bildirgec.org

sertifika hakkında tüm yazılar

USB EKRAN KARTI!

Beacool | 04 April 2011 10:33

USB EKRAN KARTI!

Sunix Vga2788
Sunix Vga2788

Sunduğu yüksek hızlar sayesinde Usb3 ile hayatımızda birçok şeyin değişeceği kesin. Şuan piyasada çok yaygın olmasa da zamanla usb2 nin tahtına kurulacağı da aşikâr. Gün geçmiyor ki yeni ve ağız sulandıran teknolojik oyuncaklar usb3 ile duyurulmasın. İşte bunlardan biri de şuan size tanıtacağım dünyanın İLK USB3 HARİCİ EKRAN KARTI!…

Sunix firmasının ürettiği VGA2788 ekran kartı süper hızlı USB3.0 arabirimi kullanarak edindiği I/O bant genişliği ile (kendi deyimleri ile) devrimsel bir şekilde pclerin yüksek hız ihtiyaçlarına çözüm üreterek tüketici elektroniği ve iletişim cihazlarına yepyeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Usb2’den 10 kat daha hızlı Usb3.0 arabirimi ile Sunix‘in VGA2788 isimli kartı vga performansında işlemlerde cpu yükünü önemli ölçüde azaltıyor.

e-posta yazım kuralları

MollaFettah | 25 January 2011 18:17

e-posta ya da İngilizcesi ile e-mail, Türkçe’de elektronik ileti anlamına gelir. TDK da e-mail’e karşılık “elmek” sözcüğünü önermiştir, fakat pek rağbet görmemiştir. İnternet vasıtasıyla gönderilen e-postalara yazı, resim ve çoklu ortam ekleyip hızlı bir şekilde alıcıya ulaştırabiliyoruz. E-posta hizmetini ücretsiz ve kaliteli veren birçok yer mevcut.

gmail
gmail

sahiplen.com ile içeriğinize sahip çıkabilirsiniz

freeradical | 11 August 2010 17:10

yazar,şair,ressam,tasarımcı,besteci ya da herhangi bir şekilde içerik üreten biriyseniz, çoğu zaman eserlerinizin haklarına sahip çıkma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

bu konuda yapmanız gereken en pratik şey (en azından bu güne dek) bir notere gidip, eserinizi yada içeriğinizi tasdik ettirmek olurdu. bu hem zahmetli hem de masraflı denebilecek iş de çoğu zaman ihmal edilirdi.

şimdi T.C.5070 sayılı kanunu esas alarak, elektronik imza teknolojisi sayesinde bu işi yapmanın pratik bir yolu var.

Ücretsiz sertifika Kursları

erhanvs | 13 April 2010 11:58

Çok uzun süredir eğitim-öğretime başlayan ismek yeni yılda da kurslarına başlıyor.Bu kurslar tamamen ücretsizdir.Kurs sonunda alacağınız sertifika ile özel şirketlerde ve işyerlerinde kolaylıkla iş bulabiliyorsunuz.

Branşlar: İngilizce ve arapça kursu,bilgisayarlı muhasebe kursu,El sanatları,Mesleki eğitim,gitar kursu,klarnet kursu,fotoğrafçılık kursu.

Daha fazla bilgi için tıklayın: ….

Dünyayı Kurtaran Çocuk

infine | 27 January 2010 10:45

Koç Holding “Ülkem İçin” projesi kapsamında verilen eğitimler ile “Dünyayı Kurtaran Çocuklar” yetiştiriyor. Bu çalışmada çocuklara çevreye karşı duyarlı olmayı öğretmek ve korumak esas alınıyor. Sitede yer alan mini testi cevaplayarak çocuklarımızın basit birkaç teknik ile çevreye nasıl katkıda bulunabileceklerini öğreniyorlar.

Testin sonundaki formu doldurduklarında Koç Holding tarafından gönderilen sertifika ile her biri Dünyayı Kurtaran Çocuk ünvanı alacaklar. Eğer isterseniz çocuğunuzun sertifika ile çekilmiş bir resmini sitede yayınlatabilrsiniz.

