Freenew: Bilgisayara format attıktan sonra teker teker programları indirip, kurmakla uğraşmayın. Listeden programları seçin insin, rahatça kurulsun. Siz de bu arada kahvenizi yudumlayabilirsiniz! Siteye üye olursanız, listeler yaratıp bir dahaki seferlere kullanabilirsiniz. Çok kullanışlı!

Inspire me now: Site aslında Türkiye örneklerinden de alışık olduğumuz tarzda mizah, sanatsal, düşünmeye sevk eden resimler paylaşıyor. Bakıp anlamak için ingilizceye gerek yok, çünkü pek dille işiniz yok, malum resim ve fotoğraf diller üstü bir “dil”. Yeni keşfettiğim bu siteyi herkese öneririm.

Facepinch: Facebook artık günümüzün bir fenomeni. Bunun önüne geçmek şu an için zor görünüyor. Facebook’ta insanlar sürekli bir şeyler yazıp, bir şeyler paylaşıyorlar. Eğer facebook üyelerinin neler paylaştığını, neler yazdığını merak ediyorsanız bu siteyi inceleyebilirsiniz. Site açık profil olan kişilerin bilgilerini toplayarak bu hizmeti veriyor. Site sayesinde Dünyanın nabzını tutabilirsiniz.

Jigsaw Puzzles: Küçükken uzun boş zamanlarımızda puzzle’larla uğraşıp onları tamamlamak en büyük zevklerim arasındaydı. Bu site sayesinde puzzle’ları elinize alamasanız bile o hissi yaşayabilirsiniz. 1200 parçaya kadar puzzlelar var.

Unspun: Bu site herhangi bir konuda / alanda en iyilerin listesini oylarla oluşturmak için yapılmış. Mesela en iyi programlama dillerinin konusuna. isterseniz yeni seçenek ekleyebiliyor, isterseniz de oy verebiliyorsunuz. Ara sıra bu tavsiyelere ihtiyacınız olabilir.