bildirgec.org

padmess

11 yıl önce üye olmuş, 28 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Star Wars gece lambası

padmess | 06 December 2012 10:58

Star Wars severler için tasarlanmış eğlenceli bir zamazingo: Star Wars Gece Lambası!

Sadece gece lambası diyerek diğer özelliklerini saymamak olmaz! Büyükler için oyuncak sayılabilecek bu gece lambasında aynı zamanda mp3 çalar ve alarm da mevcut.

Gece yetarken kitabınızı okumanız için ışık yayan DarthVader sabah sizi uyandırabiliyorken, müzik de dinletebiliyor.

Hem alarm hem mp3 çalar hem de gece lambasını içine sıkıştırıp DarthVader ve Boba Fett olarak ortaya çıkan bu eğlenceli tasarım tam da Star Wars severler için!

Kaynak

Kendi Türk Filmini Yarat

padmess | 04 December 2011 12:04

Allianz’dan “Kendi Türk Filmini Yarat” uygulaması!

Allianz, facebook kullanıcılarıı sayfasına bekliyor. Önce sayfayı beğeniyorsunuz ardından da hem yönetmen koltuğuna oturuyorsunuz hem de kameraman oluyorsunuz. Ve kendi filminizi yaratıyorsunuz.

Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Sliding Doors – Rastlantının Böylesi (1998)

padmess | 15 November 2011 15:15

Uyanırız, işe gitmek için hazırlanırız, evden çıkarız ve metroya bineriz. Pekiyi ya birgün bu rutin giden eylemlerden birinde bir küçük değişiklik olursa ve metroyu kaçırırsak ne olur?

Zamanlama mı, kader mi, paralel evren mi demek istersiniz bilemem ama Sliding Doors tam da hayatımız ile ilgili minik ama bütünün şeklini değiştiren etkiyi konu alıyor.

Helen çalıştığı Halkla İlişkiler şirketinden kovulur ve evine herzamankinden daha erken gelir. Bir anda hayatındaki kapılar kayar; metroyu kaçırmasaydı neler olurdu ve metroyu kaçırdığı için neler oluyor Helen’in hayatında, iki ayrı kapının deliğinden bakmaya başlarız.

7. İstanbul Animasyon Festivali Başlıyor !

padmess | 14 November 2011 16:10

Bu yıl yedincisi düzenlenen İstanbul Animasyon Festivali 22 Kasım 2011’de başlıyor!

Pera Müzesi’nde animasyon severleri bekleyen festival, 27 Kasım Pazar günü 21.00’daki Neşeli Çizgiler – Yemek Üzerine ile son bulacak.

Özellikle de son iki yılın en iyi animasyon filmlerinin gösterileceği festivalde
stop motion konusunda en ünlü stüdyolardan Nuku Film’den Mati Kutt’un son filmi Sky Song da festivalde gösterilecek 214 filmden sadece biri.

Coco Before Chanel (2009)

padmess | 11 November 2011 14:42

Moda dünyasının devi Chanel’in, karanlık başlangıcından yükselişine uzanan bir hikâye: Coco Before Chanel !

Fransa’da bir yetimhanede ablasıyla beraber yaşayan Coco yıllarca babasının gelmesini beklemiştir. Sonunda gelmeyeceğini anladığında ve bunu içten içe kabul edemese de hayata inat tutumuyla başının çaresine bakmaya karar verir.

Sarhoş askerlere şarkı söyleyen, dikiş diken ve aşık olan bir kadındır Chanel ya da Chanel olmadan önceki ismiyle, Coco.

Giyilebilir Gitar

padmess | 02 November 2011 15:50

Ve artık üstünüzdeki tshirt ile de gitar çalabileceksiniz.

İlk bakışta basit bir çocuk oyuncağı gibi görünen bu t-shirt gerçek bir müzik aleti aslında!

4 AA Pil ile çalışan bu zamazingo; tüm majör akorları ve belde taşınabilecek minik bir amfiyi bulundurur.

En sevdiğiniz şarkıları üstünüzdeki t-shirt sayesinde çalabilirken sesi ile de istediğiniz şekilde oynayıp dinletebilirsiniz.

