bildirgec.org

soru cevap hakkında tüm yazılar

Türkçe StackOverflow

AmiGa | 12 April 2012 12:46

Programlamayla uğraşanlar bilirler, ne zaman karşınıza sinir edici bir hata çıktı, ya da takılıp kaldınız bir yerde kurtarıcınız bu sitedir.
Soru-Cevap yapısında olan bu sitede google’da arayıp da bulamadığınız sorulara dakikalar içinde yanıt bulabilirsiniz.
Programcılıkla ilgisi olmayanlar için de alternatifleri burada bulabilirsiniz. Mesela burada video oyunları tutkunları için hazırlanmış bir site, burada ise filmler ve televizyon hakkında sorularınıza yanıt bulabileceğiniz site var.

soru cevap sitesi

rhymes | 15 June 2011 15:31

puan sistemine dayalı soru cevap sitesi srcvp.com istediğiniz her konuda sorular sorabileceğiniz bir paylaşım platformudur.

Facebook soru-cevap bölümü

pusluvadi | 03 May 2011 09:21

www.formspring.me Sitesini bilmeyeniniz yoktur ya da en azından bir şekilde duymuş olmayanınız. Facebook sonunda bu sitenin yapmış olduğu sistemede el attı ve soru-cevap uygulamasını geçtiğimiz hafta başlattı.
Aslında bu yazıyı yazma sebebim şimdiden gündeme oturacak bir soru-cevabın piyasada dolaşmış olması oldu.
Michael Carras diye bir şahıs 6/2(1-2)=? sorusunu profilinde paylaştıktan sonra bu soru milyonlar tarafından cevaplandırılmaya başladı.

büyük ekran sorunsalı

Aristocrat | 22 April 2011 22:15

merhabalar. yeni bir vaio laptop aldım. Ekranı 17″ boyutunda… Sorun şu: siteleri gezerken yazılar çok küçük oluyor. ctrl + tekerlek ile zoom yapmayı biliyorum ama her seferinde yapmak rahatsızlık veriyor… Tarayıcım olan google chrome’da nasıl bir ayarlama yapmalıyım ki sayfalar açılırken otomatik olarak ekranıma göre boyutlandırılsın?

bu arada aynı sorun flash oyun oynarken de var arkadaşlar. hem bu sefer zoom yapmak da işi çözmüyor. oyun büyümüyor çünkü. etrafındaki yazılar büyüyor sadece…

klavye yazmıyor

resolete123 | 12 March 2011 16:07

arkadaşlar ben karainci diye bir oyun oynuyorum. son 2,3 gündür oyun oynarken klavye belli bir süre sonra iptal oluyor yazı yazmıyor. (oyunu kapayınca düzelmiyorne not defterine yazı yazabiliyorum nede world programına)reset atmadan klavye düzelimiyor.(yeni kalvye ilede aynı sorun yaşanıyor) dün pc ye reset atmıştım ama sorunlar devam etti.buraya şikayetimi yazmadan hemen önce oyunu açıorum 3 dakika geçmeden klavye iptal oluyor 4 yada 5 dakika sonra pc kendi kendine reset atıyor. bir ara mavi ekranda cıktı karşıma. sizce bu sorun nedir. oyunda virüs yok tarandı, pc de olmaz dün format attım. yadımcı olursanız çok sevinirim

Bildiğini Söylemeyen Adam Değildir!

atalay ahmet | 15 January 2011 14:35

Her türlü bilgiyi bulabileceğiniz, duyduğunuz, gördüğünüz, bildiğiniz her şeyi özgürce paylaşabileceğiniz, her şeyi sorup, cevap alabileceğiniz; misal, “yaa, ezel’in adı neydiii?” sonra da cevap olarak, ” kenan imirzalıoğlu’nu tanımıyor musun? gerizekalı!” cevabını alabileceğiniz. ya da, “big bang patlamasını detaylarıyla bilen var mı?” diye sorup detaylı bir cevap alabileceğiniz, yazarlarının kendi bildiklerini, gördüklerini, duyduklarını sık sık aralıklarla yazdıkları özgür paylaşım platformudur.

yalnız bir sorun var; üyelik çok basit bir mail adresi ve bir kullanıcı adı girmek yeterli; fakat şifreniz e-postanıza biraz geç geliyor. onu da görmezden gelmek lazım bu kadar güzel bir platformda!

her sorunun cevabı burada!

tembelyarasa | 13 December 2010 16:05

akıl akıldan üstündür der atalarımız, bizi çok uğraştıran günlerimizi harcayacağımız bir soru kimisi için kolaylıkla cevaplandırabilecek bir sorudur.

internetten bilgi almak için kullanacağınız değişik bir yöntemden bahsedeceğiz forumları unutun gitsin bu işte uzmanlaşmış(soru-cevap) siteler varken neden zaman kaybedesinizki?

bu yüzden yazının devamında sizlere sorulara cevap alabileceğiniz sitelerden bahsedeceğiz ama kolaya kaçmamanızı önce arama motorlarını kullanmanızı bulamazsın soru-cevap sitelerine sormanızı öneririz.

Sosyal Sözlük : FSözlük

adavut | 12 December 2010 15:08

FSözlük Logo
FSözlük Logo

FSözlük facebook bağlantılı herhangi bir konu hakkında bilgilerinizi, tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz; aklınıza takılan herhangi bir şeyi sorabileceğiniz sosyal bir web sitesidir.

1 Haziran’da yayınlanan sözlük beta aşamasında olup devamlı geliştirilmektedir.

http://fsozluk.com

Yeni Siteler Keşfedelim – III

Atomic Bomb | 08 September 2010 12:30

Başladığım “yeni siteler keşfedelim” yazı serisine devam ediyorum.

Ohlife: Çok ilginç bir site daha. Bu site size her gece bir mail atıyor ve gününüzün nasıl geçtiğini soruyor. Siz cevap verip gönderiyorsunuz. Her gece tekrarlanan bu işlemde size gelen mailde önceki yazdıklarınızdan birini seçip size gösteriyor. Kendinizin, dertlerinizin, sevinçlerinizin ve üzüntülerinizin ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Emin olun kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bu tarz şeylerden, örneğin günlük tutmak gibi, hoşlanıyorsanız bu tam size göre. Site kişisel bilgilerinizin sadece kendiniz tarafından görülebileceğini de garanti ediyor.

Fake Name Generator: bazı sitelere üye olurken sahte bir isim bulmamız gerekebiliyor. Hatta bu sahte isim yanında, adres, iş, anne ismi, telefon, e-mail adresi, parola, doğum günü gibi bilgileri bir anda kafadan atmak durumunda kalabiliyoruz. İşte bu site sizler için sahte birer kişi yaratıyor. Üstelik bu kişileri oluştururken size bayan/erkek olması, ülke, millet seçenekleri de soruluyor. Tek kelimeyle harika.