bildirgec.org

rachel mcadams hakkında tüm yazılar

Aşk Yemini (The Vow)

deon46 | 06 April 2012 10:01

Filmin abartısız aşkı anlatımı çok hoş. Tam yerinde kullanılmış romantik sahneler  insanı etkiliyor doğrusu, mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

The Vow” (Aşk Yemini), gerçek hayattan esinlenerek yapılmış. Filme başladığınızda bu bilgi karşılıyor sizi. Böyle güzel bir aşkın gerçekten yaşanmış olduğunu söyleyerek aşka inanmayanları da inanmaya davet etmişler sanki. Sanat enstitüsünde okuyan, heykeltıraş güzel kızımız Paige (Rachel McAdams) ve kendi halinde stüdyosunda müzikle uğraşan, şen şakrak, yakışıklı oğlumuz Leo (Channing Tatum) aşık olurlar ve karakterleri gibi evlilikleri de farklı olur. Bir süre mutluluklarının keyfini sürerler, başlarda hayat güzeldir. Ancak bir akşam beklenmeyen bir araba kazası olur ve Paige kazada hafızasını kaybeder. Yaşadığı son beş yılı hatırlamamaktadır. Ancak aşkları büyüktür ve Leo sonuna kadar Paige’e kendini hatırlatıp tekrar aşık etmekle uğraşır.
Filmin abartısız aşkı anlatımı çok hoş. Tam yerinde kullanılmış romantik sahneler insanı etkiliyor doğrusu, mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Leo olarak bu filmde izlediğimiz Channing Tatum’u şahsen en son “Step Up” (Dans Et) filminde izlemiştim. Oradaki asi karakterin “Aşk Yemini” ‘inde dev bir romantiğe dönüşmesi etkileyiciydi.

Paige rolünde izlediğimiz Rachel McAdams’ı ise “Zaman Yolcusunun Karisı” ve “Sherlock Holmes” filmlerinden hatırlıyoruz. Aynı sene beş dalda MTV film ödüllerine aday olarak rekor kırmış ve hatta üçünü kazanmış bence kaliteli oyunculardan.

2011 Amerika yapımı film imdb’ den 6.5 puan almış ancak daha fazlasını da hak ediyor. Yerli yerinde bir romantik film izlemek isteyenler için şiddetle tavsiyemdir, iyi seyirler.

Midnight in Paris (2011)

padmess | 01 November 2011 13:00

Woody Allen‘dan başrolünde Paris şehri olan bir film!

Evlilk planları yapan nişanlı çiftimiz Gil Pender (Owen Wilson) ve Inez (Rachel McAdams) birkaç gün geçirmek için Paris’e gelmişlerdir. Gil, Holywood için senaryolar yazan aslında son derece başarılı bir yazardır ancak istediği gibi çalışamıyordur.

Evlendikten sonra Paris’e taşınıp roman yazmak ister. Paris’in 1920’lerdeki zamanlarına özenir. Nostaljik ve romantik biridir.
Bu nedenle de Paris tatilinin keyfini; bol bol yürüyerek, eski eşyalar satan dükkanlarda gezinip plaklar alarak geçirir, nişanlısı Inez’den ayrı.

Yine tek başına yürüdüğü bir Paris gecesinde, şehirde kaybolmuş ve yorulmuş bir şekilde şehrin keyfini çıkartan Gil’in önüne 1920’lerden bir araba gelir içinde Scott (Tom Hiddleston) ve Zelda Fitzgerald (Alison Pill) vardır! Ve üstelik de Cole Porter’in (Yves Heck) piyano çaldığı bir partiye gidiyorlardır, parti sonrası ise Hemingway ile bir barda sohbet edecekledir.

