bildirgec.org

şaka hakkında tüm yazılar

MİZAH & KARİKATÜR

akoni | 03 September 2012 11:00

İlk karikatür İngiltere’de ortaya çıkmıştır. Fakat kelimenin İtalyanca caricatura sözcüğünden türeme olduğunu ve mecazi anlamda abartmak, alay etmek anlamına geldiği bilinmektedir.
Yani karikatürcü ancak yeterince tanınmış kişilerle veya olaylarla alay edebilir. Bunun için, bir yüz karikatürü, tıpkı vücudu büyülten ya da daraltan panayır aynaları gibi, insanı biçimsizleştirir. Tıpkı karnaval maskeleri gibi bazı ayrıntıları da iyice abartır. Hayvanlarla bazı benzeyişler de insanları güldürebilir; zaten bu gözde politikacılarla alay etmek için sık sık kullanılan bir yöntemdir. Karikatür sadece davranışları değil, anlatılan sahneyi canlandırarak bizi güldüren ve biri ötekinin değişik biçiminden ibaret iki desen arasında neler olup bittiğini anlamamızı sağlayan, hayal gücümüzdür. Buna şaka, alay, latife veya nükte denilebilir.

Bu makine geleceği biliyor.

ferfote | 20 March 2011 14:42

Arkadaşınıza müthiş bir şaka yapmak ister misiniz?
Sistem çok basit.Siteye giriyorsunuz, arkadaşınızın ismini yazıyorsunuz.Sistem size bir link veriyor.Bu linki arkadaşınıza gönderiyorsunuz.Ama gönderirken çaktırmadan “Abi bi makine yapmışlar geleceği tahmin ediyor” filan diyorsunuz.

-gelecek makinesi-
-gelecek makinesi-

Gönderdiğiniz linke tıklayan arkadaşınız bir makineyle karşılaşıyor.Ona istediği soruyor sizde makine yerine arkadaşınıza cevap veriyorsunuz ve eğlence başlıyor.Tabi arkadaşınız karşısında sizin olduğunuzu bilmiyor.

Elektroşoklu Fare

budakbey | 18 March 2010 12:00

“Kim korkar fareden?” demeyin. Bu fare bildiğiniz farelelerden değil. “Bilgisayarımın başında değilken kimse bilgisayarımı kurcalamasın” diyenlerdenseniz bu ürün tam size göre.

Normal bir fare gibi görünen bu masum farecik kendisine dokunanların zıplamasına ve çığlık atmasına neden oluyor.

Güzel bir şaka zamazingosu olan bu fareye sahip olmak isterseniz fiyatı 5,99 $.

Yalnız 14 yaşaltı ve 50 yaşüstündekilere bu şakayı yapmamanız öneriliyor.

İşte Elektroşoklu Fare :

Bu da link

Şaka Maka Kazanacaksın

infine | 23 January 2010 10:02

Cheetos, Doritos, Ruffles, Lay’s paketlerinden çıkan Şaka Maka kartları hediyeler dağıtıyor. Bunlar arasında bedava cipsler, roccolar, şaka oyuncakları, kontör/dakikalar, mobil oyunlar var.
Kartlarda bulunan şifreyi tüm operatörlerden 4588’e sms ile gönderenler 5, 10, 20 kontör/karşılığı dakika veya mobil içerik kazanıyorlar.

Daha büyük oynamak ve çekilişe katılmak istiyorum derseniz, kartlardan çıkan şifreyi sakamaka sitesindeki formu kullanarak yollayın.
Samsung Full HD LCD TV, Sony PSP veya Sony PS3 kazanma şansı yakalayın.

ŞAKA

mavilikler | 12 January 2010 13:42

Uçak düştü. Yolcular, hostesler, pilot… herkes yerde. Uçağın enkazıyla birlikte… Daha birkaç dakika öncesinde yolcular, koltuklarında hosteslerin zarif tavırlarla ikram ettikleri çörekleri atıştırırken… Bulutlar dokunacak kadar yakın, yer hiç ulaşılamayacak kadar uzak ve gerçekdışıyken… Ve bir haritadaki yer şekilleri halindeyken şehirler… Uçak gökte süzülüyordu. İçindekileri yerden ve ona ait herşeyden çok uzaklara savurarak… Birazdan burnunu aşağı çevirecek ve oraya doğru süzülecek de olsa, içinde geçirilen o iki saatlik dilimde sunduğu özgürlük hissi, yere ayaklarını bastıklarında da yolcularla birlikte varolmaya devam edecekti.

Ama öyle olmadı ve düştü uçak. Hiç beklenmeyen bir anda son buldu yolculuk… Ya da yarım kaldı.

Suda Eriyen Bikini

YaMTaR | 02 August 2009 21:23

Erkeklerin hayali gerçek oldu! Almanya’da suda eriyen bikini yapıldı. Görünüşte normal bikiniden hiç bir farkı olmayan bu bikini, yapıldığı materyalden dolayı suya temas ettikten sonra 3 dakika içinde eriyor.
Erkekler, bu bikiniyi sevgilinize alarak onunla daha eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz yada bu bikiniyi eski sevgilinize alarak onun denizde rezil olması sağlayabilirsiniz.
Bazı kadın savunucularından sert tepkiler almasına rağmen bu bikini erkeklerin vazgeçilmezi olacağı kesin.
Get Naked Bikini ismiyle piyasaya sürülen bu ürünü buradan satın alabilirsiniz.

HAFİF, BU NE İŞ?

teacher07 | 25 July 2009 10:20

Affınıza sığınarak bir düzenlemeye kalkıştım. Sözler tamamen Hafif üyelerine aittir. Sadece bazılarını kısaltım. Kelimelerle oynamadım. Daha hoş bir diyaloglar ortaya çıkabilirdi. Bu kadarına yeter dedim. Adları olmayan arkadaşlarımdan şimdiden özür dilerim. Bütün arkadaşlar yorumlarıyla diyalogları genişletebilirler, şimdiden teşekkür ediyorum.

Nazokiraze

… içerden eşimin beni çagırdıgını duydum, hemen koştum baktım ki … iki uzun ahşap dolap yerde, eşim altında.