bildirgec.org

uzaylılar hakkında tüm yazılar

Projenin adı; MAVİ IŞIK 5

nihansage | 08 April 2011 12:21

Emre ve arkadaşları, tılsımlı gömlekler Topkapı sarayından getirtilene kadar, TBMM nin imamının kendilerinden istediği gibi gusül abdesti almışlardı. Yanlarında bulunan imam Hüseyin onlara ne yapmaları gerektiğini söylüyordu.

-Bu gömlekler çok özeldir. Osmanlı padişahları, savaşa giderlerken ve önemli kararlar alırken bu gömlekleri giymişlerdir. Şimdi de sizleri Allahın izniyle koruyacaktır.

Gurubun elektironik dehası olan Uğur, Hüseyin hocaya merak ettiği soruyu sordu.

ufo kaçırılması lambası

konami | 10 May 2010 16:59

Bu dünya dışı varlıklar tarafından kaçırılma temalı lambalar
Jason Dietz tarafından tasarlanmış. Lamba, yeterince incelikli bir çekici ışın etkisi sunuyor. Videoda lambanın huzmesinin tabanındaki ineğin havalandığı görülüyor.

O – 3

Colpadan | 02 November 2009 12:57

Şehrin ışıklarından kurtulmuştu. Günlerdir yağan yağmur da dinmiş, yerini pırıl pırıl sakin bir geceye bırakmıştı. Kumsalda uzunca bir süre yıldızları seyretti. Zihnindekilerin tamamı boşalmıştı. Evrenin sonsuzluğuyla karşılaşınca, düşüncelerindeki harflerin her biri yıldız olmuştu sanki. Kelimelerse takımyıldızları oluşturuyordu. Tüm gökyüzü büyük bir hikayeydi adeta. Tüm yapması gereken, bu hikayedeki rolünü bulmaktı. Şehirden uzaklaşınca tüm dünyadan kurtulmuş, uzaydaki boşlukla hayat bulmuştu. Az önceki haykırışını durduran da işte bu derin boşluktu.

uzaylılara nasıl web site eklenir ?

monartr | 02 November 2009 10:21

bildirgec de sayfanın üzerinde yazan uzaylılar kısmına nasıl site eklenir. bu bölge reklam alanımıdır ücretlimidir varmıdı bilen duyan ??

Brigen’in Buluşu

Colpadan | 01 November 2009 16:46

Sabahleyin bir iyi bir de kötü haberle güne başladı Brigen. Kötü haber, artık Brigen’in hiç bir projesine destek verilmeyişiydi. Yıldızlararası seyahat projelerinin hepsi rafa kalkmıştı. İptal etmeyi düşündüğü ışık hızı gemileri projesi zaten çoktan tarihin tozlu sayfalarında kalmıştı. 26 yıl çok uzun bir süreydi ve aslında Brigen’in kendisi tarih olmuştu. Artık bir bilim adamı olarak kendisine sadece saygı duyulabilirdi. İşlevini yitirip oyun dışında kaldığını düşünerek hüzünlendi.

Brigen’in Dönüşü

Colpadan | 30 October 2009 14:46

Brigen, gelmiş geçmiş en büyük bilimadamı olarak kabul ediliyordu. Evreni keşfeden anlamına gelen bir lakabı bile vardı. Tüm bu uzay zaman hesaplamaları, solucan delikleri, ışınlama teknolojileri, hepsi onun eseriydi. Pladeba halkı bugünkü teknolojik gelişimlerini Brigen ismindeki bu dehaya borçluydular. Brigen için evrenin çözülemeyecek hiçbir sırrı yoktu. Üstesinden gelinemeyecek hiçbir bilimsel sorunu kabul etmiyordu. En büyük hayali evrendeki diğer zeki canlılara ulaşabilmekti. Küçüklüğünden beri onu bilim adamı olmaya iten en büyük şey bu hayaldi. Işık hızına* yakın hızlarda gidebilen gemiler yapmış ve bu sayede hem zamanda ileriye yolculuğu gerçekleştirmiş, hem de yakın yıldız sistemlerine ulaşabilmişti. Fakat buralarda buldukları tahmin ettiği gibi kum ve kaya çölünden ibaretti.

Uzayda yaşam belirtisi ve uzaylılar

siriusbee | 23 September 2009 17:54

Burada yayınlanan habere göre Astronomy and Astrophysics dergisinin yeni sayısında güneş sisteminin dışında dünyaya çok benzeyen bir gezegenin keşfedildiği bildirildi.

Şu ana kadar güneş sisteminin dışında keşfedilen en küçük gezegen olan Corot-7b‘nin yoğunluğu aynı Dünya’daki gibi kayalıkmış ancak gezegenin yüzey sıcaklığı 1000 – 1500 santigrat olduğundan dolayı yaşama imkanının olmadığı açıklanmış.

100 adet resmedilmiş korku filmi posteri

xerre | 04 November 2008 08:09

çocukken birçoğumuz korku filmi izlemiş ve bunlardan etkilenmişizdir. hatta etkilenme durumunu biraz abartığımız durumlar da olmuştur.

tarantula
tarantula

örneğin çocukluğunda jaws ve pirana gibi filmleri izleyip, o dönemlerde denize çekinerek girenlerin sayısı çok da az değilir.

pirana
pirana

zombiler, hayaletler, katil köpek balıkları, vampirler, yaratıklar, uzaylılar, dev böcekler… genelde konu buna yakındır. konu böyle gerçek dışı olunca da o dönemde afişler, genelde resmedilirdi.

dev karıncalar
dev karıncalar