Googlle Hindistanda Bir Okul Açtı! Ama İsim??

admin | 06 January 2010 17:54

Google’da çalışma fikri birçok mühendis için rüya niteliğinde. O zaman, kariyer yapmak için “Googlle Institute of Software Studies”a girme fikri mantıklı gelmeye başlıyor değil mi? Ama bir saniye, burada bir yanlışlık mı var?

Görülen, birkaç “şakacı” insanın Google’ın ismini kullanmakla kalmayıp, logosunu hatta “favicon”unu çalarak insanları bu sahte online üniversiteyle Google arasında ilişki bulunduğunu göstermeye çalıştığı. “Geleceğin Mühendisleri İçin Okul” olarak açılan Googlle Enstitüsü online eğitim okulu olarak meşru -kandırmaya yönelik ismi ve ölü linklerinin yığınla olması dışında- görünüyor.

Enstitü iki tane sertifika sunmakta: Birincisi, sizi Windows ve Linux “Profesyöneli” yapan “GCPA – İleri Bilgisayar Teknikleri Alanında Googlle Sertifikası”, ikincisi ise photoshop gibi sizin kullanıcı-odaklı yeteneklerinizi geliştiren “GCPE – E-Ticaret Alanında Googlle Sertifikası”. Bu iki kursun da tamamlanması için iki sene gerekmekte. Fakat zamanı değerli bulanlar için 60 ile 90 gün arası süren, bilgisayar becerilerinizi geliştiren ve size “GOOGLLE” sertifikası sunan “Hızlandırılmış Kurslar” da bulunmakta. Aman Allahım.. Googlle sertifikası!

Ücretsiz Bilişim Teknolojileri Kursu

uykusuzkedi | 11 September 2009 13:00

Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Avrupa Bilgisayar Yeterlilik Sertifikası (ECDL) eğitimini tamamen ücretsiz olarak bu siteden alabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde para kazanma amacı gütmeyen site, gönüllülük esaslı kurulmuştur ve “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” Projesi adı altında Türkiye’den 1.000.000 genci bilgi ve iletişim teknolojileri alanlarında eğitmeyi hedeflemektedir. Projenin detaylı anlatımı için tıklayınız.

Kurs işletmenlik programları ve bilişim teknolojileri alanlarında oldukça kapsamlı bilgiler veriyor. Projenin sponsorları arasında Microsoft Türkiye de bulunuyor.

herkes sertifikalı olacak

LeBron | 24 March 2009 10:30

chip online ve smartproişbirliği yaparak herkesin katılabileceği bir eğitim kampanya düzenliyor.

smartpro
chip online ve smartpro

her biri bir hafta süren beş kursa katılabiliyorsunuz. bir kurs ücreti 95 tl olarak belirtiliyor.

Verilen eğitimler:
1- sistem & network uzmanlığı
2- yazılım uzmanlığı
3- web tasarım uzmanlığı
4- bilişim güvenliği
5- office 2007

chip online sitesindeki yazı için buraya smartpro kurs kayıt sayfasına gitmek için de burayatıklayabilirsiniz.

Zihinsel engelliler sertifika programı başvuruları

dbergerac | 25 February 2009 17:10

Gazi Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği sertifika programı açılacaktır.
Bilgi almak için buraya, vakit geçirmeden önkayıt için buraya tıklayın.
Bu program sayesinde özel okullarda yüksek maaşlarla eğitimci olarak çalışma fırsatınız olacak.

Yardımcı abla projesi

guney01 | 17 December 2008 15:39

Yardımcı abla projesi
Yardımcı abla projesi

Milli Egitim Bakanlığımız(MEB) gerçektende çok akıllıca bir projeye imza atmak üzere. proje kapsamında lise mezunu genç kızlara sertifika vererek “yardımcı abla” ünvanı sahibi yapacak. bu sertifika ile lise mezunu kızlar ister devlette istersede özel okulların ana sınıflarında öğretmenlik yapabilecek. MEB hazırladığı taslakta 2011 yılına kadar 15bin kişinin sertifika sahibi olabileceğini belirtmiş. Hatta bakanlığımız 2009 nisan ayı için şimdiden 2500 kişilik kadro ayırmış durumda. proje ile ilgili detaylı bilgilere bu adresten ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim bakanlığımız bu işsizlik içersinde böyle bir proje ile tüm işletmelere örnek olacak bir davranış sergilemiş bana göre.