bildirgec.org

tv hakkında tüm yazılar

IKEA soruyor: televizyon monte edebilir misin?

shane | 09 December 2012 14:33

İsveçli mobilya devi IKEA, Uppleva TV isimli ürünü ile teknoloji dünyasını sarsıyor. Bir “deneyim televizyonu” olarak adlandırılan ürün, 2012 Nisanında piyasaya sürülecek.

Çinli teknoloji firması TCL Multimedia ile IKEA’nın ortak ürünü olacak Uppleva, Blu-ray / DVD çalıcı, surround sound (wireless sub woofer ile), USB girişi, HDMI portları, FM radyo ve internet bağlantısı içeriyor. IKEA renkleri ve tasarımları ile mağazalara gelecek olan televizyonun değeri, yaklaşık 960 $ civarında olacak.

Yassı kutulara girecekse işimiz zor…

”Game Of Thrones”

d e g g i a l | 15 June 2011 13:15

”Spoiler içermez”.
Öncelikle yayınlanan onca dizi içerisinde ne izleyeceğine karar veremeyen izleyip,zaman ayırıp buna değmesini arzu eden takipçilere hitab ediyorum bu yazımı.Nedenlerimden ilki henüz ilk sezonu çekilen dizinin 9. bölümünde Sibel Kekilli‘ye rastlamam ve böylesine bir yapımın içerisinde yer aldığını görmekten ötürü duyduğum gurur oldu.İkincisi ise ilk bölümünden beri konunun beni içine çekmesi ve uyandırdığı merak.Konusuna gelince 7 krallığa ayrılmış topraklardaki lordların taht kavgaları,güneyden kuzeye gözlenen farklılıklar,modern,geri kalmış,gelişmekte olan topluluklar…
Dahası hırs,intikam,entrika…hepsi bu fantastik-epik yapımda toplanmış.

Medya Şaklabanları tasarım ve içeriğini yeniledi

il010472 | 02 May 2011 21:11

Medya okur yazarlığı üzerine tartışmalar devam ederken insanlar hep aynı haberleri okumaktan sıkıldı. Ayrıca yandaş,destekçi vb medyaların türediği bir ortamda tamamen yandaş olmayan medyanın öteki gündeminden haberler veren internet sitesi medya şaklabanları yenilendi.
Daha önceleri blog mantığı içerisinde olan site yeni ve medya üzerine bilinen yazarlarında eklenmesiyle haber sitesi düzenine girdi. Genç iletişim öğrencilerinin yazılarını gönül rahatlığı ile yazdığı yalaka ve kayırılmış haberlerin olmadığı medya haberlerini okumak isteyenler, yeni tasarımıyla Medya Şaklabanlarını ziyaret edebilirler…

HTPC’ye Alternatif

Beacool | 20 March 2011 13:44

HTPC’ye Alternatif

Veebeam

Televizyon anlayışı değişiyor. Tv deki bu yadsınamaz. Full hd nin bile yavaş yavaş aşılmaya başladığı bir dönemin içindeyiz. Bu teknolojinin ilk çıktığı günleri hatırlıyorum da o dönemler görüntüyü bırakın çoğaltmak iletmek dahi pek istikrarlı değildi.

Günümüzde ise gelişen teknoloji hdmi kablolarla bu gayet basit. Hatta bu kablolar versiyon numaralarına bile sahipler. Görüntüyü çoğaltmak ta iki tak çıkarla mümkün. Ama halen bir sorun var. Kablosuz iletmek…

evinizden tv kanalı kurun

silver530 | 01 March 2011 11:32

internette yapılabilecek en ilginç şeylerden birisi de tv yayını yapmaktır. bunun için bir adet web kamerasına ihtiyacınız var. internet üzerinden tv yayını yapmak için çok seçeneğiniz bulunuyor. ancak bunların çoğu için az ya da çok teknik bilgiye ihtiyaç var. biz şimdi teknik bilgi gerektirmeyen servislerden çok başarılı olanlarından biri olan camstreams‘i inceleyeceğiz.

camstreams
camstreams

şimdi bu servis sayesinde evimizdeki webcam ile messenger’dan kolay bir şekilde arkadaşlarımızla görüntülü görüşebildiğimiz gibi bir tıkla dünyaya yayın yapabileceğiz. bu siteden yayın yapmak istiyorum dedikten sonra üyeliği tamamlamamız gerekiyor.

yayın yapmak istiyorum
yayın yapmak istiyorum

Yeni bağımlılığımız “Terra Nova”

queennothing | 08 February 2011 13:41

A.I. Artificial Intelligence (Yapay Zeka), Jurassic Park, Jaws, Schindler’s List gibi yapımlardan tanıdığımız yönetmen Steven Spielberg, bu defa bilim-kurgu dizisiyle geliyor. Jurassic Parkvari bir dizi olan Terra Nova, 2149 senesinde geçiyor. İnsanoğlunun yok olmaya başladığı zamanda durumu düzeltmek için yaklaşık 85 milyon yıl geriye gidecek olan dizide Jason O’Mara, Landon Liboiron, Shelley Conn, Christine Adams, Naomi Scott ve Stephen Lang rol alıyor.

4 Hatlı Cep Telefonu (Quad Sim) Dünyada İlk

mrcherie | 04 February 2011 10:38

4 hatlı cep telefonu
4 hatlı cep telefonu

Dünyanın ilk 4 hatlı cep telefonu; Flying F160. Evet yanlış duymadınız 4 hatlı cep telefonu.
QWERTY klavyeye sahip bu telefonla mesaj yazmak çok kolay. Dokunmatik ekranı sayesinde kullanım kolaylığı sağlayacağı da açıkça ortada. Ama en büyük özelliği 4 adet sim kart yuvasına sahip olması.

siyah beyaz hayat

zarifce | 14 January 2011 17:22

Yıl 1975. Babam fabrikada işçi olarak çalışıyor. Evimiz şehirlerarası yol üzerinde ve yola 30 metre mesafede, iki katlı evin bodruma benzer alt katı idi. Üst katta ev sahibi oturuyordu. Televizyon seyretmek için ev sahibine çıkardım üç yaşında bir çocuğu geri çevirmezlerdi her gün gitsem gelme demezlerdi. İyi insanlardı.
Evimizin girişi yüksekçe bir basamak gibiydi ve ben eve girerken önce oturur sonra içeri girerdim çıkarken de ellerimle destek alıp öyle çıkardım. Girişe göre sağ tarafta demirden yapılmış, üzerinde kalın sünger ve duvara dayanmış hasır yastıkları olan sedirimiz vardı ve yüksekliği boyumu alıyordu. Salon gibi kullanılan girişin tam karşısına annem eğreti duran ve sehpaya benzeyen ağaçtan yapılma bir masa koydu ve etrafını güzelce düzenledi. Salonda sedirden başka bir şey yoktu ortada incecik bir halı kenarlarda yine duvara dayanmış hasır yastıkların önünde konmuş oturmalık minderler vardı bazen bu minderleri bir araya getirip üzerinde takla atıp, yuvarlanarak oynardım.