bildirgec.org

AsetilCoa

11 yıl önce üye olmuş, 37 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

Michael C. Hall

AsetilCoa | 20 April 2011 20:35

Michael C. Hall oyunculuk kariyerine en önemli adımı Six Feet Under adlı diziyle attı. 2001’den 2005’e kadar devam eden dizi 32 kez Emmy’e aday gösterilip 7’sini kazanmış, bir çok eleştirmenden tam not almış ve bir çok izleyicinin de hayatında derin izler bırakan dizilerden biri olmuştur. Michael C. Hall bu dizide David Fisher adlı eşcinsel bir karakteri başarıyla canlandırmış, burdaki oyunculuğuyla Emmy ödüllerine aday gösterilmiştir.

FAST FİVE (2011)

AsetilCoa | 20 April 2011 18:35

Beklenen devam filmlerinden Fast and Furious 29 Nisan’da Türkye’de Rio Soygunu adlı bölümle vizyona giriyor. Dünya’da ve Türkiye’de bir çok hayranı olan film, 5. bölümü ile hayranlarını tatmin edecek gibi görünüyor.

Mr. Popper’s Penguins (2011)

AsetilCoa | 15 April 2011 14:30

Jim carrey 2011’de yeni bir komedi filmiyle karşımızda! Filmde Newyork’taki dairesinde Ace Ventura misali 6 penguenle birlikte yaşayan bir iş adamı olan Tom Popper’ı canlandırıyor. Kadroda Jim Carrey dışında Carla Gugino ve Angela Lansbury gibi tanınmış oyuncular da bulunuyor. Film Türkiye’de 26 Ağustos 2011’de vizyona girecek. Fragmandan filmin ne kadar eğlenceli olduğu anlaşılıyor. Zaten kadroda Jim Carrey varsa,bundan şüphe etmeye gerek yok. İşte filmin fragmanı ve resmi sitesi

James Franco

AsetilCoa | 10 April 2011 16:29

Bir çok Hollywood genç aktörünün aksine James Franco gösterdiği performanslarla geleceğinin ne kadar parlak olduğunu kanıtladı.

Tv dünyasına adımı 1999 yılında çekilen Freaks And Geeks adlı diziyle attı. İlk film deneyimi 2000 yılında çekilen “Whatever It Takes adlı gençlik filmiydi. Bu film onun kariyeri açısından önemli değildi. İyi bir aktör olacağının sinyallerini asıl James Dean’ i canlandırdığı tv dizisinde verdi. Bu rolle altın kürenin sahibi oldu. Amerika’da hızla yükselmeye başladı bu diziyle. Fakat dünya çapında tanınması tabi ki Spiderman serisiyle oldu. Bu seride Peter Parker karakterinin gölgesinde kalsa da oyunculuğuyla dikkat çekti.

83. Akademi Ödülü Kazananları

AsetilCoa | 28 February 2011 14:08

Oscar‘a 12 dalda aday olan King’s Speech’ En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek oyuncu ödüllerini alarak geceye damgasını vurdu. Gecenin sunucularından Anne Hattaway(28) “En Genç Oscar Sunucusu” unvanını elde etti. Çok fazla süprizler yaşanmayan törende izleyicilerin favorileri ödüllere layık bulundu…

50TL değerinde Hepsiburada.com Hediye Çeki

AsetilCoa | 28 February 2011 11:31

Kızlarsoruyor.com bir yarışma yapıyor. Yarışmanın konusu en orjinal Facebook durum iletileri. Sizde kendi yazdığınız ya da Facebookta gördüğünüz en çok hoşunuza giden iletiyi bu sitede paylaşın. Yarışmaya katılın. En çok oy alan facebook sözleri hepsiburada.com’da kullanabileceğiniz 50 tl değerinde hediye çeki kazanıyor. Acele edin. Yarışma 5 Mart cumartesi akşamı sona erecek…

127 Hours (2011)

AsetilCoa | 25 September 2010 17:21

Aron Ralston
Aron Ralston

Amerikalı dağcı Aron Ralston 2003 yılında Utah’da bir kanyonda tek başına kayaya tırmanırken dengesini kaybetti, yuvarlandı ve yüzlerce kiloluk bir kaya sağ kolunun üzerine düştü. Bu ıssız kanyonda bağırsa da fayda etmeyeceğini biliyordu. Sıkıştığı ve kollarını kullanmadığı için telefonla yardımda çağıramıyordu. Günlerce hareketsiz kaldı ve yaşama o kadar bağlıydı ki oradan kurtulmak için kolunu bile feda edebilirdi. Kendi ağzından anlattıklarına göre önce bileğindeki kemikleri kırdı. Kurtulamayınca sol koltukaltına yerleştetirdiği kör bıçakla omuz hareketleri sayesinde kolunu kesmeye başladı. Ve kolunu tamamen kesip oradan kurtulması 3 gün sürdü.

