bildirgec.org

rhymes

11 yıl önce üye olmuş, 44 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

soru cevap sitesi

rhymes | 15 June 2011 15:31

puan sistemine dayalı soru cevap sitesi srcvp.com istediğiniz her konuda sorular sorabileceğiniz bir paylaşım platformudur.

20 adet bedava CSS3 kod üreteci

rhymes | 26 July 2010 12:27

CSS3‘ün en büyük sorunlarından biri birden fazla tarayıcıda çalışmasını sağlayabilmektir. bu şu anlama geliyor: en basitinden bir gölge efekti verebilmek için çapraz tarayıcı uyumlu bir şekilde kod yazmanız gerekiyor.

bu yazıda ise basit kullanıcı arabirimleri ile tamamen özelleştirilebilir kodlar üretebileceğiniz CSS3 araçları yer almaktadır.

CSS3 Generator
Efektlerin hepsini tamamen özelleştirebileceğiniz ve popüler CSS3 özellikleriden istediğinizi seçebileceğiniz bir araçtır.

CSS3 Please
bir kod düzenleyicisinde kod yazıyormuşsunuz gibi görünümü olan araç sağ üst köşede size önizleme olanağı sunmaktadır.

CSS3 Click Chart by Impressive Webs
çok fazla özelleştirilebilir değil fakat kodunu görmek istediğiniz efekte tıklamanız yeterlidir. ama şu da bir gerçek fazlasıyla efekt örneği var.

firefox eklentisi : fireftp

rhymes | 28 June 2010 11:35

web geliştiricileri ve özellikle firefox tarayıcısınını kullananlar açısında oldukça kullanışlı bir eklentidir.
Dosyalarınızı hızlı ve verimli şekilde aktarma ile birlikte, FireFTP daha gelişmiş özellikler içerir: gezinme, SFTP, SSL şifreleme, arama/süzme, uzaktan düzenleme, sürükle&bırak, dosya/dizin eşitleme, chmod değiştirme.

oyun : Winterbells (Kış Çanları)

rhymes | 23 June 2010 21:34

oyun kuralları : sadece farenin sol tuşuna başlamak için bir kere tıklıyorsunuz. daha sonra çanlara doğru fare ile hareket ediyorsunuz. çanlara dokundukça daha yükseğe zıplıyorsunuz. zıpladıkçada puan kazanıyorsunuz.
oynamak için tıklayın.
iyi eğlenceler.

firefox eklenti : Adblock Plus

rhymes | 23 June 2010 20:49

Adblock Plus, internet denetimini ele almak ve Web sitelerini istediğiniz şekilde görüntülemeyi sağlar. Eklenti otomatik olarak tüm bilinen kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, reklam kaldırmak ve çeşitli amaçlar için yapılandırdığınız dilde onlarca filtre desteklemektedir. Adblock Plus değişik yararlı özellikleri arasında Flash ve Java gibi sayfa nesnelerini engellenmesi için liste hazırlayarak görüntüleyeceğiniz sayfayı özelleştirmenizi sağlar.

Son güncelleme : 30 Nisan 2010
Yapımcı sitesi : http://adblockplus.org
Çalıştığı versiyon : Firefox 3.0.12 – 3.7a6pre