bildirgec.org

zengin hakkında tüm yazılar

AYDA 10.000$ KAZANMAK

suiza | 23 July 2012 10:57

Sevgili gençler, dünyanın uzak ülkelerinde, genellikle de, gözlerden uzak, popüler olmayan ülkelerinde yaşamış, işler yapmış bir insan olarak bu yazıyı daha çok sizler için yazıyorum.’’Türkiye’de işsizlik var’’ deniyor,’’ iyi maaşla çalışabilmek için vasıflı eleman olmak, İngilizceyi süper konuşabilmek gerekiyor’’ deniyor. Ben de diyorum ki; ‘’Lütfen ufkunuzu genişletin, başkalarının kurdukları işletmelere üç kuruş maaşla girebilmek için çırpınmayın’’.
Evet gençler, dış ülkelere açılın, çok küçük sermayelerle kendi işinizi kurma imkanları var. Özellikle Asya ve Orta Asya’da öyle boş alanlar var ki; çok az bir çabayla ve küçük bir sermayeyle, hatta ayda sadece birkaç gün çalışarak, yazımın başlığındaki rakamı (10.000 doları) kazanmanız mümkün. (Halihazırda 4 iş kolu var) Bu kısa yazıda amacım, o boş alanları açıkça anlatıp istihdam enflasyonu oluşturmak değil. Benim gördüğüm, gözlemlediğim ve hatta bizzat yaparak deneyimlediğim işler var, yani tecrübeyle sabit işler var. Bu noktalara dikkatinizi çekmek istiyorum. Belki oralarda yaşamasaydım ben de göremezdim ya da aklıma gelmezdi, bir süredir Türkiye’deyim ve eşten dosttan hep iş konusunda yakınmalar duyuyorum, kimisinin çocuğu iş bulamamış, kimisi işten çıkarılmış, vs.
Netice olarak, arkadaşlar ihtiyacınız olan ilk şey; cesaret ve sonra mümkünse kafa dengi bir arkadaş bir de hesap makinesi, para eden veya edebilecek neyiniz varsa nakite çevirin, toplayın, çıkarın, savaş baltalarınızı çıkarın, hazırlanın…
Girişimci ruh sizi korusun!
Not: Bu yazıyı hafife almamanızı önemle rica ederim, zira yazılan her cümlenin altında Suiza’nın imzası var.

Bir tas yemek ve insan insana sohbet…

bithikotsis | 23 April 2011 11:03

Hep duymuşuzdur. Dünya kadar malı var ama mutsuz. Kulak misafiri olmuşuzdur, neredeyse herşeye sahip ama tatmin olamamış, huzursuz…Evet, var boyle birileri. Sizin, bizim belki ismen bildiğimiz yahut bilmediğimiz insanlar var bu konumda olan.

Düşün ve Zengin Ol!

ozanTi | 12 August 2010 12:04

Yeni bir kitap çıkmış piyasaya adı da “Düşün ve Zengin Ol” imiş. Yeni diyorum çünkü ben kitabı az önce mim nehri sayesinde farkettim. Ne zaman basılmıştır bilmiyorum. Bilmek de istemiyorum aslında. Kim yazmıştır onu da bilmiyorum. Yazıyı tam yollayacakken baktım ve öğrendim Napoleon Hill diye birisiymiş kitabın yazarı. Hatta aynı adamın şöyle kitapları da varmış:

  • Başarının Anahtarıları
  • Huzurlu ve Zengin Olmak

Neyse konumuzdan uzaklaşmayalım. Ben asıl diyeceğime geleyim efendim. Bu adamlar ne diyorlar? Düşünerek zengin olun gibi şeyler diyorlar. Peki nasıl olacak çok para düşününce çok mu param olacak? Ya da sadece düşündüğüm için bana Mehmet Emin Karamehmet, Sakıp Sabancı, Rahmi Koç servetlerini mi verecekler? Anlamıyorum, nasıl olacak?

Aşka Ait…(1)

witamin | 25 July 2010 11:07

Yıl 2010 .Saat23:17.”Çalışmak…Çalışmak…65 yaşına gelince ve bir fabrikam olunca daha az çalışırım sanıyordum,öyle değilmiş meğer...” dedi ve hayallere daldı deri koltukta…
Nasıl gelmişti buralara?Başından, taa başından başladı hayat hikayesini okumaya :
Çok da mahrumiyet bölgesi sayılamayacak bir köyde doğmuştu.En azından okulu vardı birleştirilmiş sınıflı.O okulda okumuş , büyümüş ve o köyde bir sevdaya baş koymuştu.Tıpkı filmlerdeki gibi bir senaryo işte burada başlamıştı.

Kast sisteminin en basit örneğiyle karşı karşıyaydı belkide.Kızın ailesi çok zengindi kendi ailesiyse alabildiğine fakir…Ama ne kız önemsemişti bunu ne de kendisi.Fakat önemseyen birileri olmuştu:Aileleri . İstemişti fakat vermemişti kızı işte ailesi.Yakın zamanda askerlik vardı işin cilvesi.O yokken verirlerdi başkasına sevdalısını.Tek çare “kaçırmak”tı.Kız razı.Razı olmayansa kendi babası.Baba yetimdi zaten evvelden.7 çocuğa,bir kadına zar zor bakıyordu.”Oğlum,yapma.Sen askere gidince dar ederler bize köyü,kurbanın olayım yapma,onlar zengin.Zengine kafa tutamayız oğlum yapma.Vazgeç bu kızdan ,yapma….Askerden gelince bir daha isteriz olmaz mı?”.

