bildirgec.org

pil hakkında tüm yazılar

İPHONE ve İPAD için Joystick

siyasal | 30 December 2011 13:20

iPhone, İpad ve tüm Android akıllı telefonlar için tasarlanan bu küçük boyutlu oyun kumandası herhangi bir pil ya da farklı bir aparata ihtiyaç duymuyor. Tüm yapmanız gereken sanal kontrol pedi ekran üzerine yerleştirmek ve aşağı doğru itmek. Sonra iPhone ipad ya da diğer akıllı telefonlarla en sevdiğiniz oyunların keyfini çıkarabilirsiniz.

Kullanmadığınız zaman da kolayca ekrandan oyun kumandasını kaldırabilirsiniz. Fiyatı ise $17.99
İphone İçin bu video
İpadiçin bu video

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

Beacool | 29 May 2011 13:01

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali...
İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali…

Eveet güneşin yüzümüze güldüğü günlerin içindeyiz yine. Her ne kadar gökyüzü bu aralar son veda göz yaşlarını akıtıyor olsa da sıcaklıklar artık iyice yükseldi. Haliyle bazılarımızın kaldırdığı bisikletlerini, patlamayan lastiklerini ve bisiklet şarj cihazlarını çıkarma dönemi de geri geldi…

Giyilebilir Piyanonuz

Lorilleux | 17 April 2011 15:27

Artık büyük, gösterişli piyanolar çok eskilerde kaldı. Yeni nesil piyanolar çok küçük hatta giyilebilir formatta. Bu t-shirt ile istediğiniz zaman piyano çalıp sevdiklerinize hünerlerinizi dinletebilirsiniz.

USB ile şarj edilebilen piller

berokkan | 01 April 2011 10:08

Hayat gitgide daha kolaylaşıyor. Bundan herhalde 30 sene önce şarj edilebilen piller piyasaya yeni çıkmışken, şimdi USB kablosu vasıtasıyla bilgisayardan şarj edilebilecek piller geliyor.

Güneş pilleri ve zorlukları

lazaronnie | 09 February 2011 10:37


İstenmeyen durum : panellerin karla kaplanması.

Bu yıl birleşik devletlerde bazı insanlar, kar ve buzun doğurduğu esaretin altında kaldılar. yoğun kar ve buz, panellerin üzerini kaplayıp güneş ışığını engelledi. kimi zaman çok düşük derecelere kadar düşen hava sıcaklığı, ev sakinlerinin şebekeye daha fazla yüklenmelerine sebep oldu.

Kedi ve Köpekleriniz artık daha MUTLU!!!

Beacool | 28 November 2010 16:00

Kedi ve Köpekleriniz artık daha MUTLU!!!

Frolicat DART
Frolicat DART

Kendi türünüzden başka diğer türlere de saygılısınız. Onları seviyor, besliyorsunuz. Birgün birini ev arkadaşı olmak için alıyorsunuz. Günler birbirini kovalayıp o küçük sevimli yaratık size her geçen gün daha çok bağlanırken hayat size daha çok yüklenmeye başlıyor. Giderek eve daha az uğramaya başlıyorsunuz. Derken o çok sevdiğiniz canlının siz yokken evde partiler verip etrafı dağıttığını fark ediyorsunuz. Ama bir dakika, o sadece bir kedi! (bkz yazı sonu notu)

Bilgisayarınız başında kim ne kadar durmuş?(Python-Webcam)

admin | 06 November 2010 10:29

Son zamanlarda bilgisayarım başına her oturduğumda birşeylerin değişmiş olduğunu farkettim ve aklımdaki “Kim kullanıyor?” , “Ne zaman kullanmış?” gibi soru işaretlerini gidermek için python ile kameradan belirli aralıklarla resim çekip kaydeden bir kaç satır yazdım.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
from VideoCapture import Device
import time
def cek():
resimadi=time.strftime("%d-%b-%H-%M") #Tarih ve Saati resim adı yapıyoruz
Resim = "resimler/%s.jpg" % (resimadi) #dizini ayarlıyoruz
cam = Device()
cam.saveSnapshot(Resim) #ve resmi çekiyoruz
while True:
cek()
time.sleep(900) #!5 dakikada bir çekmeye ayarlıyoruz

laptop bataryanızın ömrünü uzatmak için 10 tavsiye

xerre | 02 November 2010 12:37

dizüstü bilgisayarlarınız; siz, şarj için çevrenizde uygun bir priz ararken sürekli enerji kaybetme eğilimindedirler.

bu durum, bir süre sonra sizi sanki diyaliz makinasına bağlıymışsınız gibi hissettirecek, her “batarya zayıf” uyarısında ‘acaba kapanmadan şarja takabilecek miyim’ gerginliğiyle daha çok yıpratacaktır. peki, bu stresi hafifletmek adına biraz da olsa bataryamızın kullanım süresini nasıl uzatabiliriz?

bu bildiride laptop’ınızı kullanırken bataryanızı daha uzun süreli kullanmanıza yardımcı olacak 10 adet tavsiyeye yer vereceğiz.

1- düzenli disk birleştirme
sabit diskleri birleştirerek bilgisayarınızın performansı arttırabilirsiniz. bu sayade hızlı çalışan, verilere kolayca ulaşan bir hard disk muhakkak daha az enerjiye ihtiyaç duyacaktır.


disk birleştirmenin mantığı

Mili PowerSpring 4 ile iPhone 4’ünüzün pilini 2ye katlayın

sCoRPionTR | 27 August 2010 18:27

iPhone’un pili kullanıcı tarafından değiştirilemediğinden yanınıza ekstra bir batarya alıp biri bittiğinde diğerini takma şansınız malesef bulunmuyor. Bu da firmaları iPhone’u şarj edecek araçlar üretmeye yönlendiriyor. Bu firmalardan biri de Mili. iPhone projector gibi yaratıcı ürünleri olan Mili bu sefer iPhone’u şarj edebilen bir kılıf geliştirmiş.