Laptopların en önemli özellikleri hiç süpşehiz taşınabilirliktir. Zira hangimiz kalas gibi ve ağır notebookları bir yerlere taşımak isteriz ki? Bunun sırtında kocaman bir kütüğü taşımaktan hiç farkı yok. Bu da bildiğimiz hamallıktan başka bir şey değil. Oysa günümüzde her şey mobilleşiyor, notebookların da bundan kaçması mümkün değil. (Yazının devamında nasıl kaçamadıklarını görüyoruz)

İşte sizlere “Adamo Onyx”! Dell’in yeni ince notebook serisinin görücüye çıkan yıldızlarından birisi! Nedir bu bilgisayarın özellikleri diyenlere ise şu şekilde anlatalım;İşlemci olarak Intel® Core™ 2 Duo SU9400 (1.4GHz/800MHz FSB/3M L2 Cache), bellek olarak 2GB Dual Channel DDR3 SDRAM at 800MHz kullanıyor. 13.4 inch 720p (HD) WLED (1366×768) ekranında 1.3 MP web cam bulunuyor. Sabitdiski ise son dönemlerin teknolojisine sahip bir 128GB Solid State Drive.

Grafik kartı olarak Intel® GS45 Integrated Graphics (256MB bellekle birlikte) kullanılmış. wireless, bluetooth ve lan bağlantı biçimlerine sahip olan Adamo Onyx, Windows® 7 Home Premium 64bit ile birlikte geliyor.
KaynakAlakalı Yazılar:
Dell Canavarı: Performans & Uygun Fiyatİş Dünyasının YıldızıDell’in En Kaliteli Laptopu : Latitude E6510Bu Bilgisayar Ferrari Hızında!Performansın Vücut Bulmuş HaliDell Mini 10 & 10v : Kaliteli ve PortatifDell Optiplex 960 Serisi: Çevre DostuDell M210X Projektör: Mobil Olmanın GücüDell Inspiron 17 : İncelik, Tasarım ve Güç TasarrufuDell Alienware M11X: Oyun Oynamanın KeyfiYeni Teknolojili Dell Inspiron 15Dell Latitude XT2 Tablet: Dell Kalitesi ile Tabletin KesişimiDell Managed Mobile Computing Station Cart: Destek Sistemi Hazır!Sonunda bu da oldu: Dell Wireless Plus Mainstream Projector