bildirgec.org

Aristocrat

11 yıl önce üye olmuş, 30 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

facebook’ta mesaj geçmişi

Aristocrat | 27 June 2011 11:14

Facebook’ta bir arkadaşıma çok önceden gönderdiğim özel mesajları silmek istiyorum. Sadece kendi sayfamdan değil, onun sayfasından da. Şöyle ki, o arkadaşıma tekrar mesaj göndermek istediğimde karşıma eski mesajlar da çıkıyor. Haliyle arkadaşımın karşısına da çıkacak bu mesajlar. İşte bu eski mesajların çıkmasını nasıl engellerim?

büyük ekran sorunsalı

Aristocrat | 22 April 2011 22:15

merhabalar. yeni bir vaio laptop aldım. Ekranı 17″ boyutunda… Sorun şu: siteleri gezerken yazılar çok küçük oluyor. ctrl + tekerlek ile zoom yapmayı biliyorum ama her seferinde yapmak rahatsızlık veriyor… Tarayıcım olan google chrome’da nasıl bir ayarlama yapmalıyım ki sayfalar açılırken otomatik olarak ekranıma göre boyutlandırılsın?

bu arada aynı sorun flash oyun oynarken de var arkadaşlar. hem bu sefer zoom yapmak da işi çözmüyor. oyun büyümüyor çünkü. etrafındaki yazılar büyüyor sadece…

Uygun Laptop Arayışı

Aristocrat | 16 March 2011 17:26

Selamlar. Bir haftadır araştırıyorum ama kayda değer bir şey bulamadım. Buraya sorayım dedim. Kendime iş ortamında kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Teknik konuları pek bilmiyorum. Ekran genişliği, görüntü kalitesi(gözü yormayacak şekilde) ve ağırlık çok önemli. Bütçem 2000$’a kadar çıkabilir.

Amazon.com’dan sipariş

Aristocrat | 17 April 2010 14:11

Amazon’dan birkaç tane parfüm sipariş vermek istiyorum. Fiyatlar çok uygun fakat Türkiye’ye getirteceğim için ekstra ücretler de ekleniyor… Bu konu hakkında araştırma yaptım, sonuç; her kafadan farklı ses çıkıyor. Bir yerde deniyor ki “30$lık ürün için 100$ ödersiniz”, diğer yerde “sipariş adedi belirli bir sınırı geçmedikçe pek bir şey eklenmez.”

Böyle ilginç bir durum var. Nedir bu olayın özü öğrenmek istiyorum.*Gümrükte sorun olmaması için parfüm gibi ürünlerde adet ya da fiyat sınırlaması var mı?*2$lık ya da 30$lık bir parfüm için ne kadar ekstra ücret ödemem gerekiyor?*Bu ekstra ücret hesaplanırken neler göz önünde bulunduruluyor?

facebook’ta bulunma sorunu

Aristocrat | 08 March 2010 15:59

Aklıma nereden estiyse, google’dan ismimi girip facebook’ta bulayım kendimi dedim. Benle aynı isimde olan birkaç kişi göründü ama ben yoktum. Tekrar denedim, olmadı. ı’yı i yaptım, yine bulamadım kendimi. Bir bilginiz var mı bu konuda?

Yerli yapımlar vs yabancı yapımlar

Aristocrat | 15 February 2010 10:57

Ne tür farklılıkları vardır? Hangisini neden tercih edersiniz? Bunu “yapımlar” adı altında ele almak zorunda değiliz. Sadece dizileri, yarışmaları ya da filmleri de ele alabiliriz. Buradaki amacım bu konu hakkında yazacağım bir yazı için ilham almak.

Mouse ve Klavye

Aristocrat | 15 February 2010 10:05

mouse ve klavyeye ihtiyacım var… tercihim wireless özellikli ve tasarımın ergonomik, yani bir nevi dalga şeklinde olması… microsoft’tan ümitliydim açıkçası ama beklentilerimi pek karşılamadı. Örnek. Dalga tarzında olanlar ikiye ayrılmış, klavyenin ortasında zoom zamazingosu, sağında ve solunda tuşları, ki rahat olacağını hiç zannetmiyorum…

Onun dışında bir de logitech’e baktım, burada güzel bir mouse klavye ikilisi gördüğümü sanıyordum ancak mousedan(bir garip oldu?!?) şüphelerim var, genişçe bir resmini bulamadım…

gazete vs dergi

Aristocrat | 12 February 2010 10:51

Gazete ve derginin farkları nelerdir? Tek fark basımdaki farklılık mıdır?

msn messenger 2009

Aristocrat | 10 November 2009 09:47

Hayır, durun. Uyumluluğu da değiştirdim elbette… Yine de açılmadı. Sonra programı onardım, olmadı silip tekrardan kurdum. Bu işlemler arasında tabi bilgisayarı yeniden başlatma zahmetinde de bulundum. Ama yok. Ne yapabilirim?

cinnet geçirten hata mesajı
cinnet geçirten hata mesajı