Orjinal ismi The Royal Tenenbaums olan bu film tam bir ünlülüler karnavalıdır. Filmin yönetmen koltuğundaki Wes Anderson aynı zamanda Owen Wilson ile bareber senaristliğini de yapmıştır.Film ülkemizde 2002 yılında gösterime girmis bir ABD yapımıdır. Dram ve komedi olması da türsel özelliğidir pek tabii ki. Filmin künyesel bilgilerinden sonra gelgelelim filmi izleyiciyle buluşturucak en önemli kıstasına. Oyuncu kadrosuna.Klasik bir söylemle başlayalım o zaman ”kimler yoktur ki oyuncu kadrosunda?”Gene Hackman,Angelica Huston,Gwyneth Paltrow, Bill Murray, Luke Wilson, Ben Stiller, Owen Wilson, Danny Glover, Alec Baldwin…Ailenin babası Royal Tenenbaum (Gene Hackman) ve karısı Etheline Tenenbaum ayrılığın eşiğindeki bir çifttir. Pek tabii sahip oldukları üç çocuk da bu sorunlar içinde kendi paylarına düşeni almışlardır.

İki erkek çocuğun arasında tek kız olan Margot Tenenbaum (Gwyneth Paltrow) evli olduğu Raleigh St. Clair (Bill Murray) ile sorunlar yaşayan içe dönük bir oyun yazarıdır. İçindeki babasına beslediği kin ise günden güne büyümektedir.

Chas Tenenbaum (Ben Stiller) eşinin kaybetmesinin ardından iki küçük erkek çocuguna bakmaktadır. Sorunları ve sorumluluklarının etkisiyle giderek saplantılı bir karektere bürünmektedir.

Çocuklugunda başarılı bir tenisçi olan Richie Tenenbaum (Luke Wilson) ise bu bulanık hayatın içinde kendi sorunlarıyla boğuşur.Her biri ayrı kabileyete sahip olan bu üç çocuğun, gençlik dönemlerinde karmakarışık olan hayatlarını konu alan bu filmde onların bireysel çöküşlerini izlemek işin dramtik yani tabii ki.Fakat işin ilginç kısmı burada başlıyor. Bu dramatik konular örgüsüne dalıp gitmişken beklenilmedik anlarda sizi güldürebilen kareler filme ayrı bir lezzet katıyor.