bildirgec.org

touch hakkında tüm yazılar

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

Beacool | 06 February 2011 14:42

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

TRON LEGACY
TRON LEGACY

Hafta sonu, haliyle insanın kendine en çok zaman ayırdığı günler. Bu günlerde yapılabilecek birçok alternatif olmasına rağmen en popüler olanlarından biri avm ve sinema keyfi. Sinemalarında son yılların en popüler etkinliği 3D filmler…

Şu aralar gişeleri en çok meşgul eden filmlerin başında ise kuşkusuz Disney in Tron Efsanesi (Tron Legacy) isimli filmi geliyor (bkz yazı sonu isyanı). 1982 yılında zamanının çok ötesinde bir teknikle çekilen ilk filmin devamı yeni gösterimde bırakın biz teknoloji meraklılarını diğerleri için bile moda yaratacak unsurlar mevcut…

iphone’da tercüme teknolojisinde dönüm noktası

Cannabisss | 13 January 2011 09:20

iphone ile artık en tembelimiz bile çeviri yapabilecek. insanlığı daha tembel yapmak için ellerinden geleni ardlarına koymayan yazılımcılar, şimdi de kamera üzerinden anında çeviri yapabilen ve bu çeviriyi, çevirdiği sözcükle anında yer değiştirebilen bir iphoneuygulaması geliştirdi. quest visual firması tarafından hazırlanan ve appstorekullanıcıların beğenisine sunulan word lens, iphone 3gs, iphone 4 ve 4. nesil ipod touch tarafından destekleniyor.

word lens
word lens

iPhone 4’e Klavyeli Kılıf

dextarus | 21 November 2010 18:35

Dokunmatik klavyede yazı yazmayı sevmeyenler, eski qwerty klavyeyi dokunmatik klavyeye değişmeyenler, bunun yüzünden ipad ve iphone 4‘ten uzak duranlar hiç düşünmesin buraya baksınlar.

Boxwave Keyboard Buddy iPhone 4 Kılıfı
Boxwave Keyboard Buddy iPhone 4 Kılıfı

Samsung’dan Apple’a ciddi bir tokat daha!

Beacool | 24 October 2010 15:53

Samsung dan Apple a ciddi bir tokat daha!

Samsung Galaxy Player
Samsung Galaxy Player

Biliyorsunuz ki şu aralar mobil cihaz savaşları en hararetli dönemini yaşıyor. Alemin eski kral ve prensleri soğuk terler dökerken gelen devrimin farkındalar. Mobil cihaz işletim sistemi Google ın Android inin açık kodun sağladığı rahatlık ve ekonomik artıkları Microsoft un Wm7 ını çoktan gölgede bırakmışken Apple ın Ios 4 üne karşıda gerek her geçen gün hızla artan uygulamaları (application) gerek hızlı geliştirilen yeni versiyonlarıyla öne geçmiş durumda.

Şu ara Android sisteminin faydalarını en iyi şekilde kullanan firma ise tartışmasız Samsung. Farklı modellerle her kesime hitap eden bir Android i bulunan bu firma sanırım Apple a karşı uzun zamandır bir garez besliyor. Besliyor olmalı ki onların ağır toplarını bir bir alaşağı edecek ürünleri ardı ardına piyasaya sunuyor. Iphone 4 e karşı Galaxy S, Apple Ipad a karşı Galaxy tab derken Apple ın en kuvvetli olduğu bir alanda daha savaşmaya hazır yeni askerlerini öne sürüyor…

Apple Event September 2010

Lorilleux | 02 September 2010 14:56

Apple‘ın artık gelenekselleşen eylül konferansları’nın 2010 tarihlisi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Tatınıtılan ürünler ise;

 • Apple TV
 • İpod Touch 4. nesil
 • iPod Shuffle 4.nesil
 • iPod Nano 6.nesil
 • Ping sosyal network olarak sıralanabilir.

  Tanıtılan ilk ürün yeni apple tv. Yeni apple tv’nin en çekici özelliği artık cihaz üzerinden film kiralayıp, kiraladığımız filmleri yüksek çözünürlükte izlebilmemizi sağlaması. Fiyatı 99 ile 200 dolar arasında değişen yeni apple tv bu nesliyle eski neslinden daha da ucuza satılyor. Filmler 4.99 dolardan, tv showları ise 99 centten kiralanıyor. tanıtımda yeni apple tv’nin aynı iphone’da olduğu gibi tv ile ilgili cihazlar arasında yeni bir dönemin başlatacağı vurgulandı.