The Time Traveler’s Wife

alploganer | 07 June 2010 14:30

Henry zamanda yolculuk yapma yeteneğine sahip biridir. Sık sık geçmişe yaptığı yolculuklarla ileride evleneceği kız olan Clare ile çok erken tanışır. Çünkü Clare 8 yaşındadır henüz. Clare ile daha sonra karşılaştığında ise ikisi de genç ve serpilmiştir artık. Köklü bir sevgiye sahip çift bir süre sonra evlenir. Fakat Henry’nin zaman yolculukları durmak bilmez. Henry’nin her yolcuğunda Clare biraz daha yalnızlaşır. Yalnızlığı katlanılmaz seviyeye gelen Clare, bu hastalığın (bunu hastalık olarak değerlendirmektedir) çarelerini aramaya başlar ve Dr. Kendrick’i bulur. Ne yazık ki o da Henry’nin derdine derman olamaz. Umutları tamamen tükenen Clare bu arada hamile olduğunu öğrenir ve doğuracağı çocuğun geleceğinden endişe etmeye başlar. Yalnızlığıyla Clare’i de yalnızlaştıran Henry de çocuğunun böyle bir hayat sürmesini istemez. Bütün bu olanlar Henry ve Clare’ı biraz daha birbirinden uzaklaştırmış ve biraz daha kendi yalnızlıklarına gömülmelerine neden olmuştur.

Nicholas Sparks Kitapları Teker Teker Aşk Filmi Oluyor…

AsetilCoa | 20 May 2010 12:19

Message in a Bottle(1999)
Oyuncular: Kevin Costner, Robin Wright

Theresa adlı bir kadın sahilde bir şişe ve şişenin içinde bir mektup bulur. Mektuptan çok etkilenir ve mektubun yazarını aramaya koyulur…

A Walk to Remember(2002)
Oyuncular: Mandy Moore, Shayne West

Hem klasik bir lise filmi hem de klasik bir zengin kız, fakir oğlan filmi…Şımarık çocuk ceza olarak okulda tiyatro oyununda oynamak zorunda kalır ve sessiz sakin esas kızla tanışır.

Sherlock Holmes’un Dünya Galası Yapıldı

widfara | 16 December 2009 17:25

İşte karşınızda Sherlock Holmes'un kadrosu!
İşte karşınızda Sherlock Holmes’un kadrosu!

Guy Ritchie‘nin yönettiği beklenen Sherlock Holmes filminin galası 14 aralık akşamı Londra’da Empire Leicester Square’da büyük bir törenle yapıldı.
Son Sherlock Holmes filminde detektifimizi Robert Downey jr. canlandırıyor. 1992 yılında Charlie Chaplin’in hayatını anlatan “Chaplin” filminde “Charlie Chaplin” olarak karşımıza çıkan Robert Downey jr. bu filmdeki performansıyla Oscara’a aday olmuş ancak kazanamamıştı. Kendisini en son Iron Man filminde “Iron Man/Tony Stark rolünde izledik. Oyuncunun gelecek projeleri arasında Iron Man’in 2. filmi -ki bu filmde kendisine The Wrestlerile tekrar gözümüze giren Mickey Rourke eşlik edecek-, Cowboys and Aliens, Due Date ve The Avengers gibi filmler bulunuyor.

Rachel McAdams

queennothing | 26 October 2009 13:46

Hemşire Sandy ve şoför Lance’nin kızı olarak 17 Kasım 1978 tarihinde Kanada, Ontario’da (St. Joseph Hastahanesi) dünyaya gelen Rachel Anne McAdams, henüz 13 yaşındayken okulun düzenlediği Shakespeare Tiyatro Kampı’nda hatırı sayılır derecede başarılı bir performans sergiledi. Yaz tatillerini kardeşleriyle (Kayleen ve Daniel) birlikte fast-food mekanlarında çalışarak geçiren Rachel, Toronta’da ikamet eden York Üniversitesi‘nde ‘tiyatro’ bölümünden mezun oldu.
İrlanda kökenli Rachel, ilk film deneyimini 2001 senesinde T.J. Scott‘un yönetmenliğini yaptığı “Shotgun Love Dollls” (‘Beth‘ karakteriyle) adlı bilim-kurgu yapımıyla edindi. Aynı yıl “The Famous Jett Jackson” adlı TV dizisinin 3. sezon 19. bölümünde (‘Hannah Grant‘ karakteriyle) konuk oyuncu olarak yer alan Rachel, 1 sene sonra, 5 sezonu tamamlayan “Earth: Final Conflict” adlı TV dizisinin 5. sezon 12. bölümüne (‘Christine Bickwell‘ karakteriyle) konuk oldu.
Aynı sene Graeme Campbell‘in yönetmenliğini yaptığı “Guilt By Association” (‘Danielle‘ karakteriyle), Paolo Virzi‘nin yönetmenliğini yaptığı “My Name Is Tanino” (‘Sally Garfield‘ karakteriyle), Barbara Willis Sweete‘nin yönetmenliğini yaptığı “Perfect Pie” (’15 yaşındaki Patsy‘ karakteriyle) ve Tom Brady‘nin yönetmenliğini yaptığı “The Hot Chick” (‘Jessica‘ karakteriyle) adlı yapımda yer aldı.

