Juliette Binoche, 9 Mart 1964 tarihinde, Fransa’nın başkenti Paris’te, aktris, yönetmen ve öğretmen olan Monique Stalens ve yönetmen, aktör ve heykeltraş olan Jean-Marie Stalens’in kızı olarak dünyaya geldi. Marion adında bir kızkardeşe sahip olan Juliette, Paris’te ikamet eden Conservatoire National Supérieur d’Art Dramatique‘de okudu. Vera Gregh’den oyunculuk dersleri alan Juliette, ilk oyunculuk deneyimini henüz 19 yaşındayken “Liberty Belle” adlı yapımla kazandı. Aynı sene, “Dorothée, danseuse de corde” adlı yapımda küçük rolde yer alan aktris, 1985 senesinde “Fort Bloqué” adllı TV yapımında ‘Nicole‘ karakterini canlandırdı. Aynı sene Jean-Luc Godard‘ın “‘Je Vous Salue, Marie’” adlı sinema filminde ‘Juliette‘ karakterini canlandıran Juliette, aynı sene “Les Nanas” (‘Antoinette‘ karakteriyle) komedisi, “La Vie De Famille” (‘Natacha‘ karakteriyle), Bob Decout‘un yazıp, yönettiği “Adieu Blaireau” (‘Brigitte‘ karakteriyle), “Rendez-Vous” (‘Nina‘ ve ‘Anne‘ karakteriyle) ve “La Meilleur De La Vie” adlı yapımlarda rol aldı. 1986 senesinde “Mon Beau-Frére A Trué Ma Soeur” (‘Esther‘ karakteriyle) adlı yapım ve Leos Carax‘ın yazıp, yönettiği “Mauvais Sang” (‘Anna‘ karakteriyle) adlı sinema filminde rol alan Juliette, 1988’de Philip Kaufman‘ın yönetmenliğini yaptığı, iki dalda Oscar adayı olan “The Unbearable Lightness Of Being” (‘Tereza‘ karakteriyle) adlı yapımda Daniel Day-Lewis ile birlikte rol aldı. 1989 senesinde “Un Tour De Manége” (‘Elsa‘ karakteriyle) adlı yapımda yer aldı.1991 senesinde “Women & Men 2: In Love There Are No Rules” adlı TV filmi ve “Les Amants Du Pont-Neuf” (‘Michéle Stalens‘ karakteriyle) adlı yapımda rol aldı. 1992’de Ralph Fiennes, Janet McTeer ve Sophie Ward ile “Wuthering Heights” adlı sinema filmi ve “Damage“de rol alan aktris, 1993 senesinin 2 Eylül gününde Raphael adında bir erkek çocuğu (babası André Halle) dünyaya getirdi. Aynı sene Krzysztof Kieslowski‘nin “Trois Couleurs: Bleu” adlı başarılı filmde rol aldı.1994 senesinde “Trzy Kolory: Bialy” (‘Julie‘ karakteriyle) ve üç dalda Oscar adayı olan devam filmi “Trois Couleurs: Rouge“de rol alan Juliette, 1995 senesinde “Le Hussard Sur Le Toit” adlı macera filminde Olivier Martinez ile birlikte rol aldı. 1996 senesinde William Hurt ve Richard Jenkins ile birlikte, yönetmen Chantal Akerman‘ın yönetmenliğini üstlendiği “Un divan à New York” adlı yapımda ‘Beatrice‘ karakterine can verdi.Sene 1996 olduğunda Juliette, ilk Oscar’ını ‘Hana‘ karakterini canlandırdığı “The English Patient” adlı yapımla kazandı. Filmde kendisine Ralph Fiennes, Colin Firth, Kristin Scott Thomas ve Willem Dafoe gibi isimler eşlik etti. 1998 senesinde, “Alice Et Martin” (‘Alice‘ karakteriyle) adlı yapımda rol alan Juliette, rolü için viyolensel çalmayı öğrendi.

Kendisinden, bir Fransız kadını olarak ‘Fransız kadınlarının asaleti hakkında’ konuşması istendiğinde “Simone De Beauvoir tam anlamıyla bir Fransız kadının asaletine sahipti. Marguerite Duras da öyle. Ama ben kendimi hiçbir zaman öyle görmedim.”1999 senesinin 16 Aralık günü, ikinci çocuğu Hana’yı dünyaya getiren(babası Fransız aktör Benoît Magimel) Juliette, aynı yıl “Les Enfants Du Siécle” adlı yapımda (‘George‘ karakteriyle) rol aldı. 2000 senesinde “La Veuve De Saint-Pierre” (‘Pauline‘ karakteriyle) adlı yapım ve Michael Haneke‘nin yazıp, yönettiği “Code inconnu: Récit incomplet de divers voyages” (‘Anne Laurent‘ karakteriyle) adlı yapımda rol aldı. Aynı sene Johnny Depp ile “Chocolat” (‘Vianne‘ karakteriyle) adlı sinema filminde rol aldı. Bu rol sayesinde Juliette, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ dalında oscar adayı oldu.2002 senesinde “Décalage Horaire” (‘Rose‘ karakteriyle) adlı yapımda, 2004 senesinde “Country Of My Skull” (‘Anna Malan‘ karakteriyle) adlı yapımda rol alan Juliette, 2005 senesinde Haneke’nin yönetmenliğini yaptığı “Caché” (‘Anne‘ karakteriyle) adlı yapımda yer aldı. Aynı sene “Bee Season” (‘Miriam‘ karakteriyle) adlı yapımda rol alan Juliette, Abel Ferrera‘nın yönetmenliğini yaptığı “Mary“de (‘Marie‘ karakteriyle) yer aldı.

2006’da “Paris Je T’aime” (‘Suzanne‘ karakteriyle), “Quelques jours en septembre” (‘Iréne‘ karakteriyle) ve “Breaking and Entering” (‘Amira‘ karakteriyle) gibi başarılı yapımlarda rol alan Juliette, 2007 senesinde “La Voyage Du Ballon Rouge“, “Disengagement” (‘Ana‘ karakteriyle) ve “Dan In Real Life” (‘Marie‘ karakteriyle) gibi yapımlarda yer aldı.2008’de “Paris“, “L’heure D’ete” ve “Shirin“de yer alan Juliette, oyunculuk kariyerinde emin adımlarla ilerliyor.