Kaynak

Midnight in Paris (2011)

padmess | 01 November 2011 13:00

Woody Allen‘dan başrolünde Paris şehri olan bir film!

Evlilk planları yapan nişanlı çiftimiz Gil Pender (Owen Wilson) ve Inez (Rachel McAdams) birkaç gün geçirmek için Paris’e gelmişlerdir. Gil, Holywood için senaryolar yazan aslında son derece başarılı bir yazardır ancak istediği gibi çalışamıyordur.

Evlendikten sonra Paris’e taşınıp roman yazmak ister. Paris’in 1920’lerdeki zamanlarına özenir. Nostaljik ve romantik biridir.
Bu nedenle de Paris tatilinin keyfini; bol bol yürüyerek, eski eşyalar satan dükkanlarda gezinip plaklar alarak geçirir, nişanlısı Inez’den ayrı.

Yine tek başına yürüdüğü bir Paris gecesinde, şehirde kaybolmuş ve yorulmuş bir şekilde şehrin keyfini çıkartan Gil’in önüne 1920’lerden bir araba gelir içinde Scott (Tom Hiddleston) ve Zelda Fitzgerald (Alison Pill) vardır! Ve üstelik de Cole Porter’in (Yves Heck) piyano çaldığı bir partiye gidiyorlardır, parti sonrası ise Hemingway ile bir barda sohbet edecekledir.

The Bounty Hunter – Ödül Peşinde (2010)

padmess | 28 September 2011 13:34

Milo Boyd, kumara olan düşkünlüğü ile bilinen, yaptığı iş ve geçmişi nedeniyle polislerce dalga geçilen bir ödül avcısıdır.
Yeni görevinde Nicole’ü yani eski eşini yakalaması istenir.
Nicole son derece hırslı bir gazetecidir. Yeni yazısı için üstünde çalıştığı olayda ipuçlarının peşinden koşarken eski bir davası yüzünden polis ve ödül avcısı Milo peşine düşmüştür.
İkili bir yandan sonu bir türlü gelmeyen bir kovalamaca içine girerken bir yandan da Nicole’ün olayları çözebilmesi için uğraşır. Bütün bu karmaşa arasında ise ilişkilerinde hâlâ bitmeyen şeyler olduğunu, birbirlerinden vazgeçemediklerini görürler.

USB Ghost Lights

padmess | 05 September 2011 15:44

Pac-Man’e benzeyen bu şirin ve bir okadar da kullanışlı şey
USB Ghost Light ismiyle piyasada yerini alıyor.

85 cm uzunluğundaki USB kablosu ile karanlık olduğunda renk renk ışıklarıyla çevresini aydınlatıyor.
Hem USB özelliği hem de karanlık olduğunda aydınlatma özelliği ile son derece kullanışlı ve bir okadar da sevimli.

Brando‘nun piyasaya sürdüğü bu şirin şeylerin ileride kendilerine eklenecek hayalet sesleriyle çok daha cazip hale geleceği ise ortada.

Horrible Bosses – Patrondan Kurtulma Sanatı (2011)

padmess | 05 September 2011 14:04

İş hayatından şikayetçi kişilerden sıklıkla duyduğumuz: “Patronumu öldürmek istiyorum.” gerçek olursa neler olur? Patrondan Kurtulma Sanatı‘nda!

Nick Hendricks (Jason Bateman) idealist ve de kariyeri için çok çaba harcayan bir çalışandır. Ancak hedeflerine ulaşması için ortada küçük bir sorun vardır: patronu: Dave Harken (Kevin Spacey)!

Yanlış bir anlaşılma sonucu sicilinde çocuk tacizi yer alan Dale Arbus’un (Charlie Day) tek şansı, kendisine cinsel tacizde bulunan Diş Hekimi Julia Harris’in (Jennifer Aniston) asistanı olarak çalışmaktır.