bildirgec.org

dizüstü bilgisayar hakkında tüm yazılar

Mobil Mutfak

siyasal | 28 December 2011 10:00

Dragan Trenchevski tarafından tasarlanan Electrolux Mobile Kitchen, dizüstü bilgisiyar görünümüne sahip ve yemek pişirmek için gerekli alet edevatın biraraya getirildiği bir mobil mutfak.
Sahip olduğu indüksiyonlu ocak, kesim tahtası ve rendenin yanı sıra yemek tariflerinden besin değerlerine kadar birçok bilgiye de online ulaşabilmenize imkan tanıyor.
Tasarımın en eğlenceli taraflarından biri de görüntülü konuşma yapılmasına olanak sağlıyor oluşu.
Dokunmatik ekranı da unutmayalım tabii. “Mutfakta biri mi var?” tabirinin hakkını verecek gibi görünüyor, siz nedersiniz?

Thanko’dan Dizüstü Bilgisayarları için Masa Çantası

dextarus | 08 November 2010 16:32

Dizüstü bilgisayarların fazla ısındığını hepimiz biliyoruz. Hatta o kadar çok ısınıyor ki bacaklarımızı rahatsız bile ediyor. Bir de dizüstü bilgisayarına ihtiyacınız var ama oturacak bir yer de yok. Ayakta dizüstü bilgisayarınızla uğraşmak zorunda kalmak oldukça zor bir iş. Neyse ki Thanko firması bunu düşünmüş ve “masalı dizüstü bilgisayar çantası” üretmiş. Yandaki resimden de az çok anlaşılacağı gibi çantamızın içinden ayaklar çıkıyor ve çanta bir anda masa şeklini alıyor.

Tabii Thanko ısınma sorununa da çözüm bulmuş masa şeklini alan bu çantanın içerisinde dizüstü bilgisayarınızı koyacağınız yerde bir de soğutma ünitesi bulunmakta. Hatta çantanın sağ bölmesinde farenizi rahatça koyup kullanabileceğiniz bir bölüm bile çıkıyor.

Dell Inspiron 15R

majesty s infinity | 14 October 2010 17:47

Dell Inspiron serisine yeni tasarımlar, ev kullanıları için canavarlar katmaya devam ediyor. Fiyatları da oldukça uygun olan ürünler, Türkiye’deki en iyi servise sahip Dell güvencesiyle.

Üstün Kaliteli Laptop mu Aradınız? Latitude E5510

majesty s infinity | 03 August 2010 14:48

Günümüzün en çok kullanılan araçlarından birisi notebooklar. Ama kaliteli üretilmeyenler tarafından da başımız bir o kadar ağrıyor ya da ağrıtılıyor. Sürekli problem çıkarmaması, stabil ve güçlü olması, günümüzde performans seçeneklerinden çok daha önemli bir hale geldi. Gelin görün ki performansdan vazgeçmeden kaliteyi yakalayabileceğiniz, stabil bir sistem var! Yazının devamında onu konuşuyoruz.

İnci Tanesi: Dell Adamo Pearl

majesty s infinity | 28 July 2010 13:53

Bu bilgisayarlar tam da zerafet ve inceliğin, performans ve kaliteyle buluşmasını simgeliyorlar. Zira ismi “inci” anlamına gelen “pearl” den geliyor. İnanılmaz ince, zarif, dokunmaya bile kıyamayacağınız kadar gözalıcı ve alımlı. Yoksa siz hala onu görmediniz mi? Yazının devamında birlikte görelim.

O’ndan incesi var mı?

majesty s infinity | 27 July 2010 10:43

Laptopların en önemli özellikleri hiç süpşehiz taşınabilirliktir. Zira hangimiz kalas gibi ve ağır notebookları bir yerlere taşımak isteriz ki? Bunun sırtında kocaman bir kütüğü taşımaktan hiç farkı yok. Bu da bildiğimiz hamallıktan başka bir şey değil. Oysa günümüzde her şey mobilleşiyor, notebookların da bundan kaçması mümkün değil. (Yazının devamında nasıl kaçamadıklarını görüyoruz)

Samsung P580

mcosar | 12 May 2010 16:37

Dünyanın teknoloji devleri listesinde ilk sıralarında bulunan Samsung, yeni P serisi dizüstü bilgisayarını duyurdu.

Samsung P580, Intel Core i3 ve Intel Core i5 işlemcileri ile isteğe bağlı seçim hakkıyla yapılandıralarak satışı yapılabilecektir. Diğer sistem özellikleri olarak 2 GB’dan 4 GB’a kadar DDR3 sistem belleği seçeneği ve 15.6 inç LED aydınlatmalı 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde ekran bulunmaktadır.

Fujitsu-Siemens Celsius H Serisi

majesty s infinity | 27 April 2010 17:03

Fujitsu-Siemens, Celcius serisiyle bireysel kullanıcılara konforu ve performansı yaşatmayı düşünmüş olmalı. İşte rekabetin ortaya çıkardığı yüksek özelliklere sahip bir notebook daha. Bu yenilenmeyle rekabete Fujitsu-Siemens da katılmış oluyor.