bildirgec.org

atalay ahmet

11 yıl önce üye olmuş, 16 yazı yazmış. 19 yorum yazmış.

Patlat Küfrü İçinde Kalmasın!

atalay ahmet | 29 July 2011 23:45

S2yim.com
S2yim.com

s2yim.com | alternatif rahatlama mecrası

Herkes günlük hayatta bir çok şeye sinirlenir ve bunu bazen saygıdan bazen öyle olması gerektiğinden yani bir sebepten ötürü içinde saklı tutar ve bu sinir daha sonra daha acı bir şekilde çıkar.

Bu site hiç bir şeyi içine atmak zorunda olmadığın, sinir olduğun herşeye rahatça sövebildiğin ve esprili gözüken bir rahatlama mecrası.

Sen sinir olduğun şeyi yaz onlar s2yim damgasını yapıştırsın.

Bildiğini Söylemeyen Adam Değildir!

atalay ahmet | 15 January 2011 14:35

Her türlü bilgiyi bulabileceğiniz, duyduğunuz, gördüğünüz, bildiğiniz her şeyi özgürce paylaşabileceğiniz, her şeyi sorup, cevap alabileceğiniz; misal, “yaa, ezel’in adı neydiii?” sonra da cevap olarak, ” kenan imirzalıoğlu’nu tanımıyor musun? gerizekalı!” cevabını alabileceğiniz. ya da, “big bang patlamasını detaylarıyla bilen var mı?” diye sorup detaylı bir cevap alabileceğiniz, yazarlarının kendi bildiklerini, gördüklerini, duyduklarını sık sık aralıklarla yazdıkları özgür paylaşım platformudur.

yalnız bir sorun var; üyelik çok basit bir mail adresi ve bir kullanıcı adı girmek yeterli; fakat şifreniz e-postanıza biraz geç geliyor. onu da görmezden gelmek lazım bu kadar güzel bir platformda!

Özledim Seni…

atalay ahmet | 14 April 2010 16:05

Özledim seni.
Özledim eski günleri.
Sana bakıp ellerini tuttuğum o güzel günleri.

Bir anda aklıma geldin aylar sonra. Beni güzel gözlerinle görüp, hayatına kabul ettiğin andan, bırakıp gittiğin o ana kadar tüm yaşadıklarımız, yıllarımız, aşkımız geldi aklıma. Ne güzel de ‘aşkım’ derdin bana.

Gör şimdi halimi. Bırakıp gittiğinden beri bir hayalden çok daha uzaksın bana ve ben sensizlikle baş edemiyorum sevgilim.

‘Sevgilim’, ne kadar yabancı bu kelime bana senden yana. Sense bir başka kollarda.

huzurlarınızda yeni iphone!…

atalay ahmet | 12 April 2010 18:05

motorola droid
motorola droid

işte iphone’a göz kamaştıran rakip

ünlü cep telefonu mucidi yeni icat, iphone’un göz kamaştıran rakibi, piyasanın yeni göz bebeği motorola droid‘i iphone’a tercih etti.

motorola droid
motorola droid

modern cep telefonlarının yaratıcısı olarak bilinen martin cooper yeni deneyimler, gelişmeler ve icatlar için iphone’u geçici bir süreliğine bırakıp motorolanın yeni sunduğu android telefon droid’e geçti.

motorola droid
motorola droid

iphone çok etkileyici bir rakip olacak olan bu telefonun sloganı iphone’un ağzından çıkıyor ve diyor ki;

Duruyorum hala bıraktığın o beton kaldırımlarda…

atalay ahmet | 12 April 2010 13:28

Sen misin beni böyle seven?
Yerle göğün birleşmesi kadar imkansız.

Yoksa sen misin benden böyle nefret eden?
Doğmamış acıları bende var edip,
Sonra canım yansın diye,
Canımı almadan çekip giden.

Peki ben nasıl bilebilirdim?
Beni belli belirsiz bir duyguyla dolu,
Umutlar, hayaller ve dualarla bezediğini,

Güya gelecek diye bekletip,
Nam salmış bir sevda ile bir başıma,
Buralarda ve her yerde sensizliğe hapsedip,
Sonra yok oluşları sırtıma yükleyeceğini,

İşte o büyük devrim!…

atalay ahmet | 10 April 2010 11:04

bundan tam 15 yıl önce microsoft‘un windows işletim sistemi ile bütünleşik olarak sunduğu; spyglass mosaic‘i taban alarak geliştirdiği web tarayıcısı internet explorer’ın, bu yazımda ne aşamalardan geçtiğini, rakipleri arasından nasıl sıyrılıp zirveye ulaştığını ve ardından tahtını şu sıralarda nasıl, kimlere devrediyor olduğunu inceleyeceğiz.

  • o yılların hakim tarayıcısı olan netscape navigator‘un ie’ye en büyük rakip olduğu zamanlardı. ie piyasaya henüz girmiş ve zaman içinde gelişerek ilerliyordu.

işte ie’nin sürümleri ve gelişmeleri, rakipleri, yükselişi ve bugün yavaş yavaş tercih edilmemeye başlanması hakkında konuşma vakti…

Bugün Aslında Dündü (Groundhog Day)

atalay ahmet | 08 April 2010 09:45

Çok eski bir film “Bugün Aslında Dündü“. 1993 yapımı ve çok ilginç bir senaryoya sahip bu film. Senaristliğini üstlendiği bu filmin ne denli başarılı olduğunu gördüğünde eminim kendisiyle çok gurur duymuştur Danny Rubin.

Ben daha 3 yaşındayken piyasaya çıkan bu filmi, yaklaşık 10 yaşlarında seyrettiğimi ve o zamanın popüler filmleri arasında olduğunu hatırlıyorum. Kaliteli oluşu zamana yenik düşmeyip hala dillerde dolanmasına imkan sağlayan bu filmin kısaca konusu şu şekilde:

Bir sabah uyanıp her zamanki gibi duşa aldıktan sonra işe gitmek için yola koyulan bir adam o sabah ayağını bir çamur birikintisine basarak pantolonunu çamura bular. Sinirle devam eden adam ertesi gün ve sonraki günlerde de aynı şeyleri yaşayınca artık engel olabilir değiştirebilir hale geliyor.

Kim Bu Adam Gibi Olmak İstemez ki?…

atalay ahmet | 03 April 2010 13:48

yaklaşık 60 yıl önce abd’nin los angeles kentinde doğan ve hala orada yaşayan bir adam bugün insanların hayretle baktığı bir yeteneğe, doğal vergiye sahip.

bob petrella adlı adam, kendisiyle beraber dünya çapında sadece 4 kişide görülen ‘süper otobiyografik hafıza’ sendromu hastalığı ile ki buna hastalık demek ne kadar doğru bilemiyorum; yaşadığı herşeyi çok iyi hatırlıyor.

Bu adam telefon defteri kullanmıyor; çünkü hiç bir telefon numarasını unutmuyor.