bildirgec.org

laptop hakkında tüm yazılar

TOUCHPAD İçin Sayısal Yüzey Filmi

siyasal | 29 December 2011 16:35

Touchpad Yüzey Filmi, çıkartması laptop’unuzdaki touchpad alanını daha efektif kullanabilmeniz için Gong Huachao ve Wang Hui tarafından tasarlanmış. Yapmanız gereken dizüstü bilgisayarınıza touchpad etiketini yapıştırmak ve beraberindeki programı bilgisayarınıza yüklemek. Ardında kısayol tuşlarını özelleştirerek yüzey Filmini aktif hale getirebilirsiniz.
Number Pad Film for Touchpad” ayrıca 2011 red dot design
tasarım kategorisi üyelerinden.

Bilgisayarınızın cinsiyetini öğrenin :)

serhatgokhan | 11 June 2011 14:32

Bilgisayarınızın bayan mı yoksa erkek mi olduğunu çok kısa bir işlemle öğrenebilirsiniz.

Asus
Asus

Adım 1
Yeni bir Metin Belgesi açın.

Adım 2
Aşağıda yazanları içine kopyalayıp yapıştırın: createobject(“sapi.spvoice”).speak”i love you”

Geleceğin Notebook’u: Feno !

nazrdogan | 05 May 2011 13:25

feno laptop
feno laptop

Niels Van Hoof tarafından tasarlanan bu notebook oldukça güzel bir görünüme sahip. Bu notebook, macbook air’in yarısı kadar ama aynı zamanda katlanabilir oldugundan 17inch bir OLED ekrana sahip.

Lezzetli Kelimeler

bithikotsis | 26 April 2011 11:45

lezzetli kelimeler
lezzetli kelimeler

Mayıs ayında bizlerle buluşacak yeni bir advergame tarzı yarışma, Lezzetli Kelimeler.

Atatürk Orman Çiftliği‘nin (AOÇ) ürünlerini tanıtma amaçlı olan bu yarışmada, başaldığınız zaman yukarıdan kelimeler düşüyor ve siz de bonus topluyorsunuz. Yarışma 17 Mayıs’ta başlıyor. İstediğinizde ateş yazarak kelimeleri yakıyorsunuz, istediğinizde buz yazarak kelimeleri donduruyorsunuz.

laptopda hangi marka iyidir

erdozan | 06 April 2011 19:17

Notebook mu almak istiyorsunuz, o zaman tam yerindesiniz. Öncelikle Notebook alırken asla marka kıyaslaması yapmayın. Notebooklarda kullanılan donanımsal parçaların yüzde 90 ı çin malıdır. Ve hepsi hemen hemen aynı firmalarla çalışır. Örneğin anakart üzerinde ki chipleri gözden geçirelim. Mesela Toshiba marka notebook’un anakart üzerindeki chipler; ekran kartı: nvidia dır. Vestel Notebook anakartının üzerinde ki chipde nvidia dır. Yani anakart üzerinde ki chiplerin hepsi birebir aynıdır. Bu verdiğim örnek en basit örnek. Kullandıkları Lcd’ler ve HardDickler de genelde aynıdır. İşlemcileri söylememe gerek bile yok. İntel veya Amd işlemci kullanılmaktadır.

Laptop’unuzun pili yarım saatten az mı gidiyor

thomasguven | 28 March 2011 11:41

Notebook and Netbook’ların pil ömrünü nasıl uzatırız.

battery life
battery life

Bir PC pilinin ne kadar süre dayanacağını etkileyen birçok etken vardır aslında.

Nasıl bir laptop pilinin ömrünü uzatırız , işte size bir kaç öneri

Uygun Laptop Arayışı

Aristocrat | 16 March 2011 17:26

Selamlar. Bir haftadır araştırıyorum ama kayda değer bir şey bulamadım. Buraya sorayım dedim. Kendime iş ortamında kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Teknik konuları pek bilmiyorum. Ekran genişliği, görüntü kalitesi(gözü yormayacak şekilde) ve ağırlık çok önemli. Bütçem 2000$’a kadar çıkabilir.

Oyun Titanı: Yeni Dell Alienware M17x R.3!

majesty s infinity | 29 January 2011 11:15

Dell, ismi “oyun titanları” olarak anılsa yerinde olan Alienware serisi notebooklarından M17X’i revize etmiş, güçlendirmiş, fakat sonuçta ortaya tamamen farklı yeni bir ürün çıkmış: “Alienware M17x R.3” Klasik modelle birlikte satışa sunulmuş olan titan yeni sahiplerini bekliyor. Özellikleri ise dudak uçuklatacak, kalp durduracak cinsten!