bildirgec.org

zengin olmak hakkında tüm yazılar

Bir tas yemek ve insan insana sohbet…

bithikotsis | 23 April 2011 11:03

Hep duymuşuzdur. Dünya kadar malı var ama mutsuz. Kulak misafiri olmuşuzdur, neredeyse herşeye sahip ama tatmin olamamış, huzursuz…Evet, var boyle birileri. Sizin, bizim belki ismen bildiğimiz yahut bilmediğimiz insanlar var bu konumda olan.

Geleceğin Ticaret Sistemi – Network Marketing

birolkoklu | 15 March 2010 13:43

Network Marketing yeni bir iş değil, 50 yıldan fazla bir süredir dünya üzerinde kullanılmakta ve çok sayıda insanın hayatını olumlu yönde değiştirmektedir.

İnternetin son yıllarda hayatımızın her noktasına girmesiyle dünya ticaretide bu yönde çalışmalarını arttırmaya başladı. Ülkelerin önde gelen şirketlerinden çoğu altyapılarını Network Marketing sistemine göre yeniden yapılandırdı. Bunun yanında yalnızca Network Marketing altyapısını kullanan şirketler ortaya çıktı.

Stratejileri farklı olan bu şirketler, önceleri yeni olan bu sektörün bilinmemesi sıkıntısını yaşarken şimdilerde aralarındaki rekabete odaklanmış durumda. Çünkü önümüzdeki on yılın en çok kullanılan ticaret şekli olması artık bir hayal değil.

Network Marketing Nedir?
Network Marketing Nedir?

Network Marketing’in yaygınlaşması doğrudan satıştan stratejisinden farklı olarak, Çok Katlı Pazarlama sisteminin ortaya çıkmasınada sebep olmuştur. Çok katlı pazarlamanın doğrudan satış stratejisine göre farkı ise satışlarınızı tek başınıza değilde sizinle birlikte ortak bir amaç için çalışan ekibiniz ile birlikte yapıyor olmanızdır. Buda bir anlamda kendi işinizin sahibi olmanızı ve grup halinde çalışmanın gücünü farketmenizi sağlar. Kazanç konusu ise şirketlerin stratejilerine göre değişiklik göstermektedir. En güzel yanı ise stratejiyi doğru uyguladığınızda kazanmama gibi bir ihtimalinizin olmamasıdır. Çünkü bu sektörde para kazanamamanın tek yolu işi bırakmaktır.

Peki neden Network Marketing sektörü bu kadar hızlı büyüdü?

İnternette yeni komisyonculuk akımı “BANS”

iasoun | 18 September 2009 16:29

“Build A Nice Store”

Şüphesiz internet üzerinde ticaret yapmayı planlayan, çeşitli ortaklık programlarıyla zengin olmaya çalışan, alış-veriş siteleri oluşturan, reklam alıp-reklam veren binlerce insan vardır ve büyük umutlarla başlayan “para kazanma” çabaları ve hırsı; sistemin eksiği, adaletsiz paylaşımlar, illegal yayıncılık gibi engeller yüzünden bir anda bitiverir ve harcanan emekler, maddi kayıplar elimizde kalıverır.Benim yeni keşfettiğim fakat uzun zamandır piyasada olan ve birçok kişinin geçim kaynağı olan bir programı sizlerle paylaşmak istedim.
“BANS” (Built A Niche Store) kullanışlı, çoklu dil desteği olan ve birkaç basit ayarla muazzam içeriklere sahip, mükemmel görsellikle süslenmiş, reklam alanları oluşturulmuş ve para kazanmaya hazır bir E-Ticaret sayfasını sizin hizmetinize sunuyor. Tamamen amatör becerilerle hazırlayabileceğiniz ve kullanışlı “html” arayüzü ile satmak istediğiniz ürünleri kategorilere ayırabileceğiniz BANS aslında bir alış -veriş sitesi ortaklık programı ve kaynağı tüm dünyada müşteri potansiyeli olan ve kendini fazlasıyla kanıtlamış olan EBAY.

