bildirgec.org

viarectaa

11 yıl önce üye olmuş, 56 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

sahibinden.com ve türevi olan gg satış yapanlar nasıl vergilendirilir

viarectaa | 29 March 2011 15:24

slm arkadaşlar gg ve sahibinden.com üzerinden satış yapıp gelir elde edenler vergi ödemek zorundaymış.Buna göre satışları devamlılık arz eden şahış vergi ödeyip fatura kesmek için ne yapmalı? Yardımcı olan arkadaşlar sizlere şimdiden teşekkür ederim.Pilot bölge izmir seçilmiş ve fatura kesilmeyen işlem için 164 tl ceza uygulanıyormuş.

sizce bedelli askerlik olmalı mı?

viarectaa | 22 April 2009 11:37

Bedelli askerliğin tartışıldığı şu günlerde pilli ailesininde görüşlerini alalaım sizce bedelli askerlik olsun mu? Her yaştan insan faydalansın mı?

paypaldan parayı geri alma

viarectaa | 05 February 2009 16:29

Yurt dışına ebay vasıtasıyla ürün sattık kargoladık gönderdik kargo nosunu da paypala yazdık. BENİM SORUM ÜRÜN KARGODAYKEN ADAM PARASINI İSTEYEBİLİR Mİ VE hangi hallerden paypalden parasını ister ve birde biz alıcı olarak ürün aldık adam sahte gönderdi bu durumda paypaldan paramızı geri isteyebilir miyiz?

ermeni özürüne karşı savaş

viarectaa | 25 December 2008 23:59

Sözde ermeni soykırımını kabul edip özür dileyen aydın geçinen kişileri kınıyorum.Ermeni terör örgütü asalanın büyük elçilerimizi öldürdüklerini ne çabukta unuttunuz.Sizler yakında pkk terör örgütü abdullah öcalanda da özür dilersiniz sizi boş yere tuttuk kusura bakmayın diye. Böyle yapmakla onların kanlı eylemleri meşrulaştırmış olacaksınız, ama bunları bilinçsiz yapmıyorsunuz kesinlikle.

gümrük mevzuatı

viarectaa | 20 November 2008 12:37

Yurt dışından ithalat yapıp iç piyasada satmak istiyorum. ilgilendiğim oyuncak ve otomat makineleri. oyuncaklar ise peluş elektronik değil kedi . köpek vs şeyler.bu malları ithalat için ce belgesi gerekiyor mu? gümrük vergisi yüzde kaç ve bu mallar satıcı ülkenin gümrüğünden de geçince para ödeniyor mu? ithalat kriterleri ve gümrükten malın kolay geçmesi için kriterler nelerdir? yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

paypal

viarectaa | 18 November 2008 00:47

paypal türkçe oldu da türkiyeye ödeme yapıyor mu?Bilen fazla paypaldan para nasıl alınır anlatırsa sevinirim.

açık arttırma sitelerinde ticaret

viarectaa | 08 October 2008 11:06

Arkadaşlar netten kozmetik ürünleri satmak istiyorum.Açık artırma sitelerini kullanarak satmak istiyorum gitti gidiyor,sahibinden,hemal hemsat,hangisini önerirsiniz. En az sorun hangisinde yaşarım? Bu üçünü deneyen alış veriş eden vardır hangini tavsiye edersiniz eksiler artılar nelerdir?

ebaydan para nasıl kazanılır?

viarectaa | 27 September 2008 13:33

ebaydan ticaret yapamak istiyorum. sizce ebayda ne tür şeyler satılır? birde satış ortaklığı varmış komisyon ne kadar veriyor tam bir bilgiye ulaşamadım da

terörle mücadele

viarectaa | 24 September 2008 00:21

Terör sorunu sizce nasıl çözülür?Terör olaylarının artığı şu günlerde sizce ne gibi önlemle alınabilir?

daha iyi bir bildirgeç

viarectaa | 23 September 2008 01:47

Nasıl bir bildirgeç istersiniz. Bildirgeçte eksik gördüğünüz yanları yazın daha iyi bir bildirgeç için neler yapılabilir? Hep beraber görelim.