bildirgec.org

powerpoint hakkında tüm yazılar

Yeni Siteler Keşfedelim – XIII

Atomic Bomb | 30 September 2010 09:27

Neil Armstong'un 1949 yılında yazdığı bir mektup
Neil Armstong’un 1949 yılında yazdığı bir mektup

Letters of note: Yazarlar, politikacılar, astronotlar, sanatçılar ve daha sayamadığımız tarihe mâl olmuş kişilerin mektupları orjinal olarak bu sitede sergileniyor.

Khan Academy: Google’ın düzenlediği 10^100 yarışmasında 2 milyon dolar kazanan site. Site basitçe matematikten, ekonomiye, bankacılığa, biyolojiden kimyaya değişik alanlarda 1800 video-ders içeriyor.

Scribd: Bu siteyi basitçe açıklamak için kullanacağımız tabir, dökümanların youtube’u olabilir. Bir pdf, word, powerpoint dosyası var ve bunu depolamak veya başkalarına kolayca göstermek istiyorsunuz. İşte burası tam adresi. Akademisyenlerin ders notu, sunum paylaştıkları bir platform olarak da biliniyor Türkiye’de. Eğer facebook üyeliğiniz varsa site, akıllı sistemi sayesinde ilgilendiğiniz alanlarla ilgili bilgileri size sunuyor. Site hatrı sayılır derecede akademik döküman, kitap vs. barındırıyor.

Hotmail’in yeni özellikleri

empi4 | 17 June 2010 10:19

windows live hotmail

windows live ekibi, geçtiğimiz aylarda kullanıcılarına geniş bir anket sunmuştu. anket sayesinde hotmaili geliştirmek için müşterilerinin fikirlerini ve önerilerini öğrenmişti. ekip, bu hafta tüm müşterilerine bir posta göndermeye başladı. postanın ana fikri: “anketteki önerilerinizi değerlendirdik ve uygulamaya koyduk.” idi.
Yapılan geliştirmeler gerçekten de çok iyi. Tüm bu geliştirmeleri bir-iki hafta içinde mail kutumuzda görebileceğiz. Şimdi bu geliştirmelerden en önemlilerine göz atalım…
1- Gereksiz mailleri gelen kutunuza sokmayacağız
Microsoft SmartScreen teknolojisi kullanan hotmail, bizi saçma sapan spam maillerden kurtaracağını vaad ediyor. Hergün mail kutumuzu dolduran reklam postalarından umarım kurtuluruz.

2- Maile daha büyük boyutlarda dosya eklenecek.
Bir mailde 200x50mb şeklinde toplam 10gb’a kadar dosya paylaşımı sağlanacak.

word tanımı ve çalıştırma

admin | 26 January 2010 10:14

microsoft word,bir kelime işlemci programıdır.Kelime işlemci programları ile metin yazabilmekte,tablolar oluşturulabilmekte ve yazılan metinler istenilen şekilde düzenlenebilmektedir

microsoft word programını çalıştırmak için başlat düğmesinden programlar seçeneğine gelinir açılan menüden word menüsüne tıklanır

Laptop’a gerek kalmadan sunum yapılabilecek

admin | 11 January 2010 18:17

Teknolojik gelişmeler yaşamlarımızı her geçen gün biraz daha kolaylaştırmakla birlikte bizleri de şaşırtmaya devam ediyor.Gelişen teknoloji, küçük ve kullanışlı ürünleriyle ihtiyaçlarımızı zahmetsiz bir şekilde giderebilmemizin önünü açıyor.

Özellikle iş dünyasını yakından ilgilendiren yeni bir teknolojik gelişme, BlackBerry akıllı telefon üreticisi Research In Motion (RIM) firmasının ürettiği BlackBerry® Presenter aksesuvarı sunum yapmak için laptop taşımaya gerek kalmadan sunum yapılabilemesine olanak sağlıyor.
Akıllı cep telefonlarına monte edilerek kullanılışı mümkün olan bu alet henüz piyasaya sürülmese de yakın da satışa çıkartılacak.Fiyatının 199 dolar olarak açıkladığı bu aksesuvar PowerPoint sunumu yapanların işlerini oldukça kolaylaştıracağa benziyor.

