bildirgec.org

budakbey

10 yıl önce üye olmuş, 8 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Pedal Gücüyle Şarjınız Hiç Bitmesin

budakbey | 08 April 2010 15:26

Güneş panelleri, rüzgar turbinleri derken insan gücüyle çalışan oldukça verimli taşınabilir elektrik jeneratörleri görmeye başladık.

Bu Japon harikası Low Tech Pedal Power Gadget Charger isimli zamazingo sayesinde bir yandan spor yaparken gadgetin USB portu sayesinde cep telefonu, ipod, mp4 player gibi bir çok cihazı şarj edebiliyorsunuz.

Dry Guy Ayakkabı Kurutucu

budakbey | 07 April 2010 16:09

Dry Guy markalı bu ürün bir ayakkabı kurutucusu. Yağışların bol olduğu bahar aylarında ayakkabılarının ıslanmasından muzdarip insanların derdine tam olarak derman olmasa da ıslanmış ayakkabıları kurutmak için iyi bir çözüm gibi görünüyor. En iyi çözüm ayakkabıları ıslatmamak olurdu herhalde.

Bu zamazingonun sessiz ve döner sıcak hava üfleyicileri sayesinde tüm ayakkabı, çizme, bot, eldiven vb. giyeceklerinizi hızlı bir şekilde kurutabilirsiniz.

Ayakkabıları kuruturken kokuları da yoketmesi cabasıymış.

Top 10 USB Zamazingolar

budakbey | 01 April 2010 16:11

Şuradaki blogda gelmiş geçmiş bütün USB zamazingolar arasından top 10 listelesi derlenmiş. Buyrun birlikte bakalım:

1. USB Hard Disk

Bilgisayarınızın mevcut harddiski verilerinizi depolamada yetersiz kalıyorsa en iyi çözüm bir USB harddisk olabilir. Piyasadaki mevcut USB harddiskleri bu makalede inceleyebilirsiniz.

Elektroşoklu Fare

budakbey | 18 March 2010 12:00

“Kim korkar fareden?” demeyin. Bu fare bildiğiniz farelelerden değil. “Bilgisayarımın başında değilken kimse bilgisayarımı kurcalamasın” diyenlerdenseniz bu ürün tam size göre.

Normal bir fare gibi görünen bu masum farecik kendisine dokunanların zıplamasına ve çığlık atmasına neden oluyor.

Güzel bir şaka zamazingosu olan bu fareye sahip olmak isterseniz fiyatı 5,99 $.

Yalnız 14 yaşaltı ve 50 yaşüstündekilere bu şakayı yapmamanız öneriliyor.

İşte Elektroşoklu Fare :

Bu da link

SEO – Url Rewriting ve E-Ticaret

budakbey | 18 March 2010 11:16

Bilindiği gibi SEO (Search Engine Optimization-Arama Motoru Optimizasyonu) web site programcılarının üzerinde durduğu en önemli konulardan biri.

Ancak birçok E-Ticaret sitesinin SEO’nun varlığından ya habersiz yada tam anlamıyla bir SEO uygunluğu yok.

SEO açısından Url Rewriting yönteminin kullanımının getireceği faydaları şu sitedeki birkaç örneği birlikte inceleyelim.

Işıklı Okuma Gözlükleri

budakbey | 15 March 2010 12:12

Üzerinde iki süper parlak led barındıran bu gözlüklerle yetersiz ışıklı loş ortamlarda rahatlıkla kitap, gazete vs. okuyabilirsiniz.

Örneğin: yatakta, uçak veya trenlerde, loş restoranlarda vb.

Bu pratik zeka ürünü gözlüklerin satış fiyatı 29,95 $

link

Joby Manyetik Gorillapod

budakbey | 10 March 2010 10:14

İnsanoğlu inovasyonda sınırları zorluyor. Şimdi de tripod ( üçayak) konusunda oldukça ilginç bir inovasyon örneği ile karşı karşıyayız.

Magnetic Gorillapod isimli bu marifetli küçük araç sayesinde aklımıza gelen her türlü yüzeye veya nesneye kolayca ve esnek bir biçimde fotoğraf makinenizi veya kameranızı sabitleyebilirsiniz. Özellikle manyetik yüzeylerde veya bu üçayağın yapamayacağı yok.

325g ile 5kg taşıma kapasiteli 7 farklı modelden oluşan ürünün satış fiyatı da 19,95 Euro ile 69,95 Euro arasında değişiyor.

Güneş Hoparlörleri

budakbey | 08 March 2010 16:45

Güneş Hoparlörleri
Güneş Hoparlörleri

Landport isimli Japon firması güneş enerjisi ile çalışan çevre dostu hoparlörlerini duyurdu.

Cihaz cihaz sahip olduğu lityum iyon pilleri sayesinde tam sarjlı iken 8 saat sürekli çalışabiliyor.

Her biri 2W gücünde olan iki adet hoparlöre sahip olan bu cihazı USB girişi sayesinde MP3 Player ve Ipod gibi cihazlarınıza bağlayabiliyosunuz.

290 gram ağırlığında ve 19.5 × 11.2 × 5cm ebatlarındaki bu teknoloji harikası cihazın Mart ayının sonlarında Japonya’da 59 dolardan satışa sunulması bekleniyor.