Seçtiğiniz kategorideki EBAY ürünlerini sayfanızda gösterimi ve olası bir satışta size komisyon ödemeyi kabul eden EBAY, bu ortaklık sistemini BANS ile hizmetinize sunmuş. Fakat bu programda unutmamız gereken birkaç püf noktası var; Öncelikle BANS kullanarak hazırladığımız sayfamız geniş bir ürün yelpazesi değil de tek bir marka veya tek bir ürünün varyasyonları üzerine olmalı. Seçtiğimiz ürün grubuna/ürüne odaklı ve bilgilendirici bir sayfa hazırlayıp EBAY üzerinde o ürün grubu/ürün kategorisindeki ürünleri listeletmeliyiz. Daha sonra sayfamızı referans göstererek EBAY ile bir sözleşme imzalamamız gerekiyor ve EBAY’ ın sitemizin uygunluğunu onaylaması gerekiyor. Bu iki önemli noktayı başarıyla atlatırsak sonra ki işimiz sattığımız ürünlerden gelecek olan komisyonları, Paypal veya moneybookers gibi nakit alış-verişi sağlayabileceğimiz sistemler üzerinden alarak afiyetle harcamak. Unutmayın bu sistemde satabileceğiniz ürünler EBAY kategorileriyle sınırlı yani “herşey” bu bir golf sopası olabilecekken size tahmin bile edemeyeceğiniz komisyonları kazandırabilecek olan okyanus kenarında muhteşem bir malikane de olabilir.

ücretsiz ücret kazadıran site

cemalokko | 03 September 2009 23:02

Bu saçma başlığın altında ne olabilir diye bi heycanla girip baktınız ama pişman olmıcaksınız:)
Şu sıralar internette bir “para kazanma” vaadleri veren birçok site dolanıp duruyor. Aslında çoğu zaman kaybı. Reklam tıkla kazan, üye bul kazan tarzı siteler remen internet alemini çöplüğe çevirdi. Ki ben bir öğrenci olarak aylarca bu gibi sitelerde vakit kaybettim:) maksadım çoğu insan gibi bi gelir elde etmek. Ama birkaç gün önce öle bir site ile karşılaştımki. Aslında site bir eğitim sitesi, Yurt dışında ders olarak eğitilen affiliate marketing sisteminde kullanıcıları eğitmek amaçlı kurulmuş tamamen ücretsiz. Bu sistem ne diye sorcak olursanız hepsi sitede mevcut sizi sıfırdan eğitiyo ama ben yinede ufak bir bilgi vereyim bu sistem satış ortaklığı anlamına gelir ve internetten para kazanmanın gerçek yolu(tabi bu benim fikrim) Siz bi ürüne satış ortağı oluyorsunuz (ücret ödemeden) sadece ürün satılınca komisyon alıyorsunuz. Mantıklı ve üzerine gidildiğinde hatrı sayılacak bir ücret kazandırabilir. Tabi böyle kabataslak anlatımla pekte yararlı olduğumu sanmıyorum hatta çok fazla konuşup saçmaladığımı düşünüyorum ve sitenin linkini veriyorum işte sitemiz buraya tıklandığında açılıo

satış ortaklığı

viarectaa | 17 August 2008 13:09

randevum.com bir arkadaşlık sitesi webmasterlerı ilgilendiren kısmı ise ziyaretçi başına para ödemesi. tıkbaşı 1KRŞ veriyor SİLVER ÜYE 3YKR GOLD ÜYE ise aylık ,yıllık alınan paketlerden %25 veriyor. Arkadaşlar randevum.com da biraz sabırlı olmak gerekiyor. Çünkü kullanıcılar sistemi tanıdıkdan sonra paralı üyeliğe geçiyorlar.1500-2000 tekil ziyaretçiyle çok iyi para kazandırabilir. Ayrıca gold üye gönderimine bağlı olarak tıkbaşı 5 YKR kadar komisyon artabiliyor.

Hayatta başarılı olmak için gereken 10 yetenek

takip | 01 August 2008 17:46

başarının anahtarı nedir?
başarının anahtarı nedir?

Başarılı olmak için ne yapmak gerekli? Başarının tanımının bile göreceli olduğu düşünüldüğünde aslında bu soruyu yanıtlamak hiç de kolay değil. Yine de sanırım, bu konuda belli başlı noktalarda fikir birliğine varabilmek mümkün.

Bu nedenle LifeHack sitesinin hazırladığı “Neredeyse her şeyde başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız 10 yetenek” başlıklı listeye kulak vermekte fayda var.