Eric Schmidt Google’ın Başkan ve CEO’su

onurduke | 05 June 2010 12:42

Eric Schmidt
Eric Schmidt

Eric Schmidt kimdir ?
Sorusuna yanıt vermeden önce , başarılı bir iş adamı olduğunu belirtmek isterim.

Eric Schmidt CEO(Chief Executive Officer) koltuğuna en çok yakışan adamlardan biridir.Kendisi 54 yaşında ve Washington’da Dünyaya gelmiştir.Silikon Vadisinde çalıştığı şirketlerin başlangıç noktasından küresel bir işletmeye dönüşmesinde katkısı çok büyük olmuştur.Bir duayen olarak da bilinmektedir.Şu anda Google’ın CEO’sudur ve 2001 yılından beri Google’a hizmet vermektedir.Ayrıca Apple Inc. Yönetim kurulu üyesidir.Apple ile Google’ın yakınlaşmasında büyük rol oynamaktadır.Kendisi Yorktown High School’dan mezun olmuştur.
California Üniversitesinde Bilgisayar bilimi üzerine yüksek lisans ve doktora yapmıştır.1983 ile 1997 yılları arası Sun Microsystems çalışmıştır. 1997 ile 2001 yılları arasında da Novell Inc.’de CEO’luk görevini üstlenmiştir.Stanford Business School’da yarı zamanlı prof. olarak eğitmenlik yapmıştır.2006 Yılında Forbes Dergisinin açıkladığı Dünya’nın en zenginleri listesinde 129. sırada yer almıştır.En zengin 400 Amerikalı listesinde 59. sıradadır.Evlidir ve karısının adı Wendy’dir.Kendisi Sanat’a düşkünlüğüyle bilinir ve Dünya’da en iyi 200 sanat eseri koleksiyoncuları listesinde yer almıştır.

İftar Sofrası

dimoedes | 03 September 2009 10:01

Bugün zengin bir müşterim iftara davet etti. Tabi aynı zamanda iş konuşulacaktı. Neyse iftar vakti geldi sofraya oturuldu. Dikkatimi çeken ilk şey müşterim : ‘suyu bol iç, bugün baya susamıştın’ demesiydi. Çorbalar geldi üç bilemedin dört kaşıklı çorba vardı içinde. Ana yemeğe geçildi arasıcak gibi bir beklentim kalmamıştı zaten. Tabakta da sayılı yemek vardı. Buna da şükür diyip yemeye başladım yarıya geldiğim de müşterim hadi çok yedik birazda iş konuşalım dedi. Bu cümleyi duyana kadar olayları benim abarttığımı düşünüyordum ama durum hiçde öyle değilmiş. Aklıma geçen hafta personelimin annesi iftara davet etmişti o sofra aklıma geldi.Gariban olarak nitelendireceğim sofrada ezan okunmaya başladığında suyumu içerken annesi : ‘Oğlum çok su içme karnın şişer yemek yiyemezsin’ demişti. Gelen çorba çok fazlaydı soframızda çorba dışında bulgur pilavı ve salata vardı ama bana sunulan yemekle bir kişi daha doyardı. Ben tabağımı bitirmeden kalkmak istediğimde anne başını kaldırmadan : ‘ Oğlum yemeğimizi beğenmedin mi diyebilmişti.’ Bende olur mu anam öyle şey ellerine sağlık çok güzeldi ama şiştim yiyemiyorum demişti. O cümleden sonra yüzü gülmüştü.İki sofrayı karşılaştırdıktan sonra müşterimle işi görüşmeye devam ettim ve kendisiyle iş yapamıyacağımızı belirtip evime döndüm.

Oyun Oynayarak Zengin Olun

osmanxx | 08 January 2009 10:47

Moola
Moola

Oyun oynayarak para kazandırmak gerçekten güzel bir fikir moola bu işte artık aşmış bir vaziyette. Moola sitesine üye oluyorsunuz ve size hemen 1 cent üyelik hesabınıza giriliyor. Oyunda kazanırsanız level 1 den level 2 ye geçiyorsunuz ve her level de paranız ikiye katlanıyor. İşte bu resimde ki gibi. Yani mesela 15. levele geldiğinizde 327.68$ kazanmış oluyorsunuz. Paypal ile ödeme yapıyorlar mı bilmiyorum ama çekle ödemeyi kesin yapıyorlar. Verecek parayı nerden buluyor diyorsanız oynamaya başlamadan önce reklam yayınlanıyor. Ödeme almadım ama kesin ödeme alan birisi bloguna koymuş işte kanıt.

Zekasına ve oyun becerisine güvenen yüksek meblağlar kazanabilir, kim bilir 10,737,418.24$ lük büyük ödülü alan Türkiye’den çıkar belki…