bildirgec.org

yazıcı hakkında tüm yazılar

Oyunlar gerçek oluyor!

Beacool | 05 November 2012 16:11

OYUNLAR GERÇEK OLUYOR!

ScentScape

Oyun sektöründe bir şeyler kökten değişiyor bu kesin. Birileri artık oyunları gerçekten yaşamamızı istiyor. Sanal dünyanın gerçeğe dönüşme yolculuğu Wii ile başlarken bu değişim move ve kinect ile devam ediyor. 3d görüntülerin gözlüksüz hale gelmesi ile de daha bir yaşanır olacak. Tabii bunların yanında duyurulmuş ama satışa sunulmamış birçok gelişim de var. Ama çok yakında sanal dünyalar için çok büyük bir değişimin daha satılmaya başlanacağını söylesem?..

Bilgisayarınızdan el yazınızla e-mail gönderin

Sami Erguner | 08 June 2011 18:16

Marka bilinirliği ve dünyada 100’den fazla ülkedeki yaygın satış ağı ile Pilot kalemleri Japonya’nın en köklü ve büyük kalem üreticisidir. Pilot tarafından geliştirilen bir web uygulaması ile artık isteyenler kendi el yazılarını kullanarak sevdiklerine e-mail gönderme özgürlüğüne kavuşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken “buraya” tıklayarak ilgili web sitesindeki videoyu izledikten sonra next butonuna tıklayarak devam etmek. Eğer bir yazıcınız yoksa harf tablosunu pdf olarak print ederek bilgisayarınıza kaydedip, photoshop veya benzeri bir programda da size özel el yazısı karakterlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

DAEMON TOOLS

| 20 February 2011 13:13

Arkadaşlar deamon tools’u size anlatıcam deamon tools kaydedilmiş iso,bin,mdf, vs. diğer popüler disk imaj dosyalarını oluşturduğunuz sanal sürücüleri üzerinden açıp bilgisayarınızda takılı olmayan cd/dvd dibi medyaları bilgisayarınıza takılıymış gibi kullanmanıza yardımcı olan bir sanal sürücü oluşturma programı dır proglar ile bilgisayarınızfa 4 taneye kadar sanal disk oluştura bilir ve bu diskleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz hafızasına aldığı dilgileri sorunsuz çalıştıran bu program ile artık iso,bin,gibi sanal disk üzerinde kullanılmaya hazır kalıp dosyalarını rahallıkla açabilirsiniz buyrun

PrintBrush 4X6

maxhoper | 02 February 2011 16:25

Printdreams firmasının geliştirdiği printbrush serisinin son versiyonu olan printbrush 4X6 fotoğraf makinesi ve aynı zamanda mürekkep püskürtmeli bir yazıcı.
Sıradan bir fotoğraf makinesinden sadece biraz büyük olan bu aygıtla fotoğraf çekilebiliyor ve çekilen fotoğraflar herhangi bir düz yüzeye, aygıtın düz yüzey üzerinde gezdirilmesi sayesinde yazdırılabiliyor.

PrintBrush
PrintBrush

Hp eprint ile istediğiniz yerden yazdırın

zerreman | 03 January 2011 16:36

Hp’nin yeni nesil yazıcısı artık istediğiniz yerden e-posta aracılığı ile dilediğinizi yazdırmayı sağlıyor. Hp eprint, Blackberry, iPhone, iPad, masa üstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, netbook veya diğer akıllı telefonlar ile kullanabiliyor ve herhangi bir ücret ödemeden bu servisten yararlanabiliyorsunuz.

Toshiba’nın yeni nesil yazıcısı

GonuR | 02 January 2011 17:05

Toshiba, silinebilir çıktılar üreten bir yazıcı üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bu çevreye duyarlı yazıcı, ısıtıldığında rengini kaybeden mürekkeple çalışıyor. Yazılar silinebildiği için yazıcı kağıtları tekrar tekrar kullanabiliyor-yaklaşık 5 kez kullanılıyormuş-. Kağıtları tekrar tekrar kullanmak karbondioksit emilimini yüzde 60 azaltabiliyor; ama bu yöntem geleneksel fotokopi yönteminden yüzde 20 daha pahalıya mal oluyormuş.

Teknoloji Harikası Monitör

bulukas | 07 December 2010 19:49

Min Cheo adlı donanım uzmanının geliştirdiği Document Extractor monitör dünyasında çığır açacak birçok özelliğe sahip. Bu harika monitör tarayıcı, yazıcı ve monitör birarada sunuyor.

Document Extractor
Document Extractor

Resimde her ne kadar ince gözüksede, tarayıcının ve yazıcının monitör kalınlaştıracağı muhakkak. Tarayıcı ve yazının kalitesi ve biçimi hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş. Mesela yazıcının lazerli mi yoksa püskürtmeli mi olduğu önemli bir konu.

Tarayıcı ve yazıcının bütünleşik olduğu Document Extractor bir Koreli tarafından geliştirilmiş; fakat şimdilik kağıt üstünde kalacak bir proje gibi duruyor.

Çıktı Almak

Java99e | 03 November 2010 15:59

Web sayfalarından çıktı alırken reklamlara, logolara ve URL adreslerine boyun eğmek zorunda değilsiniz.

1. PrintWhatYouLike

Çıktı almak istediğiniz web sayfasındaki imajları ve istenmeyen reklamları kaldırıp, font büyüklüğünü ayarlayabiliyorsunuz.

2. GreenPrint

Dokümanları analiz ederek URL, reklam, logo ve gereksiz bölümleri basılacak alandan çıkartıyor. Ayrıca, bir de PDF yazıcısı içeriyor.