bildirgec.org

yaş hakkında tüm yazılar

Türkiye’nin Sağlık Profili

bithikotsis | 31 March 2011 18:02

Yıllar baz alınarak eskiden yeniye sıralı yaş ortalamaları, bu ortalamaların dünya ülkelerine göre sıralamadaki yeri, Türkiye’deki ölüm sebepleri ve oranları ve bu oranların büyükten küçüğe sıralanması, bunların ortalamalarının dünya dünya ülkelerine göre sıralamasındaki yeri, kanser tiplerinin sıralaması, sağlık risk faktörleri sıralaması,

Türkiye’nin demografik özeti ve bu sıralamaların neredeyse hepsinin iyiden kötüye skalası ile renklerle gösterimini içeren zengin bir kaynak hazırlamışlar. Buradan görebilirsiniz.

Bir Barış Adamı: Martin Luther King

admin | 07 March 2011 11:58

Tam adıyla Dr. Martin Luther King Jr. bir afro-amerikan papaz, teolog ve Amerikan yurttaş hakları hareket önderidir.
1929’da Atlanta’da dünyaya geldi. Okuduğu Marehouse Koleji’ndeki yurttaş lideri olan rektör Benjamin Mays’den etkilendi ve bu okuldan sosyoloji mezunu olarak ayrıldı. 1951’de Crozer Teoloji Fakültesini 1. olarak tamamladı ve 1955’de Boston Üniversitesinde Sistematik Teoloji üzerine master yaptı.

Hotmailiniz kaç yaşında?

98783 | 27 November 2010 15:35

Hotmailiniz kaç yaşında?

msn
msn

Bu yazıma başlamadan okuyan herkese teşekkür ederim.
Arkadaşlar öncelikle Bu siteye giriyoruz ve Windows
Live Account Manager Sayfasına kullanıcı adınızı ve parolanızı
yazıp giriş işlemini yapıyoruz.
Sayfada bilgileriniz çıkıyor böylece ne zaman o adrese sahip olduğunuzu öğrenebiLirsiniz..
faydalı olması dileğiyle 🙂

Artık….

suleceizler | 06 August 2010 10:02

Artık geride kaldı yıllarım,tecrübesiz yıllarım.
Yaptığım hatalar,pişmanlıklar ,paranoyalarım acayip takıntılarım hepsi geride kaldı.
Düşünmüyorum,üzülmüyorum artık keşkelerime
Bumerang değil ki zaman geriye dönsün de düzelsin hatalar.
Yok asla mümkün değil zamanı geri çevirmek,istemesen de kayar avuçlarından kum taneleri gibi,bazen akan bir su gibi ama geri dönmez istesen de çok istesen de tutamazsın zamanı…
Artık başka bir vakit açılmıştır önünde ,başka umutlar,başka acılar ,başka sevdalar
Artık sen öğrenmişsindir zaman yaşadığın andır
Ne geçmişe dönebilirsin,ne geleceği görebilirsin
Zaman şimdiyi yaşamaktır artık,doyasıya ,her anını içine çekerek yaşamaktır.
Ders almaktır geçmiş hatalarından,kaygılanmayı kesmelisin gelecek için ,çünkü her kaygın bugününü baltalar,yaşayamazsın anını ,kaçırırsın..
Kaygılanma artık hem kaygılansan çözümemi ulaşır sanıyorsun dertlerin
Sadece anını kaçırırsın hayatın,

güneşin parlaklığını,ayın sana gülüşünü ve bir çiçeğin açmasını,derin derin nefes almasını…
Bırak artık düşünme ,anı yaşa ,artık öğrendin yaşamayı ,bırak yaşam sana aksın,seni fırtınalarıyla sarsmadan ,sen bırak kürek çekmeyi.
Akıntıya karşı kürek çekilmez ki çocuğum,büyüyünce anladım bende
Anladığımda yolun yarısındaydım,hala yarısındayım farkına varmam bu kadar yılımı alsa da
Artık biliyorum ya ,bu yeter bana…

Bu sana son sesleniş!

witamin | 30 July 2010 13:20

Sevgilim…
Halle anlatamadığımı dille anlatmaya çalışıp; dille de anlatamadığımı elle anlatmaya çalışıyorum şuan.Bu defa da olmazsa bir dahaki sefere neyle anlatırım Allah bilir.

