bildirgec.org

turuncu hakkında tüm yazılar

Pembeden sarıya geçerken

zarifce | 09 February 2011 10:12

Gözlerini kapat, geçmişi düşün!
Nereden geldin? Ne haldeydin?
Bulunduğun zamanı, kim olduğunu düşün!
İnsanları, dost ve akrabanı,
Kaybetsen de, aileni düşün!
Faydan ne? Zararın ne?
Geleceği düşün!
Nereye gidiyorsun? Ne halde olacaksın?
Seni neler bekliyor?
Etrafındaki insanlar var olacak mı?
Sen var olacak mısın?
Gelecekten, faydan ne? Zararın ne?

YAŞASIN TURUNCU !!!

firatocal | 08 July 2010 13:42

mükemmel tasarlanmış bir Hollanda milli takım forması daha...
mükemmel tasarlanmış bir Hollanda milli takım forması daha…

Dünya Kupası ‘ nda milli takımımız olmayınca bazen kimi tutacağını yada nasıl sevineceğini bilemiyorsun.. İşte o zaman size en yakın takımın yada o milletin sevinme şekillerine odaklanıyorsun.. Hollanda – Uruguay yarı final maçında kafam hiç de o kadar karışık değildi.. Çünkü inanıyordum ki , turuncu portakallar takip ettiğim önceki dünya kupalarından beri sevdiğim tarzdaki ofansif yani hücuma yönelik pozitif futbol oynayacaklardı.. Geçmiş kupaların çıkardığı , zihnimde yer etmiş büyük Hollandalı futbol yıldızlarını hayal ettiğimde ve bu kupadaki futbol yolculuğunu düşündüğümde maça başlamadan önce turuncu portakalların yanında yer alarak geçtim evimdeki rahat , püfür püfür klimalı , çay keyifli , bol meyvalı locamın başına… ” Haydi bastır , ahhhh kaçtı , yapmayın Allah aşkına ” tarzı çığlıklar içinde şölen havasında bir geceyi daha keyifli tamamlamış olduk..

oranje namı diğer portakallar
oranje namı diğer portakallar

Sevgili komşum , hayat duayeni Ali Amcamın maç içinde yaptığı eğlenceli yorumlar da unutulmamalı.. sizin de böylesi bir eküriniz yoksa ve atışamıyorsanız , vallahi keyfinizin de yarısı yok demektir , benden söylemesi…. Dünya kupasının son dönemecine girdiğimiz şu günlerde , kalan fırsatları daha iyi değerlendirip , sizin için de unutulmaz bir Kupa hatırası yaşamanız dileğimle.. En güzel seyirler ve çığlık çığlığa sevinmeler sizlerle olsun… Sağlıcakla ve mutlu kalın…
FIRAT ÖÇAL

YAŞAMDAN KISSALAR – YAŞATMAYA HİSSELER – 2

firatocal | 07 July 2010 23:59


Ntv ve 4 / 4 lük belgeseller … Bu ay ntv kanalının belgesel kuşaklarını kaçırmamanızı tavsiye ederim.. The Cove ve Food Inc.orjinal isimleriyle karşımıza çıkacak olan Koy ve Gıda Ltd. belgeselleri , yıla damgasını vuran ve büyük ses getiren yapımlar… Koy , yerel japon balıkçıların yunusları avlarken nasıl insanlık dışı hareketlere kalkıştıklarını belgesi olan bir başyapıt… Gıda Ltd. ise , gıda sektöründe hangi alengirli cengiz oyunlarının döndüğünü anlamamıza ve bu sayede yeme içme alışkanlıklarımızı bir kez daha gözden geçirmemize katkı sağlayan ibretlik bir belgesel…

Hayat Ne kadar Dijital ki?

hakanyucesoy | 29 July 2009 18:01

Kapaklı Dosya Tasarımları

Kapaklı Dosya Tasarımları
Kapaklı Dosya Tasarımları

herkesin bildigi fakat farkında olmadan olsa da kullandığı dosyalar aslın hep hayatımız içinde olup genelde sadece bir şeyleri dosyalamak için kullanılır, Peki bunları iş yaşamında veya okul dönemlerinde nakadar sık kullandığımızı düşünürsek bunu hayatımızın yarısından fazlasında kullandığımızın farkına varıyoruz .peki elinizde ki dosyanın kapağı ne kadar güzel olursa okadar dikkatli incelenecegi ve her nekadar söylenmesede ” süper miş” denilmekte olduğunu düşünmüşmüydünüz ? Aslında kapak ilk intiba gibi dir ve ilk 3 saniye içinde oluşur eğer hoşunuza giderse hoşlandığınız için daha sevecen davranırsız . davranırsınız değilmi ? , eğer düz bir renk ve sabit tonlarda olsaydı nasıl bakardınız ?

gizemli mi olsun isterdin?‏

lucky soul | 08 May 2009 09:52

diyorsun ki; senin sevilcelerin var.
diyorsun ki;saçların neden turuncu?
diyorsun ki; kilon fazla….
kusursuz değilim.
bak benim sivilcelerim var.
bak benim saçlarım turuncu.
bak benim kilom da var.
hayalinde yarattığın o mükemmel hatun da değilim.
çünki ben mükemmel değilim.

baksana yapmaya çalıştığım hiçbir şeyi beceremiyorum bile.
baksana seramik seramik dedim.
ille de seramik…
hani noldu şimdi?
buldum da ne oldu?
başım göklere falan mı erdi?
ayrılıcam diyorum, bırakıcam diyorum.
egosu büyük bir adamdan kaçarak kendi egoma yenik düşüyorum.
nerde kaldı onca savunduğum şey?
nerde kaldı onca okuduğum kitap?

