bildirgec.org

vector graphics hakkında tüm yazılar

Hazır vektörel grafik setleri

siriusbee | 31 March 2010 14:20

Tasarımcılar olarak vektörel tasarımın hayatımızda ayrı bir önemi vardır bilirsiniz. Vektörel tasarım yapmak zahmet ister, detaylı çalışmak ister, zamanımızı alır vs. Bu nedenle de çoğu zaman hazır vektörel grafiklere ihtiyacımız olur. Üstünde istediğimiz değişiklikleri yaparak hem zaman kazanırız hem de işimizi kolaylaşıtırırız.

Siz de tasarımlarınızda hazır vektörel grafiklere ihtiyaç duyanlardansanız bu bildirideki hazır vektörel grafik setleri çok işinize yarayacaktır diye düşünüyorum.

yepyeni 23 muhteşem adobe illustrator dersi

xerre | 07 June 2009 10:32

Adobe Illustrator profesyonel sanatçı ve tasarımcılar tarafından tercih edilen çok yönlü resim işleme programlarından birisi. Adobe Illustrator kullanmayı bilen için oldukça faydalı bir araçtır. onu, ister web sayfası tasarımlarınız için isterseniz grafiksel çalışmalarınız için imaj ya da animasyon tasarlamada kullanabilirsiniz. ayrıca photoshop‘ta yaptığınız işleri illustrator’a aktarabilir, web için kolay ve etkieyici butonlar yapabilirsiniz.
tasarımda bu denli güçlü bir araç olan Adobe illustrator için hazırlanan dersler onu öğrenmek isteyenler ya da tasarımlarında Adobe illustrator’u kullanan tasarımcılar için önemli kaynaklardır.
burada da tasarımcılar için 23 adet kullanışlı Adobe illustrator dersine yer vereceğiz.

Easily Make Shiny Realistic Vector Hair

Abstract Colorful Waves in Illustrator

15 Ücretsiz Müzik Vektör

filezza | 29 April 2009 17:42

15 Free Music Vector Download
15 Free Music Vector Download

Müzik ile ilgili 15 yeni ve kaliteli vektör, ücretsiz indirilmek için müzik severleri ve tasarımcıları bekliyor.

İşte liste;

1- Melodi Arkaplan | indir

Music Melody Background Vector Download
Music Melody Background Vector Download

2- Müzik Arkaplan | indir

Vector Music Background Download
Vector Music Background Download

En İyi 80 Adobe Illustrator Dersi, Fırçası, .EPS’si ve Kaynağı

pinkfloyd | 06 March 2009 20:00

İnternet üzerinde bulunan onlarca vektör paketi, fırçası ve şablonları sayesinde Adobe Illustrator, günden güne web tasarımcıları arasındaki popülerliğini artırıyor. Bu tip eklentiler sayesinde çalışmalarınıza dilediğiniz görünümü kazandırabilir ve daha profesyonel görünümlü çalışmalara imza atabilirsiniz.

Bugünki yazıda İnternet üzerindeki en iyi 80 Adobe Illustrator dersini, fırçasını, .eps dosyasını ve kaynaklarını bulacaksınız. Makalenin anlaşılabilirliğini daha da kolaylaştırmak için kaynakları gruplara göre ayırdık:

  1. Adobe Illustrator Dersleri
  2. Adobe Illustrator Motifleri
  3. Adobe Illustrator İpuçları ve Hileleri
  4. Adobe Illustrator Fırçaları
  5. Vektör Paketleri
  6. Vektör Kaynakları

İşte başlıyoruz…

Adobe Illustrator Dersleri

Vektör Ninja Çetesi Oluşturmak

Bu rehberde basit şekilleri ve araçları kullanarak nasıl güzel görünümlü bir grup ninja karakterini oluşturabileceğinizi öğreneceksiniz. Özellikle Illustrator’a yeni başlayanlar için ideal.

Logo Tasarım Projesi – Adım Adım Yönergeler

Konseptten tasarıma kadar tüm aşamaları ile bir logo tasarım projesinin nasıl işletilebileceğini öğrenmek için bu rehberi takip edin.

Vektör Hazinesi

kawi | 18 July 2008 16:48

Burası vektörlere ilgili olan ve illüstrasyonlara çalışmaları yapanlar için 60’tan fazla kaynak, ipucu ve tutorialın yer aldığı bir derleme hazırlamış.Bakmak lazım 🙂

Draw Your Self Portrait
Draw Your Self Portrait

Ücretsiz clip art galerileri

spy1983 | 10 November 2007 15:34

Microsoft Word deki aynı ve sıkıcı clip art dosyalarından sıkıldıysanız ve daha neşeli, değişik resimler isterseniz The Open Clip Art Library işinizi görecektir. 10000 ‘den fazla, büyülttüğünüzde bozulmayan vektör grafik imajlar bulunmakta ve siz bunları kişisel veya ticari işlerinizde ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

inkspace 0.45.1

ufopilotu | 05 April 2007 22:24

download adresinden çeşitli işletim sistemleri için indirilebilir durumda. (linux versiyonu , windows 32 bit versiyonu, mac/osx versiyonu)inkspace açık kaynak kodlu ve benzerleri olan Illustrator, Freehand, CorelDraw, or Xara X gibi svg formatını kullanıyor. inkspace’in en önemli özelliği Xml, Css ve Svg formatlarını kullanarak güçlü çizimler oluşturmak. editör sayesinde svg, tiff, jpeg, png formatlarına dönüşüm yapmak mümkün.