Senin de bildiğin( bazen unuttuğun) üzere yarın doğum günüm.Kaç yaşına gireceğimi bilmek ister misin? Kadınların yaşı sorulmaz dediğini duyabiliyorum.Görünüşe aldanıp evlenme tarihimizi “daha genciz” diyerek yine ileriki bir zamana ertelemeyesin diye sen sormadan söyleyeyim ben : 40 . Evet tam kırk. Bunu sana neden söylediğimi ileriki paragraflarda daha iyi anlayacaksın.Bu yüzden okumaya devam et hayatım…

20 yıl sonraki yaşlılık haliniz!

| 17 May 2010 11:52

sevgili arkadaşlar, resminizi programa ekleyerek 20 yıl sonraki yaşlılık halinizi hiç merak ettiniz mi? işte sizlere bunu ispat edecek muhteşem bir program tıklayınız…

orijinal resim

20 yıl sonraki resim

YAŞINI GİZLEYEN KADINLAR

keremx | 18 February 2010 17:25

YAŞINI GİZLEYEN KADINLAR

SANATÇILARIN YAŞLARI/ Genelde kadınlar yaşlarının bilinmesini istemezler. Özellikle de 20 yaşından sonra…Neden acaba? Tüm güzellik ve asalet genç yaştan mı ibarettir? Bu ayrı bir tartışma konusu.

Bayanların görünümü ile gerçek yaşı arasında dağlar kadar fark olur. Ama siz onu fark edemezsiniz. Kadınların bakım ve görünüm anlamında öyle sihirli formülleri vardır ki, siz onları her zaman en az 10 yaş genç görürsünüz. Tabi kozmetik sektörünün gücünü gözardı edemeyiz.

2009 Internet Aleminden Ne Haber?

cevahirrr | 08 February 2010 18:02

2010‘a yaptığımız hızlı bir girişten sonra arada arkamıza bakıp 2009’da neler olmuş demekten kendimizi alamıyoruz. Günden güne değişen, gelişen internet dünyasında neler değişmiş merak edenler için çok güzel bir çalışma sizlerle.
Öncelikle kaynağı paylaşmakta fayda var. FOCUS
Aşağıda tam 100 tane daire var. 100 daire 100 insan olarak düşünerseniz, bilgileri bir görüşte anlamanız çok kolay olacak.

Şimdi başlayalım:
1. Erkeklerin %74’ü internet kullanıcısıymış.

gulsey anne

admin | 02 February 2010 09:43

O daha piyasada yoktu sevgili Gulsey Hafif.Org’a üye oldugunda , benimle tanıştıgında.Bir planda da yeri bulunmuyordu buradan gerçek hayata taşınan arkadaşlıgımızın temelleri atıldıgı zaman. Bir süpriz yaparak dünyaya merhaba diyeceginin sinyalini vermesi benim taşınmamla birdir, bana kıyamayıp gelip tüm ağır işlerimi yapan Gulsey o işleri yaparken onu taşıdıgını henüz öğrenmemişti.

Annesi onu taşımaya başladıgından beri ara verdi Hafif’e, ancak bizim dostlugumuza hiç ara verilmedi.Aylardır birlikte bekledigimiz heyecanlı ve bir türlü geçmek bilmeyen zaman bugün meyvesini verdi sevgili arkadaşım Gulsey’in oğlu bugün 11:00 civarı dünyaya geldi.21. yüzyılın üçüncü palindrom tarihi küçük bebeğin doğdugu gün oldu, tarihi tersten ve düzden okuyunca çıkan sonuç aynı.