bildirgec.org

GonuR

7 yıl önce üye olmuş, 4 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Bu radyo dalgalar yaratıyor :)

GonuR | 18 February 2011 15:40

Duşta şarkı söylemeyi sevenlere müjde! Çoğumuz duştayken müzik dinlemeyi severiz. Bu nedenle birçok kişi banyosunda bir radyo bulundurur.
Bu radyoyla istediğiniz kanalı herhangi bir pil kullanmadan dinleyebilirsiniz; çünkü enerjisini sudan elde ediyor. Böylece doğaya zarar vermiyor.
Radyoyu monte etmek için gerekenler kutusundan çıkıyor.Zaten kurulum için yapmanız gereken sadece hortuma monte etmek.
Radyo bir miktar enerji depolayabiliyor. Yani su kesildiğinde radyonuz bir süre çalmaya devam ediyor.

Solowheel: Bir tekerlekten çok daha fazlası…

GonuR | 17 February 2011 16:08

Hep hayal ederdim bir yere giderken, basit ve kullanışlı bir şey icat edilse, onun sayesinde daha çabuk ve daha eğlenceli gidebiliriz. Yani kısa mesafeler katederken araba kullanmaktan ziyade benim düşündüğüm çok daha mantıklı olurdu. Bu ürünü görünce hayalimin bir nevi gerçekleşmiş olduğunu anladım.

Toshiba’nın yeni nesil yazıcısı

GonuR | 02 January 2011 17:05

Toshiba, silinebilir çıktılar üreten bir yazıcı üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bu çevreye duyarlı yazıcı, ısıtıldığında rengini kaybeden mürekkeple çalışıyor. Yazılar silinebildiği için yazıcı kağıtları tekrar tekrar kullanabiliyor-yaklaşık 5 kez kullanılıyormuş-. Kağıtları tekrar tekrar kullanmak karbondioksit emilimini yüzde 60 azaltabiliyor; ama bu yöntem geleneksel fotokopi yönteminden yüzde 20 daha pahalıya mal oluyormuş.

Elektronik Kelebek

GonuR | 31 December 2010 09:38

elektronik kelebek
elektronik kelebek

Çocukken kavanozlara bir şeyler saklamak hepimizin hoşuna giderdi. Ama tabii bir süre sonra içine koyduğumuz canlı ölünce üzüntümüz, baştaki mutluluğumuzdan çok olurdu. Yeni nesil artık böyle duyguları yaşayamayacak çünkü bu garip zamazingoya bakınca içinde gerçekten de kelebek varmış gibi görünüyor, ama aslında yok.

elektronik kelebek
elektronik kelebek