İlham Veren Renkler Serisi – Turuncu

wrz | 28 October 2008 14:25

Orijinal bir fikir var olan şeylerin yeni bir kombinasyonundan başka bir şey değildir. Var olanların en güzelleriyle bilinç altınız yoğrulduğunda yeni fikirler üretmeye başlarsınız. Yani ilham almış olursunuz.

Bu amaçla sizler için İlham Veren Renkler Serisine başlıyorum demiştim.

1-İlham Veren Renkler Serisi – Kırmızı
2-İlham Veren Renkler Serisi – Turuncu

İşte turuncu ile oluşturulmuş beğendiğim web siteleri, logolar ve resimler:

BİR FOTOĞRAF KARESİ: TURUNCU VE PEYNİR

doxa | 19 August 2008 00:20

Turuncu pembe bir akşamüstünde çokta kalabalık olmayan bir kumsalı düşünün. Turuncu, pembe ve deniz yeşiliydi her şey, insanlar bile. Güneşe bakıyordum. Son bir iki saattir gözlerimi kitaptan ayırmadığım için, güneşi ve günü kaçırdığım telaşıyla bakıyordum gökyüzüne yattığım yerden. Gözlerim kısılmış ve yorgunken, birden gördüklerimle canlandılar. İlerde bir adamı gördüm. Turuncu kısa saçları ışıldıyordu. Sanki arka fonu özellikle onun için turuncu ve pembe tonlarına boyamışlar. Deniz tuzunun yaktığı dudakları pembeydi. Fonun geri kalan kısmı deniz yeşili… Adamın gözleri ıslak ve yeşil… Tıpkı güneş gibi ışıldayan yeşil cam parçaları gibi… Turuncu-pembe bir akşamüstü gibi güzel hisler hissettiriyordu gülümsemesi. Sanki her şey bir fotoğraf karesi için özellikle birleştirilmişti. Ya da bir film setinde miydim? Her ayrıntı bu kadar mı güzel olabilirdi? Belki de güneş çarpmıştı.Hayat bazen güzelliğini görmenize izin veriyor. Dudaklarını büzüp karşınıza geçiyor ve siz ‘vay canına! Mükemmel!’ diyorsunuz. İşte bu anlar bana kalırsa hayatın poz verdiği anlar. Fotoğraf çekinirken pozumuzu verir ve ‘peeeyniiir’ deriz ya! Tıpkı öyle! Hayatın peynir dediği an, işte o an çoğumuz ‘vaaayy canına’ derken şaşa kalır, yakalayamayız o pozu. Ama kimisi de çok iyi yakalar. Fotoğraf sanatı da buradan doğar zaten.
Tüm bunlar aklıma siyah beyaz bir fotoğrafı getirdi. Bir kedi yavrusu kendi gölgesine büyük bir şaşkınlıkla bakıyordu fotoğrafta. Arnavut kaldırımı üzerinde gölgesine şaşkınlıkla bakan kedi hayatın gülümsemesiydi, ‘peyniiir’ demesiydi. Benim turuncu tonlarında bir akşamüstünde turuncu tonlarındaki o gülümseme de gördüğüm şeyi, kim bilir kedicikte kendi gölgesinde gördü belki de. İkimizde o sırada ‘vay canına’ diyorduk sanırım. Hayatta ‘peyniiir’ diyordu bize. Çektim, hayat. Bu sefer pozunu yakaladım.
-peeeyniiirrr de!
-peyniiir!
-çektim, çok güzel çıktın, bak ne güzel gülmüşsün!
– =)
– vay canına!

Projektörlü Teknolojik Saat

fReewave | 08 April 2008 14:00

Birçoğunuzun evinde dijital saat vardır. Bu saat de ilk bakışta diğer ürünlerden kendini çok fazla ayırmıyor. İlk göze çarpan güzel tasarımı. Siyah, beyaz tasarım ve display ekranını kaplayan turuncu… Ama gecenin bir yarısı kafanızı eğip saatin kaç olduğuna bakmak için şekilden şekle girmek istemeyenler için, saati duvara projektör gibi yansıtan bir de sistemi var. Merak ettiyseniz buradan ayrıntılarına bakabilirsiniz.

Turuncular Sarmış Dört Bir Yanımı

Battlehammer | 27 November 2007 05:54

Oyle bir viagra furyası var ki şu minik dünyamızda, 8 yıldır değil dindirmek, daha hafifletebilen olmadı. Mail kutularımızı dolduran, hemen her reklam mecrasında karşımıza çıkan, kimimizin bu kadar cinsel problemi olan insanın varlığına şaşırmasına, kimimizin ise küstüğü hayatıyla tekrar barışmasına neden olan bu mavi mucize, yüzyılın icatları arasındaki haklı yerini çok kısa bir sürede aldı.

Ancak kapitalist ekonominin genel kuralları, ilaç şirketleri arasında hep var olan kıyasıya rekabetin alışılageldik süreci sonunda elbette piyasada tekel olarak uzun süre kalamadı. Önce taklitleri, ardından ciddi Ar-Ge süreçleri sonucu yaratılan kimi daha üstün, kimi zayıf rakipleri piyasada yerini aldı.