gmail labs’ta yenilik: döküman önizleme!

aedips | 19 October 2009 14:29

google labs
google labs

hepimizin bildiği üzere gmail‘de şu ana kadar, maillerinize gelen dökümanları google docs aracılığı ile online ortamda görüntüleyebiliyorduk. ama görüntülerken yeni pencerede veya sekmede açılıyordu. bu özellik için, dökümana bakıp mail ekranına geri dönmemiz gerekiyordu. gmail labs ekibi bu sorunu düşünerekten yeni bir lab uygulaması daha geliştirdi ve kullanımımıza sundu. uygulamanın ismi “döküman önizleme (docs previews)“.

döküman ekli maillerinizi gmailinizin içinde görüntüleyebileceğiniz bu uygulamayı, ayarlar > labs sekmesinden aktif hale getirip kullanabilirsiniz.

google docs
google docs

daha sonra gelen mailinizde show preview(önizlemeyi göster) linkinden dökümanın detayını aynı pencerede yeni sekme açmadan görebilirsiniz. şunu da belirtmekte yarar var; burada görüntüleyebildiğiniz dökümanlar google dökümanlar. yani google docs’da oluşturulan dökümanlar görüntülenebiliyor!

Ücretsiz Bilişim Teknolojileri Kursu

uykusuzkedi | 11 September 2009 13:00

Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Avrupa Bilgisayar Yeterlilik Sertifikası (ECDL) eğitimini tamamen ücretsiz olarak bu siteden alabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde para kazanma amacı gütmeyen site, gönüllülük esaslı kurulmuştur ve “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” Projesi adı altında Türkiye’den 1.000.000 genci bilgi ve iletişim teknolojileri alanlarında eğitmeyi hedeflemektedir. Projenin detaylı anlatımı için tıklayınız.

Kurs işletmenlik programları ve bilişim teknolojileri alanlarında oldukça kapsamlı bilgiler veriyor. Projenin sponsorları arasında Microsoft Türkiye de bulunuyor.

Kim Office, Excel, Powerpointi sekmeli kullanmak ister?

dextarus | 28 August 2009 14:00

Bir çoğumuz bazen bir sürü word, excel dökümanlarıyla uğraşırız. dosyalar ardı ardına açılır ve en sonunda görev çubuğu tıka basa dolar sonunda hangi dosya neredeydi kaybederiz.
Office Tabs Excel, Word ve Powerpoint e sekme özelliği kazandırıyor ve böylece açık olan bütün dosyaları tek bir word veya excel ekranında görebiliyoruz.

Office Tabs ayrıca bu sekmeleri istediğimiz gibi rengini, şeklini değiştirmemize izin veriyor.

Office Tabs ın orjinal Çince sitesi için buraya.
Orjinal sitesinde indirmek linkini bulamadım diyenler buraya.

MS Office Web Tabanlı ve Ücretsiz Olarak Geliyor

algoz | 15 July 2009 14:15

Microsoft, MS Office uygulama paketi ile masaüstü Ofis uygulamaları arasında oldukça sağlam bir konumda bulunmakta.
Microsoft, masaüstündeki bu konumunu web tabanlı ofis uygulamarı pazarında da oluşturmak için geçmişte bazı çalışmalar yürütse de önemli başarı sağlayamadı.

Microsoft sonunda kendisinden beklenen çıkışı yaptı ve 2010’da çıkacak olan MS Office’in yeni versonuyla beraber Word, Excel, Powerpoint ve OneNote uygulamalarının web tabanlı versiyonlarının da yayınlanacağını duyurdu.

Microsoft Office 2010 bugün sahne alıyor!

dextarus | 14 July 2009 17:05

Microsoft Office 2010
Microsoft Office 2010

Daha önce sadece resimlerini görebildiğimiz ve videolardan izlediğimiz Microsoft Office 2010 bugün ilk defa sahne alıyor. eğer bu gösteri için davetiyeniz yoksa
Ön izleme resimleri için buraya
Microsoft Office Programları Tanıtım Videosu buraya.
Microsoft Word 2010 videosu için buraya
Microsoft Excel 2010 videosu için buraya.
Diğer tanıtım videolarını da buradanizleyebilirsiniz.