bildirgec.org

notebook hakkında tüm yazılar

modBook = 2 tablet 1 klavye

kerimsarigul | 20 June 2011 12:41

modBook  = 2 tablet 1 klavye
modBook = 2 tablet 1 klavye

Kolombiyalı tasarımcı Juan Velez mobil bilgisayar modBook’u tanıttı. modBook’un en büyük özelliği çıkarılabilen 7 içnlik iki adet teblete sahip olması. Tasarımcı klavyeye dikkat çekiyor ve tabletlerden biri televizyona bağlandığında klavyenin kumanda görevi yapacağını belirtiyor.

Parçalar (iki tablet ve klavye) birleştirildiğinde kullanıcı tam bir dizüstü bilgisayar gibi üç boyutlu grafiklerle, videolarla, müziklerle uğraşabilir, çalışabilir.
Tek sorun ekranın ikiye bölünmüş olması. Özellikle film vb. seyrederken rahat olmayabilir ancak diğer bir çok çalışma için uygun olabileceği düşünülebilir. modBook Windows 7 kullanıyor.

laptopda hangi marka iyidir

erdozan | 06 April 2011 19:17

Notebook mu almak istiyorsunuz, o zaman tam yerindesiniz. Öncelikle Notebook alırken asla marka kıyaslaması yapmayın. Notebooklarda kullanılan donanımsal parçaların yüzde 90 ı çin malıdır. Ve hepsi hemen hemen aynı firmalarla çalışır. Örneğin anakart üzerinde ki chipleri gözden geçirelim. Mesela Toshiba marka notebook’un anakart üzerindeki chipler; ekran kartı: nvidia dır. Vestel Notebook anakartının üzerinde ki chipde nvidia dır. Yani anakart üzerinde ki chiplerin hepsi birebir aynıdır. Bu verdiğim örnek en basit örnek. Kullandıkları Lcd’ler ve HardDickler de genelde aynıdır. İşlemcileri söylememe gerek bile yok. İntel veya Amd işlemci kullanılmaktadır.

Kağıt Baskıyı Yok eden Dijital Dünya

AKTURK19 | 04 April 2011 18:42

İnternet,netbooklar,akıllı telefonlar,tabletler derken 10 yıl önce konuşulmaya başlanan kağıt baskının yok olacağı dünya düzeninin eşiğine geldik. Kağıt gazetelerin, kağıt dergilerin, kağıt kitapların kaç yıl ömrü kaldı?

On hatta on beş yıl kadar önce, internet fenomeninin dünyayı yeni yeni sarmaya başladığı dönemde futuristler bir tahminde bulunmuştu. İnternet sayesinde , günlük gazetelerin, dergilerin hatta kitapların bile internet üzerinden dijital olarak okunabileceği bir dünya kaçınılmaz bir son olarak bir gün gerçek olacaktı ve önlerindeki kullanışlı ekrandan tüm haberlere, yorumlara, videolara, fotoğraflara ulaşmak dururken, kimse sabahları kağıt gazete okumak istemeyecekti. Ve bu kaçınılmaz son, tarihin başlangıcından beri on binlerce senedirpapirüslere, bezlere, kağıt parçalarına yazarak iletişen insanoğlunun iletişim tarihinde kağıt tarihini kapatıp. yeni bir çağ açacaktı.

Laptop’unuzun pili yarım saatten az mı gidiyor

thomasguven | 28 March 2011 11:41

Notebook and Netbook’ların pil ömrünü nasıl uzatırız.

battery life
battery life

Bir PC pilinin ne kadar süre dayanacağını etkileyen birçok etken vardır aslında.

Nasıl bir laptop pilinin ömrünü uzatırız , işte size bir kaç öneri

Google Apple’a Laptop pazarında da rakip oluyor!

FAYA85 | 04 February 2011 18:04

google cr-48

Dünyanın önde gelen internet devlerinden Googleyazılım pazarında yakaladığı başarıyı donanım pazarında da göstermek istiyor. Özellikle Android işletim sistemi ve çıkardığı nexus cep telefonlarıyla zirveyi zorlayan Google, Apple’ın iphone’nundan sonra macbooklarına da yeni notebook’u ile rakip olacak gibi görünüyor.

Oyun Titanı: Yeni Dell Alienware M17x R.3!

majesty s infinity | 29 January 2011 11:15

Dell, ismi “oyun titanları” olarak anılsa yerinde olan Alienware serisi notebooklarından M17X’i revize etmiş, güçlendirmiş, fakat sonuçta ortaya tamamen farklı yeni bir ürün çıkmış: “Alienware M17x R.3” Klasik modelle birlikte satışa sunulmuş olan titan yeni sahiplerini bekliyor. Özellikleri ise dudak uçuklatacak, kalp durduracak cinsten!

Bu Adam Ne İzliyor?

konami | 09 January 2011 16:38

Sony, vaio F serisi notebooklarını tanıtmak için güzel bir sitehazırlamış. Eğlenceli sitede videodaki karakterin ne izlediğini tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Sorular çok zor değil. 5 farklı soruya cevap verdikten sonra formu doldurarak sony vaio f serisi bir notebook kazanmaya hak kazanıyorsunuz. Siteye bu adresten ulaşabilirsiniz.

numpad sevmeyenler ?

turkishrapmusic | 16 December 2010 11:00

toshiba a300-1ec
toshiba a300-1ec

merhaba arkadaşlar, resmini eklediğim laptop çok severek kullandığım toshiba‘m..

şimdi benim bir sorunum var. ben yeni çıkan laptoplarda bulunan numpadlerden nefret ediyorum.. yeni bir toshibalaptop almayı düşünüyorum ama numpadolmayan yeni model bir toshiba modeli göremedim.. 15,4″ veya 15,6″ ekran boyutuna sahip yeni model laptopmodellerinden numpad’i olmayan bildiğiniz modeller var mı acaba?? (özellikle toshibalütfen)

Samsung NP-R530E: Pratik Kullanım

majesty s infinity | 13 December 2010 16:21

Samsung, günlük kullanım için pratik, hızlı ve kullanıcı dostu ürün portföyünü gittikçe genişletiyor. İşte son dönemlerde atılımlarıyla adından çok sözettiren Samsung’un canavarı ve özellikleri;