bildirgec.org

infine

8 yıl önce üye olmuş, 37 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Müziği Serbest Bırak

infine | 08 October 2010 11:50

Baktığınızda küçük bir bezelyeyi andıran ürün, Apple iPod ile birlikte kullanılmak üzere David Boyce tarafından tasarlanmış, interaktif kablosuz bir hoparlör sistemi. “Flow” arkadaşlarınızla geçireceğiniz eğlenceli zamanlarda müzik keyfinize keyif katacak neşeli bir sistem.
Hoparlörlerin içine gömülü ivmeölçerler ve kontrol sensörleri hareketlerinizi algılar ve onlara tepki verir.
Örneğin yumuşak silikon topu sıkarak ses kontrolü yapabilir veya sallama hızınıza göre müziğin ritmini ayarlayabilirsiniz.

Transcend GPS Goggles

infine | 08 October 2010 09:54

Recon‘dan bir ilk. Özellikle kayak, snowboard ve extreme sporlar ile ilgilenenler için geliştirilmiş muhteşem bir ürün. Camların iç kısmına entegre edilmiş göstergeler ile “Transcend” enlem-boylam, hız, yükseklik, dikey kat edilen mesafe, toplam kat edilen mesafe gibi bilgilerin gerçek zamanlı olarak geri bildirimini sağlayan ilk gözlük olma özelliğine sahip. Ayrıca ivmeölçer, jiroskop, sıcaklık ve basınç sensörleri, GPS çipi, mikro LCD ekran ve 3 boyutlu lens…Kendisine “hardcore wild goggles” diyorlar.

Maesto Projector

infine | 07 October 2010 18:01

Minimalist tasarımı ile sizi kendine hayran bıraktıran, elinizdeki batonla kumanda ederken orkestra şefi gibi hissettiren bir projektör. Karışık menüler ve düğmeleri unutun, projektörünüzü ufak el hareketleri ile idare etmek istemez misiniz? hem de bir maestro edasıyla!

Güler Yüzlü Projektör Kamera

infine | 05 October 2010 09:43

Karşınızda Pico. 3’ü 1 arada, ayakları üzerinde durabilen, kendine güvenen bir yakışıklı 🙂
Bu akıllı nesnenin bir gözü kamera, diğer gözü projektör, sevimli gülümsemesi ise mikrofon özelliği sunuyor. Aynı zamanda tripodla kullanılabilme özelliği ve arka tarafında tam boyutlu bir ekranı var. René Woo-Ram Lee tasarımı ürün tüm bu özellikleri ve şirin yapısının yanında basit arayüzü ile kullanım kolaylığı sunuyor.

Ses Topları

infine | 04 October 2010 15:11

Ecoball taşınabilir bir hoparlör. Seyir halinde iken omuz askısı ile üzerinizde taşıyabilir ve açık hava aktivitelerinize eğlence katabilirsiniz. 5 parçadan oluşan ürün iki hoparlör, iki destek ve bir adet ses kontrol ünitesinden oluşuyor.

Led Escape Light

infine | 04 October 2010 13:22

Yeni nesil tasarımların en faydalılarından biri belki de. Led Escape Light acil tahliye sırasında güvenliğiniz için size eskortluk ediyor. Zor durumlarda gördüğünüz ledli göstergeler hayat kurtarabilir ancak bilmediğiniz bir mekanda size çıkış kapısının yönünü gösterse de kapıya ulaşmak sıkıntı yaratabilir. Ancak tabelanın üzerindeki yol haritası ve en önemlisi de bir fener işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Light Touch Projektör

infine | 04 October 2010 09:47

Light Touch, herhangi bir düz yüzeyi anında bir dokunmatik ekrana dönüştüren interaktif bir projektör. Light Touch, Holographic Laser Projection (HLP) teknolojisiyle, WVGA çözünürlüklü, parlak, yüksek kalitede görüntüler oluşturur.
Entegre kızılötesi algılayıcılar ile 10.1″ sanal dokunmatik ekran üzerindeki hareketleri algılar ve böylece kullanıcılar basit dokunuşlarla projektörü kontrol edebilir ve uygulamaları etkinleştirebilirler.

Elektrolux Şömine

infine | 03 October 2010 12:03

Tasarımcılar her geçen gün hayatımızı renklendirmeye ve güzelleştirmeye devam ediyor. Bunlardan biri de Camillo Vanacore ve karşınızda Elektrolux ile hayat bulmuş bir tasarımı. Bir şömineden beklentiniz sadece ısınmak değilse ürün sizi etkileyebilir. Opak seramik dış yüzey yanmaya başladığında şeffaf bir görünüm alıyor ve alev efekti gerçeğe çok yakın. Soğuduğunda ise opak görümüne geri dönüyor. Videosunu buradanizleyebilirsiniz.

İşte Budur Diyeceksiniz

infine | 30 September 2010 11:21

“İşte Budur Diyeceksiniz” sloganı ile tablet bulaşık deterjanı piyasasına dahil olan Bingo‘dan mini bir site.
İşte Budur dedirtecek bir şeyler yazabilir, oyun sonunda ipod nano kazanabilir veya mevcut hikayeleri okuyup oylayabilirsiniz.
Ayrıca her 50. katılımcıya Bingo’nun küçük bir hediyesi var.