  Tanıtılan ikinci ürünümüz 4.nesil iPod touch.
  öncelikle tasarım anlamındaki değişmelerden bahsetmek istiyorum. önden bakınca iphone 4 ile arasındaki tek fark ön kameranın konumu olan ipod touch’ın diğer yüzleri onun bir iphone 4 olmadığını gösteriyor. yeni nesliyle birlikte artık sadece 7.2 mm kalınlığında olan ipod touch’ın ön yüzeyinin tamamı iphone 4’deki gibi dayanıklı camdan, arka yüzeyi ise eski modeldeki gibi paslanmaz çelikten üretilmiş. üstte tuş kilidi, solda ses artırma/azaltma, altta ise 3.5mm kulaklık girişi, usb girişi ve dahili hoparlör ile mikrofon bulunuyor.

Yeni Nesil iPod Nano

Lorilleux | 02 September 2010 10:06

Apple‘ın geçtiğimiz gün yaptığı geleneksellelşen eylül ayı konferansında yeni iPod Nano da tanıtıldı. Artık dokunmatik bir ekrana sahip yeni iPod Nano’yu tanımlayan en iyi tanım “dokunmatik ekranlı bir iPod Shuffle” olarak yapılabilir.

Griffin Yolculuğunuzu Eğlenceye Çeviriyor!

majesty s infinity | 13 August 2010 18:54

Griffin firmasının sıradışı tasarımlarını daha önce de sitede okuma fırsatınız olmuştur. Yine Griffin firmasından yine sıradışı bir tasarımı sunuyorum. Artık yolculuklarınızı eğlenceye çevirebilecek bir şeye!

Alternatif bir Slide Uygulaması: SlideDeck

angelsdemos | 20 July 2010 10:27

SlideDeck, birçok projede alternatif olarak kullanılabilecek ve içeriğindeki sayfalarda farklı ögeleri kullanmanıza imkan tanıyan muhteşem bir slider uygulamasıdır. Tamamen dinamik içeriğe sahip olan SlideDeck‘i tüm sayfalarınızda farklı görevlerde kullanabilirsiniz.

GPL lisanslı bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanabileceğiniz gibi PRO versiyon’unu da belirli bir ücret ile satın alabilirsiniz. Ayrıca eğer Wordpress’i kullanıyorsanız Wordpress sürümünü inceleyebilir ve herhangi bir satır kod bile yazmadan bu muhteşem uygulamayı siz de kullanabilirsiniz.

Farklı tasarımı ve geçif efekti ile dikkan çeken SlideDeck‘i bugüne kadar birçok web sitesi farklı biçimlerde kullanmış. Anasayfada manşet olarak, tüm uygulamayı bir web site haline dönültürerek, içeriğinde üyelik formları bulunan bir sistem olarak, referans veya portfilo olarak kullanılabilen SlideDeck kolay kullanımlı bir jQuery uygulamasıdır.

SlideDeck‘te otomatik oynatma, Slide Mod, Slide kontrolü gibi muhteşem özelliklerin yanında seo optimazsonuna dahil olması ve iPhone gibi dokunmatik ekranlı telefonlar tarafından da desteklenmektedir.

iPhone ve iTouch’lara Yeni Çehre: IOS4!

majesty s infinity | 02 July 2010 12:38

Uzun süredir yazılımına önemli bir güncelleme gelmemiş olan iPod Touch ve iPhone’lara Apple tarafından yepyeni bir çehre kazandırılıyor. Evet burada donanımsal bir değişiklikten bahsetmiyoruz. Bunun yerine yepyeni ve uzun süredir beklenen özelliklerin geldiği müjdesini veriyoruz. Bunlar öyle özellikler ki!

Dokunmatik T9

Spx | 24 June 2010 18:42

Hepimizin bildiği gibi cep telefonlarında hızlı metin yazmak için kullanılan kelime algılama sistemi T9 artık dokunmaktik ekranlı telefonlar içinde denenmeye başlanmış bulunmakta. Test aşamasında olan, Swype adı verilen bu uygulama dokunmatik ekranlı telefonunuz için T9 özelliğini getirmekte.

Swype
Swype

Denemek isteyenler için:
http://beta.swype.com/