Atlara alerjisi olan ve her yere bisikletle giden Rachel, 2004 senesinde kariyerinin en önemli iki yapımında yer alarak oyunculuktaki başarısını kanıtlamış oldu; Mark Waters‘ın yönetmenliğini yaptığı Tina Fey, Lindsay Lohan, Amanda Seyfried gibi isimlerle birlikte “Mean Girls” (‘Regina George‘ karakteriyle) ve Ryan Gosling ile “The Notebook” (‘Allie Hamilton‘ karakteriyle). Gosling ile aynı hastahanede doğan Rachel, 2004 sonuna doğru aktörle bir ilişki içerisine girdiğini duyurdu.

Back To The Future en iyi zamanda yolculuk filmi

kudra | 15 August 2009 17:24

Back To The Future
Back To The Future

Audrey Niffenegger‘in çok satan fantazi romanı “Time Traveller’s Wife” 14 ağustosta sinemaya uyarlandı. Başrollerinde Rachel McAdams ve Eric Bana’nın oynadığı filmin yayınlanmasının şerefine Lovefilm adlı internet sitesi en iyi zamanda yolculuk filmleri anketi düzenledi. Sitenin 1000 kullanıcısı arasında yapılan ankete göre en sevilen zamanda yolculuk filmi Robert Zemeckis’in yönettiği Back To The Future seçildi.
Liste şöyle:
1. Back To The Future (1985)
2. The Terminator (1984)
3. Donnie Darko (2001)
4. 12 Monkeys (1995)
5. The Butterfly Effect (2004)
6. Bill And Ted’s Excellent Adventure (1989)
7. Planet of the Apes (1968)
8. Time Bandits (1981)
9. Deja Vu (2006)
10. The Time Machine (2002)

Wes Craven’la havada gerilim: ”Red Eye” (Gece Uçuşu)

gorcun | 30 July 2009 15:34

Red Eye
Red Eye

Korku üstadı Wes Craven’in 2005 yılında çektiği çok fazla ses getirmemiş bir film ”Red Eye” (Gece Uçuşu). Aslında yönetmenin adı ve başarılı oyuncularıyla da ilgi çekebilecek film, belki de isimlerin yarattığı beklentiden dolayı gerilim sinemasında özel bir yer edinemiyor. Genç ve güzel otel müdürü Lisa Reisert (Rachel McAdams), gece yapmak zorunda olduğu bir uçak yolculuğu öncesi hava alanında Jack (Cillian Murphy) adında genç bir adamla konuşur. Uçağa gitmek üzere ayrılan Lisa, uçağa girip yerine oturduğunda ilginç bir tesadüfle karşılaşır. Havaalanında konuştuğu genç adam, uçakta yanında oturmaktadır.Uçak havalandıktan sonra da devam eden ikilinin konuşması gittikçe daha ilginç bir hal alacaktır.

Red Eye
Red Eye

Genç adam, aslında Lisa’nın otel müdürü olduğunu bilen ve otelinde kalan bir politikacının (Jack Scalia) odasının değiştirilmesini isteyen bir suikastçıdır. Ayrıca Lisa’nın söyleneni yapması ve sesini çıkarmaması için, babasının da (Brian Cox) tehlikede olduğunu söyler. Soğukkanlı davranan Lisa, hem politikacının hem babasının hayatını kurtarmak için planlar yapar. Ama karşısındaki suikastçı son derece zeki, tehlikeli ve kaybetmeye tahammülü olmayan biridir.