AKAPE

endop | 10 June 2011 17:36

Türkiye’min her tarafı akapenin ve Recep’in afişleriyle donatıldı. bunları görebiliyorsunuz. Onlarda inanılmaz para var. Paraları olunca istedikleri yeri kiralıyorlar.
Her afişte bir kelle , hem de yukarıya bakıyor ne alakaysa, biz yerdeyiz kardeşim yerde ! Ve palavralar, uydular, uçaklar… Üç yaşındaki çocukların bile inanmayacağı şeyler. Bakıyorum gülüyorum. Uydumuz uzaydaymış , cahiller sanıyorlar ki biz yaptık , hayır efendim lego misali birleştirdik biz. Uçağımız göklerdeymiş bu proje kabul edildiğinde Recep Bey kısa pantolonla geziyordu . İlaç paralarından bahsetmiyorum bile. Ucuzlamış güya , hani nerde? Hele Ankara’nın her tarafının metro olduğu en büyük yalan , Ankara’nın heryeri metro çukuru !
Seçim geldi ya palavralaştı her şey. 10 yılıdr aklınız nerdeydi ?

Kıskanmamak elde değil !

endop | 23 May 2011 09:34

Kıskanıyorum..

Seni benden daha genç olduğun için , onu benden daha yakışıklı olduğun için kıskanıyorum . Arkadaşımı kış olimpiyatlarında çektiği fotoğraflardan dolayı , diğer bir arkadaşımı da benden daha anlamlı cümleler kurduğu için kıskanıyorum . Bir başkasını kurduğu dostluklardan dolayı , bir diğerini ağırbaşılığından dolayı kıskanıyorum…

Evet söyledim ve mutluyum … buyum işte ben .

ŞAKA GİBİ ÜLKEYİZ VESSELAM…

antiemperyal | 27 April 2011 10:21

C.Eren ÇELİK

Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anlamak mümkün değil…

Bu ülkede yaşayan vatandaşların AKP’ye oy verenlerinden %27’si Ergenekon soruşturmasının hakkaniyetle yürütülmediğine inanıyor, ama aynı %27 AKP dışında partiye oy vermeyceğini ifade ediyor.

Bu ülkede yaşayan vatandaşların %59’u Türkiye’nin geleceğinin Avrupa’da olduğunu düşünüyor ama AB kriterlerinden olan idamın geri getirilmesini savunanların oranı %65.

Bu ülkenin vatandaşları,siyasileri,aydını sağda solda önüne gelen her yerde demokrasi nutukları atarken mangalda kül bırakmıyor ama demokrasinin temel unsurlarından birisi olan “temsil edilme hakkaniyeti” nin tam olarak sağlanması için barajın indirilmesini yalnızca %17’lik bir kesim savunurken “Bu günkü hali iyidir, böyle evam etsin” diyenlerin oranı %47’yi buluyor.

kakalak kakafoni smyrnafobi

plumprune | 23 December 2010 20:32

yeni bir hastalik bu. alerjik reaksiyon. kimisi tadindan yiyemez, kimi hazmedemez. kakalak kakafoni symrnafobi. vekil hastaligi diye de anilir. her vatandasa lazim. iktidar testi.

AKP’li HALİDE İNCEKARA, “Senaristlerin ruh sağlığından şüpheliyim.” demiş…

| 16 November 2010 14:27

“Yaprak Dökümü ve Fatmagül’ün Suçu Ne? gibi diziler sapıklığı teşvik ediyor. Senaristlerin ruh sağlığından şüpheliyim.” diyen AKP’li Halide İncekara’ya, dizi senaristleri sert tepki göstermiş. Melek Gençoğlu ve Ece Yörenç, “Sapık da değiliz sapkın da. Bu hakarete sessiz kalmayacağız.” derken, senarist Eylem Canpolat da, “İncekara bu hakareti sadece Ece ve Melek’e değil, Reşat Nuri Güntekin ve Vedat Türkali’ye de yapıyor. Yani onlara da sapık diyor.” açıklamasında bulunmuş.

Rezalete bakın. Türk toplumunu oluşturan bireylerin, herhangi bir diziden etkilenerek sapkınlaşacağını düşünüyor ve çekinmeden de ifade ediyor. Asıl sapkınlar bu zihniyete sahip kişilerdir.

12 Eylül referandum sonuçları

Lorilleux | 14 September 2010 10:00

Son aylarda Türkiye’nin gündemini çok fazla meşgul eden 12 Eylül referandumu bugün gerçekleşiyor. 50 milyon seçmenin oy kullanacağı referandum sonuçları; busiteden ilçe bazında öğrenilebilir.

Referandum Sonuçları Oy oranları Evet Hayır oranı

NLPMaster | 12 September 2010 14:02

2010 referandum sonuçları açıklanınca anında görmek isterseniz size referandum sonuçları sayfasını haber vereyim.
İl il referandum sonuçları, ilçe ilçe referandum sonuçları, referandum evet oranı, referandum hayır oranı, referandum sonuçları grafiği, halkoylaması sonuçları, halk oylaması oranları, seçim sonuçları, referandumda evet veren iller ilçeler, referandumda hayır veren iller ilçeler incelemek için bakabilirsiniz. Burada
Bazen hayır zannettiğimiz şeylerde şer, şer zannettiğimiz şeylerde hayır olabilir. Kimbilir… O nedenle; anayasa paketi referandum oy sonuçları oranları sayıları miktarı ne olursa olsun ülkemize güzellikler getirmesini diliyorum.

Koşun Müslümanlar… Türkiye Gazetesinden Hisse alın…

| 31 May 2010 15:28

Türkiye Gazetesi’nin 26,4 milyon lira nominal değerli payı, 3-4 Haziran tarihlerinde halka arz edilecek. Fiyat aralığı ise, 1 lira nominal değerli pay için 1,50-1,65 lira olacak. Neticede, İhlas Holding, halktan 40 milyon lira para toplayacak…

İhlas Finans olayını hepimiz biliyoruz…
Enver Ören ve A.Mücahid Ören’in, insanları din adına nasıl kandırdığını…
Geriye 200 bin mağdur(ihlaszede) ve 1 milyar dolar borç bıraktığını…
Müslüman vatandaşlardan topladığı 1 milyar doları, paravan şirketlere, oradan da mideye aktardığını…
İnsanların cebinden çekilen bu paralarla, Bizim Evler, Yalova Evleri, İhlas Motor gibi yatırımlar yapıldığını…
Diğer gerçek şirketlerine finansman sağlandığını…
Bu paranın büyük kısmının hala ödenmediğini, ve ödeme niyetinde olmadıklarını…
Mudilere 10 sene beklediniz, 2016’ya kadar sabredin dendiğini…
AKP iktidarının bu holdingi desteklediğini…