bildirgec.org

pusluvadi

11 yıl önce üye olmuş, 8 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Facebook soru-cevap bölümü

pusluvadi | 03 May 2011 09:21

www.formspring.me Sitesini bilmeyeniniz yoktur ya da en azından bir şekilde duymuş olmayanınız. Facebook sonunda bu sitenin yapmış olduğu sistemede el attı ve soru-cevap uygulamasını geçtiğimiz hafta başlattı.
Aslında bu yazıyı yazma sebebim şimdiden gündeme oturacak bir soru-cevabın piyasada dolaşmış olması oldu.
Michael Carras diye bir şahıs 6/2(1-2)=? sorusunu profilinde paylaştıktan sonra bu soru milyonlar tarafından cevaplandırılmaya başladı.

Usame bin ladin gerçekten öldü mü?

pusluvadi | 02 May 2011 22:03

Barack Obama dün bir açıklama yaparak El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in öldürüldüğünü dünyaya duyurdu ve bu duyurusunu yaparken teknolojiyi de unutmadı Bin Ladin’in ölüm haberi canlı yayın ile YouTube’daki resmi Beyaz Saray sayfasına eklendi ve youtube yetkilileri twitter üzerinden haberin canlı olarak verilmesinide ayrıca sağladılar. Yayın biter bitmez Twitter’da bir saniye’de 4 bin twit atıldı.

Ölümüyle ilgili yayınlanan foto

bin ladin
bin ladin

Fotoğrafa baktıktan sonra photoshop ve bilumum türevlerine alışık olanların gözü bir noktaya takılıyor. Bu fotoğraf sahte (fake) mi?
Fotoğraf üzerinde oynanıp sahte ölüm fotoğrafı mı ayarlandı. Hiç mi dişine bir şey olmadı? Belki bu manada onlarca soru çıkarabiliriz.

ipod touch 4. nesil

pusluvadi | 29 April 2011 10:41

ipod touch 4g
ipod touch 4g

Yeni bir canavar daha piyasaya çıktı.
Çocuğunuz iphone, iphone diye tutturdu ve sizin o kadar para çıkarmak istemiyorsanız o zaman tam size göre bir ipod touch çıktı. Fotoğraf çekiminden video çekimine kadar yok yok. Ben bile ipad’imi satıp ipod touch alasım geldi desem yalan olmaz 🙂

Site içeriğini otomatik facebook’a ekle

pusluvadi | 28 April 2011 15:26

Malumunuz piyasada bir çok site var ve özelliklede en çok wordpress tercih ediliyor. Bugün size wordpress tabanlı web sitenize eklediğiniz içeriğin otomatik olarak facebook hayran sayfanıza ya da kendi kişisel profilinize nasıl düştüğünü anlatacağım.

rss garfitti
rss garfitti

twitter artık türkçe

pusluvadi | 27 April 2011 13:37

twitter türkçe
twitter türkçe

Müjde Twitter artık Türkçe. Vakit kaybetmeden twitter’ınızı Türkçe’ye çevirin. Ayarlar basit. Settings’ten dil ayarlarına geçiyor ve Türkçe’yi seçiyorsunuz.
Twitterı Türkçe’ye çevirmek paha biçilmez 🙂

twitter türkçe
twitter türkçe

Facebook’ta Profile Düşen Reklamlardan Kurtulmak!

pusluvadi | 22 April 2011 16:56

Facebook’ta bir kısım insanlar para kazanma hırslarından dolayı kişilerin profillerini izinsiz reklamlarla çöplüğe döndürmeye başladı desek yalan olmaz.
Zamanında hoşunuza giden bir uygulamayı farkında olmadan onayladıysanız aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bütün profilinizi uygulama sahiplerine teslim etmiş oldunuz.

facebook erişim izni
facebook erişim izni

Obama’nın Facebook’u Ziyaretteki amacı nedir?

pusluvadi | 21 April 2011 14:54

obama facebook
obama facebook

Daha önce Beyaz Saray’da obamanın özel davetlisi olarak gördüğümüz 27 yaşındaki (her sene bir yaş daha küçülerek internet haber sitelerinde lanse edilen) Mark Zuckerberg’in kurucusu olduğu Facebook’un mekanını bu sefer kendisi bizzat ziyaret etti ve Facebook’un Ceo’su Zuckerberg ile özel bir röportaj yaptı.
Yeşil teknoloji ve inavasyon çalışmalarına verilen desteğe kadar birçok konuda açıklamalar yapan Obama’yı ayrıca canlı yayında Facebook’un milyonlarca üyesi izledi.