Aron Ralston&James Franco& Danny Boyle
Aron Ralston&James Franco& Danny Boyle

İşte bu çılgın dağcının inanılmaz yaşam öyküsü “127 hours”ismiyle Aron Ralston‘un kendi hayatını anlattığı “Between a Rock and a Hard Place” adlı kitabından beyaz perdeye uyarlanıyor. Filmin yönetmeni ve senaristi Oskarlı Danny Boyle. Dağcıyada Altın Küre ödüllü, yetenekli aktör James Franco hayat verecek. Lizzy Caplan Ralston’un kız kardeşini, Clémence Poésy ise sevgilisini canlandıracak.

Kitaptan Sinemaya…

AsetilCoa | 13 September 2010 14:35

Kitaptan sinemaya film uyarlamak cesaret ister. Çünkü kitapta ayrıntılı ve uzun uzun anlatılan bölümler filmde kısa kesilir. Belki sizi kitaba aşık eden o ufak ayrıntılar senaristler tarafından önemsiz görülebilir. Ya da kafanızda yarattığınız karakterlerin filmdekilerle alakası yoktur. Hele ki kitabı okuduktan sonra filmi izlerseniz kitaptaki büyüyü asla filmde bulamazsınız. Zaten bu uyarlamaların çoğu da başarısız olur.

Ama bazı filmler var ki en az kitapları kadar başarılılar. İngiliz The Guardian gazetesinin 2006’da listelediği “En iyi 50 uyarlama film”.

Aşağıda da bu filmlerden birkaçını bulabilirsiniz.

1984

A Clockwork Orange

Fight Club

Memlekette Demokrasi Var

AsetilCoa | 26 August 2010 09:49

müjdat gezen ve ilker ayrık
müjdat gezen ve ilker ayrık

Adnan Menderes film oluyor. Müjdat Gezen Adnan Menderes’i Yassıada’dan kurtarmaya çalışan filmin akıllı delisi Baradan karakteriyle sinemaya dönüyor.
Çekimlerine tam gaz Silivri’de devam edilen “Memlekette Demokrasi Var” isimli filmde Menderes’i ise “2 Genç Kız”, “Ağır Roman”, “Sevgilim İstanbul” filmlerinden tanıdığımız Emrah Kolukısa canlandıracak. Ayrıca oyuncu kadrosunda İlker Ayrık, Nejat Birecik, Gülçin Santırcıoğlu, Sümer Tilmaç gibi usta oyuncular bulunuyor. Şafak Sezer ve Tamer Karadağlıyı’da küçük rollerde göreceğiz.
Müjdat Gezen’in son 50 yılın en iyi senaryosu dediği senaryoyu aynı zamanda filmin yönetmenliğinide yapan Süleyman Nebioğlu üstlendi.
Film 3 Aralık 2010’da meraklarımızı gidermek üzere vizyona girecek.

La piel que habito (The Skin I Live In)

AsetilCoa | 25 August 2010 10:09

Bir Antonio Banderas Pedro Almodovar iş birliği daha.Kadroda Banderas dışında Marisa Paredes, Elena Anaya,Fernando Cayo , José Luis Gómez gibi oyuncular var. Oskar ödüllü yönetmen Almadovar ile Banderas daha önce “Tutku Labirenti”(1982), “Matador (1986), “Arzunun Kanunu (1987), “Sinir Krizinin Eşiğindeki Kadınlar” (1988) ve “Bağla Beni!”(1990) adlı filmlerde birlikte çalışmışlardı. Ve şimdi 20 yıl sonra tekrardan “The Skin I live In” orjinal adıyla “La piel que habito” filminde birlikteler.